New Amsterdam se po pandemii COVID-19 vrací zpět k normálnímu provozu. Sami zaměstnanci se stávají svědky leteckého nehody, kdy na hladině řeky přistane letadlo. Do nemocnice je přivezena řada zraněných. Vyšetřovatelé se shánějí po zraněném pilotovi letadla. Dr. Frome s Maxem se ho snaží před výslechem uchránit, pilot sám cítí za nehodu vinu. Nakonec je kapitán Starks vyšetřovateli odveden a obviněn, že ohrozil životy sto padesáti cestujících. Ve stejnou chvíli se ovšem probírá kopilotka letadla. Z jejích slov je zřejmé, že selhalo zařízení měřící rychlost a kapitán Starks svým činem ve skutečnosti zachránil řadu lidí. Doktor Kapoor je ve vážném zdravotním stavu, plně závislý na umělé plicní ventilaci. Pomoct by mu mohl lék propofol, jehož zásoby ale nemocnici došly a není k sehnání. Max se pokouší kontaktovat jiná zařízení, ale ani ta lék nemají a potřebují spoustu jiných léků a zdravotních pomůcek. Po usilovné snaze se ovšem Maxovi podaří domluvit výměnu všeho potřebného mezi jednotlivými nemocnicemi a sežene i propofol pro Kapoora. Kapoor se sice probere, nicméně jeho vyhlídky nejsou dobré. Srdce má těžce poškozené. Max volá svému bývalému kolegovi, kardiochirurgovi, Dr. Floydovi, který ho překvapí otázkou: Jak mohu pomoci... Dr. Sharpeová se zdráhá navázat bližší vztah s Dr. Shinem. (TV Nova)

MoiJe

Priemerná epizóda, ale ten 5stranný telefónny hovor som si zopakovala zo 3x. Nie že by bol extra realistický, ale tie výrazy prekvapenej úľavy mi krásne lahodili. ()