Chata

• USA The Lodge (více)
Trailer 2

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

Trailer 2

tron

Pomalé, temné, zákerné, nepríjemné. Pravdupovediac, mám chuť dať aj štvrtú hviezdu, ale nedám, na to je to na môj vkus predsa len príliš dlhé, od istého momentu trochu únavné a hoci to ku koncu dostane drajv, tak to proste nie je ono, dačo tomu chýba. A vlastne ani neviem, či to bol vôbec horor. Ale asi bol. Decká trochu nesympatické, ale palec hore za Riley Keough. A ešte niečo: z nejakého dôvodu (ponuré počasie, v pozadí tepúca prítomnosť sekty, rodina v divnom dome) mi to trošku pripomenulo zaujímavý román Samota od Andrewa Michaela Hurleyho. P.S. –Alicia Silverstone! ()

Morholt

Upřímně řečeno já jsem nijak nejásal z ani poměrně vysoce hodnoceného Dobrou, mámo a tohle The Lodge považuji jen za o něco málo lepší. A přitom tu je vlastně všechno dobře. Příběh, byť nějak inovativní, neuráží, studený vizuál je fajn, atmosféra hustá, že by se dala krájet a navrch se povedl i casting na čele s fantastickou Riley Keough. Jenže občas se to táhlo jak smrad, napětí ne vždy úplně fungovalo a to bruslení mezi halucinacemi a realitou mě neznejistilo tak, jak by mělo. Svoje oddané fanoušky si film určitě najde, ale já začínám nabývat přesvědčení, že dvojice Fiala-Franz není pro mě. 50% ()

EvilPhoEniX

Po ročním čekání je konečně k dostání očekávaná Chata a je to podle očekávání slušný psychologický Terror. Franz a Fiala servírují podobně laděný film jako jejich prvotinu Goodnight Mommy a také má film blízko k Hereditary, takže pokud se Vám nelíbil ani jeden zmíněný, máte smůlu. Film pomalým tempem plyne kupředu a rozehrává paranoidní, mrazivou psychologickou hru s divákem, která především posledních 40 minut funguje solidně. Působí to hodně komorně, ale atmosféra, chladné prostředí i herecké výkony jsou velice slušné. Je to spíš psychologický Thriller s hororovými prvky, který v momentální hororové krizi potěší, ale počítám, že dost diváků bude brblat. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

silentname

"The Lodge" je podľa mňa skutočne kvalitne napísaná psychologická tortúra hlavnej hrdinky. Trošku teraz načnem jednu vec. Keď som nedávno kritizoval film "The Turning", tak tento film by si mohol zobrať ako príklad. Lebo kým tam som mal pocit, že film absolútne pohorel, tu musím tie dramatické momenty vyzdvihnúť. Je úžasné sledovať Grace ako na ňu situácie dolieha a ako stále viac a viac prepadáva všetkému čo sa deje okolo nej. A hoci by som najradšej povedal čo sa vlastne deje, nebudem to z úcty divákom spoilovať. Napriek tomu, že bude celkom ťažké vysvetliť niektoré plusy tohto filmu. Riley Keough je veľmi presvedčivá a na rovinu poviem, že som je tú rolu absolútne zožral. Jaeden Martell a Lia McHugh sú takisto veľmi dobrí. Myslím si, že boli správne vedení a dokázali tomu dodať úprimné momentky. Richard Armitage tu moc nie je a vo filme pôsobí tak trošku do počtu. Myslím si, že je okey, no moc toho pre film neurobí. Na druhú stranu sa však film sústredí na to čo sa má. Poviem pravdu, že sú tu skutočne prekvapivé scénky. Priznám sa, že som nečakal k akému kroku sa Linda odhodlá. Prišlo to úplne nečakane a skutočne ma to trošku vydesilo. Atmosféra chaty funguje, zima je tuhá a skutočne sa mi film zaryl pod kožu. Ale myslím si, že niekedy na konci minulého roka by sa mi na to pozeralo lepšie, než koncom apríla. Problémom však je, že postupne pochopíte čo sa deje. A ostanete až fascinovaní ako ďaleko to všetko vlastne zájde. A ukazuje to aj, že niekedy by si ľudia mali dobre rozmyslieť to čo spravia. Lebo to môže mať skutočne veľmi nepríjemné následky. Myslím si, že od momentky ako sedí Grace so svojim psom na verande to bol skutočne zážitok. No v prvej tretine ma film celkom nudil. Potreboval čas na to, aby sa trošku zobudil a potom to išlo. Myslím si, že to mohlo byť silnejšie, no film ako taký funguje dobre. Ak chcete mrazivú temnú drámu (schválne nehovorím horor, lebo hororových prvkov je tu pomenej), tak toto by na vás mohlo urobiť dojem. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

UhLee

(6.5/10). Mám hrozně rád filmy, které překvapí.. A tento mrazivý thriller překvapil.. A to hodně.. Ať už naprosto mrazivou atmosférou na pomezí thrilleru a horroru.. A nebo nečekaným závěrem, který vás sice nepřekvapí, ale i tak vás to dost sebere.. Já osobně jsem naprosto nečekal ten začátek.. Ale fakt vůbec.. Byl jsem zaražený a nevěděl jsem co se děje.. Herecké výkony byly výborné, hudba byla vynikající a mrazivá. ()

• „Náš film má mnoho tichých scén, což má svůj účel. Lidé u hororů nejsou příliš zvyklí na ticho, hudba jim přináší atmosféru a tím pádem i pocity. Bez ní je divák mnohem nejistější v tom, co ho čeká, a tak to, co vidí na plátně, může být ještě děsivější,“ řekl Severin Fiala. (SONY_)
  • Vedoucí kultu Aaron Marshall (Danny Keough), otec Grace Marshall, je skutečný otec herečky Riley Keough, Danny Keough. (Lajty)
  • Film bol natáčaný v kanadskej provincii Quebec. (Jello Biafra)

Související novinky

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (více)