Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

Desmond04

Post-apo mám rád, ale How It Ends mé tužby úplně nenaplnil. Základ je poměrně tradiční, nic nového na scénu tento film nepřináší a naopak je přeplněn klíšé. Čemuž se samozřejmě při podobných snímkách nedá vyhnout. Co se týče hereckého obsazení, tak jsem byl spokojen. Foresta mám rád a i když, byl v této roli poměrně zkoprnělý, tak potěšil. Theo James to taky jakšakš zvládl. Velkým mínusem je ale velká nezáživnost, celou cestu se hlavní hrdinové někam potácejí, narážejí na bandity, což je taky poměrně absurdní. Protože ruku na srdce, je zvláštní že během 5 dnů se z "každého" člověka na zemi stane bezpáteřní krysa. Konec je také zvláštní, nejasný...zkrátka velice průměrné dílo. Uvažoval jsem i na dvěma hvězdičkami, ale indiánka Riki to vytáhla nahoru, i když její "konec" je taky hodně odfláknutej. ()

jungledmnc

Zda se mi to, nebo Netflix vyrabi jednu vetsi sracku nez druhou? Spoiler alert: Absolutni hovadina bez napadu o typcich jednoucich z jedne strany USA na druhou a vsichni je chcou okrast. Totalne bez pointy, scenar, kterej bych vymyslel za 5 minut... A pritom to bylo technicky dobre natoceny, ale naprosto zbytecne... ()

DJMaroko

Pro Sci-Fi maniaka jako jsem já je to slabé chybí tomu trochu odkrytí. Není to úplně špatný film, ale Sci-Fi je to jen okrajově spíše pouze to drama a to mi nestačí. A hlavě ...a to se budu opakovat... nesnáším filmy bez konce alá domysli si sám. Co je mi po tom, že to přežili chci prostě více. ()

v.indruchova

Podivný road trip. /Plakát vypadá drsně ale realita je jiná. Spoustu nelogických rozhodnutí. Až na vyjímky postavy nesympatické. Je to natočené tak že jsou vám postavy celkem ukaradené. Nedokážete se do nich vcítit. Nezajímá vás jejich osobní věci. Nějaké tlachání o špatněm otci který je v srdci určitě dobrý. Je snad nějaká moda obsazovat až na pár učinkujících divné lidi na které není příjemné se dívat? Akční scény jsou dobré. Konec nic moc. V druhé polovině Will udělá dost nelogickou blbost, jelikož jsou v toakovém světě velice důležité. Ještě teď se biju do hlavy. Doufám že kadeřník Sam to nepřežil, jestli by měl dělat někomu tak otřesný účes jaký udělal jí. Hodně slabej průměr. Vlastně to co se doopravdy se světem jsem se nedozvěděla. Někdo slátat scény do hromady. Žánr mě zajímá ale s tímhle bych neztrácela čas. ()

Reall

Tenhle "postapo" road movie si myslím, zaslouží víc, než hodnocení na csfd. Filmy jako tyto mi dosti scházejí. Na posledy jsem road movie v post apu viděl snímek Road a s tím to samozřejmě nechci srovnávat, protože tohle je béčko, ale za to slušný béčko. Přišlo mi, že to ze sebe ani víc dělat nechce, jako je vada u jiných B filmů. Příběh náhodnýho civilisty s otevřeným konce, ale přece jenom jsem s ním byl spokojený a navíc Vás celý film drží v nejistotě, což je na tomto filmu asi nejlepší. Víc takových! :) ()

