Chata

Scénografie:

Sylvain Lemaitre

Kostýmy:

Sophie Lefebvre

Celou dobu jsem si přál, aby snímek měl jinou pointu než jakou měl ale i tak velmi znepokojivý zážitek. Nevím jestli to bylo tou půlnoční projekcí ve Varech ale v jedné děsivé scéně mi i vyhrkly slzy do očí a to už je co říct. Nearer My God To Thee z úst Riley Keough je strhující broukal jsem si to ještě pár hodin potom. Hodně silné 4*. (KVIFF2019)(2.7.2019)

Prvá polhodinka? Nedýcham. Tá druhá? Pomaly zvoľňujem a začínam prijímať kyslík do pľúc, pretože tempo zvoľnie a nastúpia otázky, čo je v celku v pohode ( nikto nemá rád stereotyp ). Lenže tá prostredná polhoďka, je plná blábolov a stupidít. Potom príde tretina tretia. A je to niečo medzi tým. Teda skoro. Tu sa zrejme scenár hádal sám so sebou.(9.10.2020)

Mám s Chatou vlastně jediný, a to dost podobný problém jako s režijní prvotinou dua Franz+Fiala Goodnigh Mommy. Opět mi ten film přišel průhledný. Sice ne hned po pěti minutách jako minule, ale nejpozději někdy kolem poloviny už mi bylo jasné, o co kráčí a kam se to vyvine. A opět si nejsem úplně jistý, jestli režiséři počítají s tím, že divák už pointu tuší (některé z náznaků jsou imho až příliš očividné!), anebo je závěrečné vyložení karet opravdu míněno jako překvápko. Nicméně - konceptuálně je to vymyšleno lépe než předchozí film a lépe funguje i čistě hororová stránka, kdy po většinu stopáže jede psycho-horror-winter atmoška na plný plyn. Nekompromisní patnáctiminutová koncovka je pak u mne už vyloženě na pět hvězd. Takže rozhodně potěšilo, pro příští film si ale přeji, aby režiséři tu svou hru na oblafnutí rozjeli trochu důmyslněji, anebo hráli rovnou s vyloženými kartami už od začátku :) #KVIFF2019(30.6.2019)

Je to účinné a efektivní. Filmaři vymysleli těžký sporák emocí a nechali mírně vřít. Působivá byla divočina okolo chaty a izolovanost. Ještě působivější by byl horror s islámem - gore scény s podřezáváním krků, sebevražední atentátníci za šíření víry...Ale takový film nikdo nemá odvahu natočit, protože se Arabů všichni v Evropě bojí(5.5.2020)

• Kudly4

Technická stránka a atmosféra jsou dvě věci, které nelze Chatě odepřít. Vše ostatní stojí za velký hovno. Z polospánku mě vždy probudil nesnesitelný křik a ještě více nesnesitelná hudba, která prostě začala řvát z ničeho nic a já stále snižoval a zvyšoval hlasitost jak idiot, to byl fakt horor. Za mě nudná, náboženská hovadina a více jak dvě * určitě nedám. (247. hodnocení)(28.4.2020)