• Itálie

• Španělsko

• Nizozemsko

• Belgie

Itálie / Francie, 2018, 102 min

Mrazivý príbeh odohrávajúci sa na chudobnom predmestí, ktorému vládne bývalý boxerista Simoncino. Terorizuje okolitých ľudí, no nikto sa mu neodváži vzoprieť. Jeden z jeho zdrojov drog je Marcello (Marcello Fonte), ktorý vlastní súkromný salón pre psy a vo voľnom čase sa starostlivo venuje svojej malej dcérke. Veľmi zaujímavo sú nám podávané kontrasty v jeho osobnosti – na jednej strane je dealerom drog a kamarátom surového násilníka, na strane druhej sledujeme jeho dojemný vzťah k zvieratám a obrovskú lásku k dcére. Keď Simoncino pod vplyvom svojich absťákov začne hrotiť situáciu a rozhodne sa prepadnúť zlatníctvo Marcellovho kamaráta za vidinou rýchleho zárobku, Marcello s ním odmieta naďalej spolupracovať. Z lúpeže je nakoniec podozrivý sám Marcello a za mrežami končí namiesto skutočného vinníka on. Pobyt vo väzení mu dá dostatok priestoru na to, aby si určité veci zhodnotil, zbavil sa masky dobráka a naplánoval surový plán pomsty... *Videné na MFF Cinematik, 2018.(1.10.2018)

• kajas

Trailer ve mně vzbudil očekávání thrilleru, ve kterém (i vzhledem k jeho názvu) budou hrát zásadnější úlohu zvířata. Jenže jsem bohužel zhlédla film o troubovi, který má sice až dojemný vztah ke psům všech ras (jeho záchrana čivavy uvězněné v mrazáku mě dohnala k slzám), ale jinak se z naprosto nepochopitelných důvodů přátelí s největším ksindlem v okolí a nechá si kvůli němu zničit vše, na čem dosud tak lpěl (dobré vztahy se sousedy i dcerkou z nevydařeného vztahu). Závěr na pár facek, katarze nulová. P. S. Jestli si pod pojmem "Itálie" představujete pouze sluníčko, zmrzlinu a pizzu, tento film vás možná přesvědčí o opaku. Jinak ho nijak zajímavým neshledávám.(20.10.2018)

Marcello Fonte,Edoardo Pesce,dva herci kteří roztočili dramatickou ruletu a Garroneho výborná režie.Velmi dobrý film.(22.5.2018)

Lidské a mrazivé zároveň. Chytlavé od prvního do posledního záběru. Jak osobitým námětem, tak zpracováním, adekvátním smutnosti příběhu a šedivosti prostředí, ve kterém se odehrává. Člověku se nechce věřit, že něco takové je soúčástí EU. Je záslužné, že se osobitý talent Garroneho formátu soustředí právě na tuto tvář Itálie. Od závěru jsem čekal malinko víc, ale i takhle dobrý. Pomohl pochopit zvláštní rozhodnutí hlavní postavy. Výkon Marcella Fonteho hodný ocenění. [Cannes](17.5.2018)

• - Práva na distribuci Dogmana na filmovém trhu v Berlíně koupily společnosti z Německa, Polska, Španělska, Portugalska nebo Ruska, přestože viděly pouze plakát, nikoliv ještě hotový film, napsal oborový časopis Variety. Podle něj to svědčí o důvěře, které se režisér v branži těší. (Zdroj: Aktuálně.cz)