Kleinbauer

Pro mne představuje How it ends, zjevně inspirované mnohem zdařilejší produkcí, veliké zklamání. Film mne bavil prvních deset minut, ve kterých Forest svým osobitým senzitivním projevem ještě hraje a nechyběla mi chuť nechat se vtáhnout do celkem zajímavě rozvíjejícího se děje. Zlom nastal v okamžiku, když se režisér pustil do líčení apokalypsy a tajtrdlíkování mladého právníka, kterému přisoudil roli naivního blbečka, jenž s otevřenou pusou malého dítěte sleduje, jak taťka odvrací následky jeho průserů. Zcela nic neříkající a nelogická zastávka u přátel právníka, ptám se proč?, aha, aby ze sebe mohl metrosexuál smýt prach a ošetřit si oděrky, úpím. Vstup další postavy na scénu, androgenní indiánky s francouzákem v ruce, které režisér přisoudil roli udržovat auto taťky a zelenáče právníka v pojízdném stavu během putování do Seattlu, byl sejně tak neuměle včleněn do příběhu, snad měl obohatit tu dějovou pustinu a odvrátit divákovy mdloby, ale alespoň v mém případě bez pozitivní odezvy. Co mne nejvíce pozlobilo, byl fakt, že nikdo divákovi nevysvětlil, cože se to vlastně stalo. Katastrofické a post apokalyptické filmy přece stojí na barvitém líčení toho, čím zajde civilizace, kontinent, flák země a tak podobně, to diváka snad nejvíce z takového filmu zajímá. Tady jsem si vyslechl až na samém závěru mudrování postavy, se kterou se mladý právník setkává při nalezení své drahé přítelkyně, souseda z města, který pomohl jeho přítelkyni opustit rozvaliny Seattlu, deviantního ajtíka, který se u táborového ohně u luxusní chajdy kdesi v lesích dopustil hluboké myšlenky o konspiraci a elektronické bombě a kdovíčeho ještě, posilněn pivkem, diváku zbytek si domysli. A samý závěr byl opravdu korunou celé té beznaděje, záběr z vrtulníku na stařičkého jeepa svištícího po horské highway před prachovou magnetickou bouří, následuje záběr do auta na právníka a jeho milku, vášnivý polibek a tristní ujištění právníka, že to přece musí zvládnout, znovu záběr na celek a opona padá dolu…, chvíli jsem myslel, jestli není jen přestávka, ale najíždějící titulky mě vrátily do reálu, to byl opravdu konec bez konce příběhu. Tady ale opravdu výrazně chyběla invence dobrého vypravěče, naopak myšlenka odtud vyprchala po pár metrech filmového pásu neznámo kam. Zážitek z dílka Davida Rosenthala a scénáristky Brooks McLaren vyšel zcela naprázdno a dvojice svým neumětelstvím dokázala, že to není jednoduché řemeslo strhnout diváka, aby si odnesl z příběhu zážitek, nad kterým ještě doma bude přemýšlet a zanechá v něm vzpomínky, dokud je postupující skleróza nevymaže, zkrátka komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Za Foresta jedna hvězda, jinak děs běs katastrofa, jistě nechtěná. ()

dinzbir

Mno, řekl bych tento film dává přidanou hodnotu tomu, že ukazuje jak se lidé k sobě mohou i nemohou chovat a jak rozhozen může někdo být, když nemá základní rovnici o přežití vypočítanou v situaci post apokalyptického času. Dá se, ale ne na hlavní večer. ()

Krupe

Vysloužilý mariňák se řítí krajinou se svým zeťákem čekatelem za svou dcerou do Seattlu zpočátku vlastním vozem.Nic nefunguje, lidi jsou na sebe škaredí, taková pohodička prostě. A jak se ti dva moc nemusí, tak jim cesta nahradí psychologa. Atmoška dobrá, Forest skvělý jako vždy, jen ta jízda na závěr mi připomněla neskutečnou pitominu z 2012. P.S. Film natočený v roce 2018 a v hlavní roli Lumia 950, zamáčkl jsem slzu nostalgie. ()

Poga

No, ak by som to zjednodušil, tak ani Forest Whitaker to nepotiahne vyššie ako na priemer. Ten najpriemernejší. Celý základný plot scenáru, že aha, tu je katastrofa a aha, tu su dvaja týpci, ktorí musia precestovať xy míl a zachrániť niekoho nie je nijak objavný a ešte k tomu je aj zle obsadený. Absolútne necharizmatický hlavný hrdina v podobe Thea Jamesa, to bol ozaj krok vedľa. To, že celý film sa nejak extra nič moc nedeje, to sa dá, pretože vieme, že pri epic katastrofe sa z ľudí stávajú svine a každý stret s nimi môže byť fatálny. Tu film pomerne dobre funguje. Ale to je všetko a je to veľký problém. Logika tu docela absentuje a pri katastroficko/survivor filmoch jej predsalen trochu potrebujeme. Hodnotenie dvíha pomerne slušný komorný záver s otvoreným koncom. ()

