poster

Mrňouskové 2: Daleko od domova

 • Francie

  Minuscule 2 - Les Mandibules du bout du monde

 • Francie

  Minuscule - Les Mandibules du Bout du Monde

 • Čína

  昆虫总动员2:来自远方的后援军

 • anglický

  Minuscule: Mandibles from Far Away

 • anglický

  Minuscule 2: Mandibles from Far Away

 • Slovensko

  Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

 • Velká Británie

  A Minuscule Adventure

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Čína, 2018, 92 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DenyK
  *****

  Miluju Minuscule od té doby, co jsem je náhodou viděl v televizi jako krátké epizody. Minuscule jsou roztomilé, vtipné a zajímavé potvůrky. První díl filmu se mi moc líbil, až mě dojal a tento druhý mě skoro rozplakal. Krásný příběh, kde slovo daleko hraje silnou roli a člověku dojde, že rodina je v životě moc důležitá a něco znamená, i když jde o rodinu berušek žijících ve stromě. Jen pozor: Děti se nudily a moc je to nebavilo a pořád se po kině pohybovaly a vrtěly. Přesto dávám 5 hvězd. Je to povedený film, který mě ještě půl dne po shlédnutí nutí nad ním přemýšlet.(22.4.2019)

 • Blackhand47
  ***

  Mrňouskové jsou takové novodobé grotesky, které vyplnily díru na trhu po Looney Toones nebo klasických Disneyho kraťasech. Druhý film se samozřejmě pokouší jít dál než jednička a představuje nám exotický Karibik, jenže to bohužel nestačí. Vtipné momenty tu samozřejmě jsou, ale oproti jedničce celý snímek působí jen jako poslepované epizody bez nějakého hlubšího příběhu. Vrcholem je pak mezititulkové scéna s červenými mravenci, která nemá vůbec žádný smysl a nemá ani žádnou pointu. 65%(24.9.2019)

 • nash.
  **

  Více lidí, méně zabavy. Po skvělém prvním filmu přichází zklamání. Pokračování postrádá vše co měl první film. Spád, nápad, humor, napětí i ty kouzelné mikrovtípky, které vyplňovaly každou skulinu prvního filmu. Tohle je zbytečně natahovaná nuda o ničem, která dokonce postrádá i to základní – příběh, který by dával smysl.(7.3.2020)

 • Zagros
  ***

  První převedení seriálu Mrňouskové na film se povedlo slušné a tak jsem dal šanci i snímku Daleko od domova. Bohužel tady se už projevila klasická nemoc podobných projektů. Druhým mrňouskům už docházel dech výrazně častěji, což je především poznat na přetažených záběrech. Dokonce mě volala dcerka, že se to seklo, když se asi půl minutu nic na obrazovce nehnulo. Snad aby se to natáhlo pro potřeby filmu. Každopádně, když se u filmu dívám na hodinky, je to vždy špatně. Není to úplně špatné a slabší tři hvězdy ještě nechám. Nicméně doporučím raději Údolí ztracených mravenců nebo celý seriál.(7.5.2020)

 • DaViD´82
  ***

  Citelně chybí přímočarost, hravost a měřítko (ehm, ehm) jedničky i groteskovitost a vypointované rozvíjení jednoho nápadu "večerníčkové" předlohy. Uděje se toho sotva polovina co minule; a ostatně i groteskové eskapády jsou tentokrát poněkud potlačeny. Oproti prvnímu filmu i seriálu je to zaměřené více na menší děcka, zároveň je to však o poznání více oudané čili se to nevyhne občasným pasážím, kdy se právě ti nejmenší ošívají. Nic z toho však neznamená, že by i tak nešlo o nevlezle roztomilou zábavu. Pouze je třeba se smířit s tím, že stojí ve stínu svých předchůdců.(19.4.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)