Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

Reyer

Nechtěl jsem do kina, nechtěl. Prostě z principu komedie, nebo cokoliv co by se snažilo zlehčovat hrůznou dobu nacismu mě uráží. Ale nakonec mě manželka přesvědčila a šel jsem. Skutečně po pár minutách jsem chtěl odejít, neuměl jsem se povznést nad tím. Ale pak jsem to zkusil a byl to úžasný film. Kde dokázali humorně poukázat na fanatismus tehdejší doby, kde opravdu někteří nacisti skutečně od malička věřili všemu co se jim řeklo. A taky samozřejmě mezi nacisty se našli lidi, proste lidi se srdcem (Kapitán)... dokonce se přiznám, nejedna scéna mě rozplakala. Asi to nedokážu popsat, ale tenhle film stojí za to tak jít a připomenout si jednu důležitou věc: VE VÁLCE NENÍ VÍTĚZE. ()

Ondrakk

Po slušné první polovině následuje slabší závěr, který už moc komický není. Místy správně nekorektní humor. ()

Zaks

Úvod ešte ušiel, po výcviku Hitlerjugend však nastal obrat a už sa na to nedalo pozerať. Nesmial som sa vôbec. ()

brondy

nene.. vela by sa dalo vytknúť.. ale neurobím to. vyzdvihnem originalitu a snahu urobiť film použiteľným aj pre teenage.. takže verbala aj iných môže roztrhznúť - možno aj trochu neobjektívne - dávam 5* ()

Paul1984

Tento film mě celkem překvapil, čekal jsem od něho trochu něco jiného, podle traileru a popisu jsem se těšil na komedii typu "už je tady zas". Ze začátku se to tak snaží i tvářit, člověk si až říkal, na jakou blbost to kouká :-) Ale postupně se film mění na celkem vážné drama typu "musíme si pomáhat", ale aby se to nemyslelo zas tak vážně, tak tu pořád máme dialogy hlavního představitele a "jeho" Hitlera nebo milé pány z gestapa :-) . Příběh neuvěřitelně osciluje mezi bláznivou komedii a vážným dramatem. Film jsem si celkem užil, ikdyž některé pasáže a hl. herci by tam být nemusely, konec jsem si představoval trochu jinak k plné spokojenosti, ale písnička od Davida Bowieho mi udělala vysloveně radost. Trochu mi to připomnělo jeden z mých nejoblíbenějších filmů "život je krásný", ale ten zatím nic nepřekonalo.. Za mě 75% ()

Bobby_Fisch

Zážitek, který se Vám (pokud jste již něco zažili) zatne do hlavy jako tomahawk. Zeptám se... kam až musí tvůrci klesnout ve svých zásadách, aby byli nominováni na ocenění ? Kam až musíme zjednodušovat tragédie, aby byly stravitelné pro dnešní mládež ? Kolik manipulací ještě bude vyrobeno ? Celé dílo manipuluje s myšlením dětských i dospělých diváků. Perfektně je směřuje je tam, kam je chce ideologický mainstream usadit. Asi bych se náramně bavil, ale musel bych mít 3 promile, sociopatické sklony, téměř žádnou empatii k pozůstalým obětem WWII a nulovou odolnost proti manipulativním technikám. Na udílení Oskarů toho snímek mnoho nezískal, daleko více mě zaujala řeč Joaquina Phoenixe, při níž zůstali adresáti sedět jako přikovaní. Naopak ti, kteří ještě dokázali pochopit, tleskali ve stoje. Oskary získal Korejský Parazit a parazitický Korejský tvůrce - kopírovač Tarantinových fantasmagorických manipulací (nyní i historických) aby Holywood nejen Jižní Korei, ale i celému světu ukázal, jakým hnusem se má kinematografie ubírat (oficiálně to nazývají poukázání na sociální nespravedlnost, hahahahaha) ()

somme

Klasicky bozi Rockwell, Yorki alias mini Nick Frost a hlasky typu “neumis si v 10 zavazat tkanicky a i tak si nejlepsi nacek v Nemecku”...zvlastni, az dojemna tragikomedie ale ve vysledku vlastne velmi sympaticky. ()

Redyx1

Tak zde je jasné že se na scénáři i režii vyřádil Waititi naprosto dokonale.Temná minulost lidstva je hozena do černé komedie,kdy divák se vlastně nad utrpením lidí ve 2.svět.válce může aspoň usmát a dokončí to posledních 20.min.kdy je to opravdu smutný.Nedivím se že film ziskal Oscara.Za mě v klidu 5 * ()

