Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GIK

  Řád, rozkazy jak na vojně, organizace, poroučení, pevná pravidla, disciplína, samý chlapi, ani jedna holka, volnost nula. Na takové táboře bych nechtěl být ani den. Vlastně na žádném. Tyhle ty bratrstva mi nikdy neseděly. Profesorský výkon Struny, celkem dobrý Boháč. Docela poutavý souboj dvou junáků: Edy (Edíka) a Odborky. Ostatní k nim přehnaně vzhlíží s otevřenou pusou. Naivní pochytání německých pašeráků. 50 %(23.1.2021)

 • brooklyn73
  ****

  Dostava se nam nakouknout do zivota skatu ,junaku .V nasem pripade se jedna o junaky vodni.Muzeme videt jake vztahy mezi sebou meli, jak se k sobe chovali .Velmi by mne zajimalo co tomuto filmu rikal Jaroslav Foglar.Z cteni jeho knizek si vsak dovedu prestavit,ze takto nejak to muselo byt a fungovat mezi temito chlapci v dobe kdy bylo junactvi u nas na vrcholu a clenska zakladna byla pres pul milionu. Coz v soucasne dobe dosahuje u nas snad jenom zakladna registrovanych hracu kopane. Film vyuzil popularnosti a rozmachu junactvi u nas,coz si dovolim tvrdit velmi pomohlo k jeho vytvoreni(natoceni). Ve filmu muzeme take videt vodni skluzavku,v provedeni takovem jako nejspisa byla ona znama vodni skluzavka Rychlych sipu.Nesmirne popularni junacka organizace jak pred valkou tak i po valce byla nekompromisne zastavena silou rudou-tedy komunistickou.Kazdy kdo se o ceske junactvi zajima jiste oceni tento snimek,jehoz rok natoceni 1948 byl na dlouha leta k tomu poslednim - vhodnym rokem.(14.6.2008)

 • NinadeL
  ***

  Tak je to príma. Člověk má obecně radost, že vůbec nakonec ti junáci k realizaci došli, vzhledem k dlouhým přípravám a vleklým odkladům. Dále záleží, s čím se Na dobré stopě poměřuje. Na každý pád příjemný feeling autentických 40. let doplňuje už sama přítomnost favoritů L. H. Struny a L. Boháče, jakožto herců na jistotu. Sama mládež je pak cele geniální ve své přímočarosti. A pokud se vám to nezná, tak nezapomínejte, že tady nejsme na gestapu.(1.8.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Mám celkem velký problém jak tento film ohodnotit. Na jedné straně oslava junáctví, her a dobrodružství, která mě připoměla i moje klučíčí roky, kdy jsem několik let po sobě trávil vždy tři letní týdny ve Foglarově "bobří zátoce" a učil se, stejně jako kluci v tomhle filmu čestnosti, odvaze a různým dovednostem a znalostem. Až sem by to bylo za silný čtyři hvězdy. Jenže....... . I když pominu klíčový nesmysl, umístění táboru pro děti do pohraničního pásma krátce po válce. Už vidím, jak se rodiče dětí nemůžou dočkat až pošlou svýho miláčka na hranice s Německem, aby si užil krásných prázdnin. Nicméně s ohledem na pointu příběhu na tohle hážu bobek. Nicméně moje bobky došli v okamžiku, kdy jsem z filmu cítil silnou proti německou náladu. Umím pochopit, že tak krátce po válce Němci nebyli v českých luzích a hájích žádný šlágr, ale některé věty mě brali za uši až příliš. Z českých úst totiž podobných vět zaznívá v dnešní době na adresu některých národů či menšin velmi mnoho a jsou zárodkem pro velmi nakažlivou a těžce léčitelnou infekci, zvanou xenofobie. S příhlédnutím k roku natáčení, nakonec snížuji pouze o jednu hvězdičku, ale vzniknout tohle v dnešní době, byl bych nekompromisní.(16.1.2010)

 • JARDAHONDA
  ****

  Film, který se natáčel na Sečské přehradě a v okolní nádrže Souč, vypráví dobrodružný příběh skauta Edy a jeho junáckých bratrů na letním táboře. V poválečném pohraničí dochází neustále k pašeráckým výpadům a Eda, který byl za války zavlečen do Německa, je podezříván k náklonnosti k nim.. Nakonec se ukáže, že je to právě on, kdo pomůže místním narušitele dopadnout a je za svou odvahu vyznamenán a přijat všemi do kamarádského junáckého kruhu.. Ve filmu hrál, také 5 oddíl vodních skautů z Prahy ****(17.2.2012)

 • - Film vznikl k 35. výročí založení 5. oddílu vodních skautů. (topesto)

 • - Ve filmu si zahrál dodnes existující 5. oddíl vodních skautů, který vedl spisovatel Jaroslav Novák. (warner)

 • - Natáčení probíhalo  v Tanvaldu, Vrchlabí, v okolí Sečské přehrady a přehradní nádrži v Souši. (sator)