Reklama

Reklama

Chata

  • Velká Británie The Lodge (více)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (215)

Fr 

všechny recenze uživatele

„KAJ SE!...“ /// Takovej smysluplnej příběh… horská chata, v ní dva parchanti dělající pakárnu mladý holce, která má podivnou minulost. A parchanti jsou taky divní… Dlouho je to takový zajímavý psycho, páč nevím, co se jako děje, komu hrabe trochu a komu víc a co z toho nakonec bude. Nakonec tady každej dostane asi to, co mu Bůh přisoudil. Takže dobrý… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt to vidím… (REDRUM!).. 2.) Máme k Bohu blízko a vyrážíme na chatu. 3.) Thx za titule „A. M. Kroulik Frimlova“ a „robilad21“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

tron 

všechny recenze uživatele

Pomalé, temné, zákerné, nepríjemné. Pravdupovediac, mám chuť dať aj štvrtú hviezdu, ale nedám, na to je to na môj vkus predsa len príliš dlhé, od istého momentu trochu únavné a hoci to ku koncu dostane drajv, tak to proste nie je ono, dačo tomu chýba. A vlastne ani neviem, či to bol vôbec horor. Ale asi bol. Decká trochu nesympatické, ale palec hore za Riley Keough. A ešte niečo: z nejakého dôvodu (ponuré počasie, v pozadí tepúca prítomnosť sekty, rodina v divnom dome) mi to trošku pripomenulo zaujímavý román Samota od Andrewa Michaela Hurleyho. P.S. –Alicia Silverstone! ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Po ročním čekání je konečně k dostání očekávaná Chata a je to podle očekávání slušný psychologický Terror. Franz a Fiala servírují podobně laděný film jako jejich prvotinu Goodnight Mommy a také má film blízko k Hereditary, takže pokud se Vám nelíbil ani jeden zmíněný, máte smůlu. Film pomalým tempem plyne kupředu a rozehrává paranoidní, mrazivou psychologickou hru s divákem, která především posledních 40 minut funguje solidně. Působí to hodně komorně, ale atmosféra, chladné prostředí i herecké výkony jsou velice slušné. Je to spíš psychologický Thriller s hororovými prvky, který v momentální hororové krizi potěší, ale počítám, že dost diváků bude brblat. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Mám s Chatou vlastně jediný, a to dost podobný problém jako s režijní prvotinou dua Franz+Fiala Goodnigh Mommy. Opět mi ten film přišel průhledný. Sice ne hned po pěti minutách jako minule, ale nejpozději někdy kolem poloviny už mi bylo jasné, o co kráčí a kam se to vyvine. A opět si nejsem úplně jistý, jestli režiséři počítají s tím, že divák už pointu tuší (některé z náznaků jsou imho až příliš očividné!), anebo je závěrečné vyložení karet opravdu míněno jako překvápko. Nicméně - konceptuálně je to vymyšleno lépe než předchozí film a lépe funguje i čistě hororová stránka, kdy po většinu stopáže jede psycho-horror-winter atmoška na plný plyn. Nekompromisní patnáctiminutová koncovka je pak u mne už vyloženě na pět hvězd. Takže rozhodně potěšilo, pro příští film si ale přeji, aby režiséři tu svou hru na oblafnutí rozjeli trochu důmyslněji, anebo hráli rovnou s vyloženými kartami už od začátku :) #KVIFF2019 ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Opět se vyplnilo pravidlo, když si myslíte, že to může být dobrý film a vidíte na Čsfd vysoké hodnocení, vždycky je to píčovina. Zima, chata na samotě, milenka, co bývala pacientkou...to přece musí být dobrý horror! Hovno! Blbé a hlavně nudné psychologické drama, které s hororem nemá nic společného. 💩💩💩💩 ()

Galerie (16)

Zajímavosti (10)

  • Film bol natáčaný v kanadskej provincii Quebec. (Jello Biafra)
  • „Náš film má mnoho tichých scén, což má svůj účel. Lidé u hororů nejsou příliš zvyklí na ticho, hudba jim přináší atmosféru a tím pádem i pocity. Bez ní je divák mnohem nejistější v tom, co ho čeká, a tak to, co vidí na plátně, může být ještě děsivější,“ řekl Severin Fiala. (SONY_)

Reklama

Reklama