Thercukial20

Waititi natočil bravurně napsanou válečnou satiru, která neskutečně umně, nenásilně a přirozeně střídá komediální a vážnější polohu. Kromě typicky osobitého humoru si tu je tak Waititi až překvapivě jistý i v scénách, jenž z diváka dolují jímavé emoce. Díky tomu je Králíček Jojo místy i velice emotivní podívaná, která mnohdy tne do živého a nastavuje zrcadlo minulé i současné lidské společnosti. I přes karikaturně vykreslené postavy je zde demonstrováno, že ne všichni mohou být pouze černobílý, ale že v sobě mnozí ukrývají i kus člověka, který se nikdy neztotožní s charakteristickým chováním majority, ke které náleží a dokáží ve správné chvíli projevit lidskost a laskavost, ať už to pro ně samotné bude znamenat cokoliv. Scarlett Johansson stejně jako zbytek obsazení (včetně Romana Griffina Davise!) předvedla dokonalý herecký výkon, který jen podtrhla geniálně napsaná a zahraná scéna u večeře. Waititiho osobitost se v tomto filmu opět projevila na maximum a díky tomu jsem dostal originální masterpiece, kterému prakticky není co vytknout. 100 %. ()

MatyRock

Taika Waititi natočil satirický příběh z období druhé světové války a já si to neskutečně užil. Film umí výborně kombinovat reálno s imaginací, komedii s dramatem nebo humor s emocemi. Hudebně i vizuálně dobře zakořeněný snímek s partou herců mezi nimiž vyčnívají ti dětští a Rockwell s Johansson. 9/10...PS Waititiho Hitler je luxusní. ()

Vestor

Hodně zvláštní a těžko zařaditelný film. Celé to táhne herecký výkon malého kluka, který je neuvěřitelný. Jak už psali jiní, mísí se tady drsné válečné scény spolu s romantickou komedií a místy až parodií ve stylu Žhavé výstřely. Imaginární Hitler je neodolatelná směšná postavička. Místy z filmu mrazí (oběšená matka kolaborantka), jindy si zase plácáte smíchem (6 gestapáků se zdraví navzájem "Heil H..." jeden po druhém nebo když tlustá Helga rozdává dětem zbraně a posílá je bránit vlast). Jen mé srdce fanouška válečné techniky tu trochu pláče nad nepřesnostmi a místy totálním úletem, jakože jedno město osvobodili zároveň z obou stran Američané i Rusové. Jinak je to skvěle natočené (kamera, výprava). Asi to není film úplně pro všechny a znovu ho asi vidět nepotřebuju, ale stejně si to zaslouží slušné hodnocení, už jenom za ten nápad. ()

agent_R.M.

Sníměk JoJO Rabitt mě velmi mile překvapil. Očekával jsem strašně špatnou a hloupou komedii...O to více jsem se divil a žasl s jakou humornou nadsázkou ale i drsnou tragedií válečné reality dokáže režisér Waititi (sám hrající postavu imaginativního Hitlera) pracovat v dějových rovinách outsidera z řad hitlerjugend a židovskou dívkou ukrývající se v domě malého nacisty. Dávám 100000 bilionu z 10 ()

Vlastik100

Měl jsem za to, že film bude satira na 2. sv.válku. Dobře zapracovaná atmosféra, která vtáhla. Průměrně zahrané role až na skvělého kapitána K.(Sam Rockwel), který zářil. Scarlet Johanson šla do počtu pro sledovanost, ale koukat na ní je vskutku příjemné. Dětští herci hráli hodně podprůměrně, nějaký trapný casting bez zkušeností a zachraňovaly je humorné situace, vůbec mi neseděla herečka Rebel Wilson, která nedokázala udělat tu sympaťandu vůči králíčkovi jojo, který měl mít svou roli ve skupině a u takových bývá typický oblíbený mazlíček dozorců. Waititi zaválel, dostat se do hlavy 10.letého chlapce tak uvěřitelně až to bylo opravdické. Stačilo mu pár minut a viděl jsem se v očích dítěte s dobrým srdíčkem plného elánu. Králíček jojo, svět kde dětská fantazie plodí dospělým salvu smíchu a to dítě bere smrtelně vážně, ale proč né, vždyť přece plní účel i pro dospěláky, fanatizace plodí ovoce a dítě má stejné nepřátelé jako oni. Ať se autor snažil jak se snažil děj ve mně postupem času budil stále víc děsu než zábavy, kam jsou lidi schopní dostat dětskou naivitu. Film i přes veškerou zábavu dělá na mě dojem velice trpkého dojemného průběhu, protože se odehrává ve velice smutné době, finále bylo takové laxní zkrácené takové jakoby nedodělané…Přesto Kamera 80%, herecké obsazení 45%, námět a scénář 70%. Bonus za natáčení v ČR. Celkově 70% ()

jpetricek

1000 ludi, 1000 chuti. Mne sa film páčil. pozrel som sa na vojnu cez oči malého chlapca. Dakujem za pekný film, super herecké výkony a super pohľad. ()

darius1706

Já vůbec nevím, co si s tímhle filmem počít. Chlapi v práci to hrozně chválili a že komedie. Tak jsem čekal komedii i se to tak tvářilo. Navíc podle traileru jsem se měl válet smíchy, v podstatě satira na 2sv, jako bylo třeba Haló, haló. Jenže ejhle, vlastně všechny vtipné scény byly v tom traileru namísto toho to bylo spíše vážné, ale pak to rozčísne nějaká vtipná scéna, která tam prostě nesedne. Každopádně - herecké výkony super, reálie též, vlastně i film byl dobrý, ale mně zkrátka nesedl ten nevyhraněný žánr prapodivného propletence komedie a drama. ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)