How the Beatles Changed the World

Dokumentární / Historický / Muzikál

USA / Velká Británie, 2017, 90 min

Chris Ingham

Tom O'Dell

Jak Beatles změnili svět, a protože se natáčelo v americké produkci, a pro každého správného Američana svět začíná a končí v JůEsEj, dosaďte si za slovo Svět Amerika, tudíž How the Beatles Changed America. Ale to je tak jediná výtka, co k tomuto jinak kvalitnímu dokumentu o nejlepší kapele všetkých čias mám. Dotazovaní mluví záživně, navíc většina (nebo všichni?) jsou současníci Johna, Paula, George a Ringa, tudíž to máme z první ruky. A jak tedy Brouci změnili svět aka Ameriku? Zásadně. Naprosto. Úplně. Neoddiskutovatelně. Bez nich by tento i jinak shitty world stál ještě víc za vyliž. (A vzkaz pro uživatele netahlo: go fuck yourself. Nebo ten odpad! aspoň zdůvodni v komentáři, joudo).(20.4.2018)

Takhle pár dnů po Anthology další slušná porce informací. Tentokrát mluví novináři a hudební experti, ať už současní nebo z dob minulých. Vliv Brouků na vývoj 60. let je fakt nezpochybnitelný.(7.4.2018)

Zajímavý dokument o Beatles a jejich vlivu na svět. Během dokumentu zazní spousta zajímavých informací,které nám přiblíží vznik a vývoj jedné z nejlepších kapel. Také je nám ukázáno jaký obrovský vliv měli ve své době a jak svými písněmi bořili hranice v muzice. Všechny tyto informace jsou prezentovány nám můj vkus hrozně nezáživně a dokument mne tak nedokázal ani jednou pořádně strhnout.(8.4.2018)

Kvalitný dokument o vplyve Beatles na celosvetovú hudobnú kultúru 60-tych rokov minulého storočia a celkovaj budúcnosti rockovej a popovej kultúry.Zažil som vzostup Beatles a iných skupín toho obdobia,ako čosi čo bolo úplne v rozpore s tým čo do nás hustili komunistické médiá.Táto hudba sa dala počúvať v tom období len z vysielania rádia Slobodná Európa,aj to len v maďarskom jazyku alebo rumunskom jazyku,lebo československé vysielanie bolo rušené nad našim územím,ale väčšina mladých ho stále počúvala.Skladby sa nahrávali na magnetofón Sonet Duo a kopírovali i ked o kvalite sa dá pochybovať,pre nás to bol zvuk budúcnosti.(7.4.2018)