Reklama

Reklama

Mrňouskové 2: Daleko od domova

  • Francie Minuscule 2 - Les Mandibules du bout du monde (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

S příchodem prvních sněhových vloček do údolí je nejvyšší čas začít shromažďovat zásoby na zimu. Jenže během této rutinní operace dojde ke katastrofě. Malá beruška nešťastnou náhodou zapadne do balíku, který je odeslán do Karibiku! Ocitá se v novém, nádherném prostředí, které ale skrývá mnohé nástrahy. Pro její rodiče tak existuje pouze jedna cesta: dát dohromady starou partu! A tak beruška, mravenec a pavouk znovu spojí své síly a vydávají se na záchrannou výpravu na druhou stranu zeměkoule. Čeká je nový svět, nová setkání, ale i nová nebezpečí. A čas neúprosně běží… (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 6

Recenze (23)

nash. 

všechny recenze uživatele

Více lidí, méně zabavy. Po skvělém prvním filmu přichází zklamání. Pokračování postrádá vše co měl první film. Spád, nápad, humor, napětí i ty kouzelné mikrovtípky, které vyplňovaly každou skulinu prvního filmu. Tohle je zbytečně natahovaná nuda o ničem, která dokonce postrádá i to základní – příběh, který by dával smysl. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Berušky jsou prýma, to už věděl Ferda mravenec. A tak je beruškám věnován i druhý celovečerák a samozřejmě nejen jim ale i další šesti či osminohé havěti co jí jen všude kolem je... Jestli se jednička pomyslně ochomýtala kolem Pána prstenů, tak dvojka jede v Avatarovi byť by se mohlo chvilku zdát, že to budou Piráti z Karibiku. Neříkám, že mně to nebavilo. Bohužel jsem z toho cítil snahu vyždímat z tématu maximum a ono už nebylo moc ždímat co. Přiznávám, že jsem se bál aby tam zase nebyla scénka s masařkami a pavoukem a hádejte... Kdo zná seroš, byl napoprvé nadšen. U prvního celovečeráku jsem si říkal..hm... to je asi pro ty co Mrňousky neznají. Ale znovu? Naštěstí pár scének a vtipů tam bylo i nových a koukat se na to dalo nejen díky exotickým lokacím. Skvostná byla doprovodná hudba. Dávám tedy tentokráte jen za tři housenky. * * * ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Začátek se mi ještě líbil, ale od Karibiku to šlo pozvolna dolů. Ono se to snaží spojit hodně dějů naráz, ale nedominuje ani jeden a celkový dojem tak zůstává prázdný. Taky se zde opakují vtipy z jedničky, logika dostává těžce na prdel i v rámci dětského filmu, ke konci už je to celkem nuda a to kouzlo z jedničky se z toho jaksi vytratilo. A co mě ještě vytáčelo bylo to, že většině hlavních postav v některých scénách zvětšily oči, aby byly víc roztomilé - u mě tohle ale fungovalo opačně. Ale dívat se na to dá, některé vtipy fungují, to exotické prostředí zaujme a jsem rád, že se vrátil i můj oblíbenec - černý pavouk. Podruhé bych si to už ale nepustil. Slabé 3* ()

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Mrňouskové jsou takové novodobé grotesky, které vyplnily díru na trhu po Looney Toones nebo klasických Disneyho kraťasech. Druhý film se samozřejmě pokouší jít dál než jednička a představuje nám exotický Karibik, jenže to bohužel nestačí. Vtipné momenty tu samozřejmě jsou, ale oproti jedničce celý snímek působí jen jako poslepované epizody bez nějakého hlubšího příběhu. Vrcholem je pak mezititulkové scéna s červenými mravenci, která nemá vůbec žádný smysl a nemá ani žádnou pointu. 65% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Citelně chybí přímočarost, hravost a měřítko (ehm, ehm) jedničky i groteskovitost a vypointované rozvíjení jednoho nápadu "večerníčkové" předlohy. Uděje se toho sotva polovina co minule; a ostatně i groteskové eskapády jsou tentokrát poněkud potlačeny. Oproti prvnímu filmu i seriálu je to zaměřené více na menší děcka, zároveň je to však o poznání více oudané čili se to nevyhne občasným pasážím, kdy se právě ti nejmenší ošívají. Nic z toho však neznamená, že by i tak nešlo o nevlezle roztomilou zábavu. Pouze je třeba se smířit s tím, že stojí ve stínu svých předchůdců. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)

Reklama

Reklama