Film, který se natáčel na Sečské přehradě a v okolní nádrže Souč, vypráví dobrodružný příběh skauta Edy a jeho junáckých bratrů na letním táboře. V poválečném pohraničí dochází neustále k pašeráckým výpadům a Eda, který byl za války zavlečen do Německa, je podezříván k náklonnosti k nim.. Nakonec se ukáže, že je to právě on, kdo pomůže místním narušitele dopadnout a je za svou odvahu vyznamenán a přijat všemi do kamarádského junáckého kruhu.. Ve filmu hrál, také 5 oddíl vodních skautů z Prahy ****(17.2.2012)

Na skautský svátek skautský film! Opět jeden film pozdě viděný. Vidět jej ve svých skautských letech, vrněl bych blahem! Teď až příliiš vidím ty švy a schematičnosti. Hezké exteriéry, dobře vybrané typy, zajímavý motiv hitlerjungeho Edy, ale zpracování příliš neoslňuje. Ten protiněmecký osten dnes působí až divoce, ale takhle krátce po válce je pochopitelný (stačí srovnat s filmem Ves v pohraničí ze stejného roku). Tak k tomu svátku aspoň 3 *.(24.4.2012)

Dostava se nam nakouknout do zivota skatu ,junaku .V nasem pripade se jedna o junaky vodni.Muzeme videt jake vztahy mezi sebou meli, jak se k sobe chovali .Velmi by mne zajimalo co tomuto filmu rikal Jaroslav Foglar.Z cteni jeho knizek si vsak dovedu prestavit,ze takto nejak to muselo byt a fungovat mezi temito chlapci v dobe kdy bylo junactvi u nas na vrcholu a clenska zakladna byla pres pul milionu. Coz v soucasne dobe dosahuje u nas snad jenom zakladna registrovanych hracu kopane. Film vyuzil popularnosti a rozmachu junactvi u nas,coz si dovolim tvrdit velmi pomohlo k jeho vytvoreni(natoceni). Ve filmu muzeme take videt vodni skluzavku,v provedeni takovem jako nejspisa byla ona znama vodni skluzavka Rychlych sipu.Nesmirne popularni junacka organizace jak pred valkou tak i po valce byla nekompromisne zastavena silou rudou-tedy komunistickou.Kazdy kdo se o ceske junactvi zajima jiste oceni tento snimek,jehoz rok natoceni 1948 byl na dlouha leta k tomu poslednim - vhodnym rokem.(14.6.2008)

Tak je to príma. Člověk má obecně radost, že vůbec nakonec ti junáci k realizaci došli, vzhledem k dlouhým přípravám a vleklým odkladům. Dále záleží, s čím se Na dobré stopě poměřuje. Na každý pád příjemný feeling autentických 40. let doplňuje už sama přítomnost favoritů L. H. Struny a L. Boháče, jakožto herců na jistotu. Sama mládež je pak cele geniální ve své přímočarosti. A pokud se vám to nezná, tak nezapomínejte, že tady nejsme na gestapu.(1.8.2013)

• cheyene

Abych se přiznal, tak nevím, jak tento snímek ohodnotit. Přemýšlím, jestli na něm bylo něco, co by si zasloužilo 3*...Už to, že jsem u něj usnul (během dopolední projekce), o něčem svědčí, takže moje hodnocení nebude rozhodně vysoké. Těch pár nadprůměrných scén v celkově (pro mě) podprůměrném filmečku nic nezachrání, tudíž dávám celkem pěkné 2*.(15.3.2010)

• - Ve filmu si zahrál dodnes existující 5. oddíl vodních skautů, který vedl spisovatel Jaroslav Novák. (warner)

• - Snímek Na Dobré stopě (1948) patří spolu s filmem Bud připraven (1923) mezi jediné hrané skautské filmy české kinematografie. (navabaca)

• - Radim Palouš ve filmu ztvárnil svojí první a současně jedinou filmovou roli. Jeho honorář činil 2000 Kčs. (topesto)