Mrňouskové 2: Daleko od domova

Minuscule 2: Mandibles from Far Away

Chrobáčikovia 2: Ďaleko od domova

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Čína, 2018, 92 min

Po epickom prvom dieli veľké sklamanie. Nečakajte po hmyzom Hobitovi hmyzieho Avatara a vyhnete sa rozčarovaniu. Stále však slušné 7/10.(13.5.2019)

Miluju Minuscule od té doby, co jsem je náhodou viděl v televizi jako krátké epizody. Minuscule jsou roztomilé, vtipné a zajímavé potvůrky. První díl filmu se mi moc líbil, až mě dojal a tento druhý mě skoro rozplakal. Krásný příběh, kde slovo daleko hraje silnou roli a člověku dojde, že rodina je v životě moc důležitá a něco znamená, i když jde o rodinu berušek žijících ve stromě. Jen pozor: Děti se nudily a moc je to nebavilo a pořád se po kině pohybovaly a vrtěly. Přesto dávám 5 hvězd. Je to povedený film, který mě ještě půl dne po shlédnutí nutí nad ním přemýšlet.(22.4.2019)

Citelně chybí přímočarost, hravost a měřítko (ehm, ehm) jedničky i groteskovitost a vypointované rozvíjení jednoho nápadu "večerníčkové" předlohy. Uděje se toho sotva polovina co minule; a ostatně i groteskové eskapády jsou tentokrát poněkud potlačeny. Oproti prvnímu filmu i seriálu je to zaměřené více na menší děcka, zároveň je to však o poznání více oudané čili se to nevyhne občasným pasážím, kdy se právě ti nejmenší ošívají. Nic z toho však neznamená, že by i tak nešlo o nevlezle roztomilou zábavu. Pouze je třeba se smířit s tím, že stojí ve stínu svých předchůdců.(19.4.2019)

Nasmál jsem se u toho o dost míň než u prvního dílu, a celé je to takové vážnější, ale přesto obdivuju, že s nemluvícími postavičkami někdo dokáže udělat celovečerní animák. Jedná se asi o první pohádku pro děti napsanou podle nejmodernější gender doktríny. Takže toto je velký milník světové kinematografie. Ani u jedné postavy totiž nepoznáte, jaké to je pohlaví, jestli je to beruška kluk/táta, nebo beruška holka/máma, přitom je to rodinný film o rodině berušek. O to víc zarážející je to na konci, protože se tam dvě berušky dokonce zamilují. Neskutečný kam už to dokázali procpat..(30.4.2019)

• RanMori

Oproti jedničce dost těžké zklamání. Lákání na známé postavy, které však nedostanou moc velkou roli. Dost poněkud "neuvěřitelných" scén (a to i pokud se držíme v hranicích toho, že je uvěřitelné, když mravenec umí zapálit sirku), často přetažené a občas i nudné. A bohužel ani zde není divák ušetřen jistých agitek, které to celé splachují do hlubin. Velká škoda :((21.4.2019)