Mrňouskové 2: Daleko od domova

Minuscule: Mandibles from Far Away

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2018, 90 min

Citelně chybí přímočarost, hravost a měřítko (ehm, ehm) jedničky i groteskovitost a vypointované rozvíjení jednoho nápadu "večerníčkové" předlohy. Uděje se toho sotva polovina co minule; a ostatně i groteskové eskapády jsou tentokrát poněkud potlačeny. Oproti prvnímu filmu i seriálu je to zaměřené více na menší děcka, zároveň je to však o poznání více oudané čili se to nevyhne občasným pasážím, kdy se právě ti nejmenší ošívají. Nic z toho však neznamená, že by i tak nešlo o nevlezle roztomilou zábavu. Pouze je třeba se smířit s tím, že stojí ve stínu svých předchůdců.(19.4.2019)

Nádherný film s roztomilými protagonisty, skvělým vizuálem a hlavně neutuchající nápaditostí projevující se na každém kroku, který ale v pozadí skrývá jistou melancholičnost, ale pořád zůstává zábavou pro malé i pro velké.(10.4.2019)

• RanMori

Oproti jedničce dost těžké zklamání. Lákání na známé postavy, které však nedostanou moc velkou roli. Dost poněkud "neuvěřitelných" scén (a to i pokud se držíme v hranicích toho, že je uvěřitelné, když mravenec umí zapálit sirku), často přetažené a občas i nudné. A bohužel ani zde není divák ušetřen jistých agitek, které to celé splachují do hlubin. Velká škoda :((21.4.2019)

• Marty7CZ

Nuda nuda nuda, s dcerkou těžká popcornova nuda..... 30%(20.4.2019)

Miluju Minuscule od té doby, co jsem je náhodou viděl v televizi jako krátké epizody. Minuscule jsou roztomilé, vtipné a zajímavé potvůrky. První díl filmu se mi moc líbil, až mě dojal a tento druhý mě skoro rozplakal. Krásný příběh, kde slovo daleko hraje silnou roli a člověku dojde, že rodina je v životě moc důležitá a něco znamená, i když jde o rodinu berušek žijících ve stromě. Jen pozor: Děti se nudily a moc je to nebavilo a pořád se po kině pohybovaly a vrtěly. Přesto dávám 5 hvězd. Je to povedený film, který mě ještě půl dne po shlédnutí nutí nad ním přemýšlet.(22.4.2019)