Blood311

Nenudil jsem se, ale celkově mi ten film přišel zbytečnej. Takovej suchej bez emocí, bez pořádnýho finiše. Prostě sedneš do auta a jedeš, sem tam něco na cestě, na konci zabiješ týpka co ti valí do holky a jedeš dál. Do toho apokalypsa, ale to je vše. ()

dunbar

No, celkom pozerateľné... čo sa vizuálu týka, teda... A ku scenáru si to predstavujem asi takto: sedia dvaja producenti na káve a kecajú o živote, ženách, daniach a podobných ošemetnostiach. Zrazu jeden z nich nadhodí: “očuj starec, a kedy vrátime na scénu tú Ricki?” Druhý si roztržito posunie okuliare na nose a ponorí pery do kelímku: “... čooo? a vieš čo, jebme na ňu!” Prvý sa zarazí, potom mykne plecom a vyškrtne jedno meno z výplatnej listiny na ďalší mesiac... Obaja onedlho spokojne odchádzajú. Nabudúce budú riešiť, ako film skončí... ()

Kouba007

Film mě bavil, dokonce jsem ani nemusel chvílemi čumět do mobilu co je nového na FB, ale ten konec mě fakt nasral. Jak už někdo psal, čekal jsem aspoň béčkové ufouny a ono....Tak až na ten konec super postapo ;-) ()

Sshania11

Slabe 3 hviezdy resp. Lepsie dve hviezdy. Theo je slaby herec ale vie sa tak tvarit pritrubene -, vela toho nenahovori, cely cas vlastne akekolvek poznamky zo strany svokra trpi akoby neviem co spachal. Inu polohu u neho ani nepoznam. Svokor zase perli jedna radost a mlademu dava najavo ze je piece of shit. Opat iked je to road movie mi chyba kontakt s realitou. Zvedavost nad tym co sa deje, utekajuci ludia, aspon ciastocne info, proste daco.. preto aj tretia osoba, ktora ide v aute s nimi je zbytocna. Cele je to take tajomne akoby z normalneho pribehu nastrihali tiche sceny a tu a tam smahli dialog ktory bol uplne zvytocny ako ked prisli do zabavneho parku kde je okrem par scen viac menej dialog iba o tom ze treba vziat supplies.. akoby sa tu len daco tusilo a naznacovalo a nikto nad tym nedviha obocie. Proste hluche a slepe. Nikto nezastavi a nepyta sa utecencov/svedkov co sa stalo v zhorenom meste, ktore lezi pred nimi. Aj vy by ste sli len tak dalej a neriesili co sa v tej oblasti deje? Tu sa fokusuje na rabujucich ludi ale nikto nevie preco. Toto ma sralo. Miestami infantilne nelogicke, iked atmosferu reziser vedel vytvorit kamerou a hudbou ale co z toho ked su tam tie ostatne gaps.. ()

Majo.evans

Film je dlhý a nudný.Po celý čas len dialógy a okrem toho nič zaujímavé.Herecké obsadenie kvalitné ale ten koniec úplne zabitý. ()

Egeto

SPOILERY: Film bez hlbsej myslienky, daco sa stalo, ideme na druhu stranu USA, nik nikde nepovie co sa stalo a film konci bez toho aby sme vedeli co a preco. Chalan strielat na zaciatku nevie, a za 5 dni chladnokrvne striela, hm. Toto vyzera ako namet na serial ktory nevedeli zakoncit ale predsa z toho daco dame. Zabite 2h casu. ()

BStone

Dva muži se vydávají zachránit ženu vstříc neznámému nebezpečí. Takhle to zní jako zajímavý, i když lehce otřepaný námět a skutečnost je taky lehce horší. Forest Whitaker je tradičně dobrý, ale jediné co na mne těch 113 minut řvalo byla nekonečná nuda. Celý děj se točí pouze kolem cesty do Seattlu a po cestě potkávají různé týpky, kteří také chtějí přežít. A to za každou cenu. Co se děje se nedozvíme, sledujeme jen nekonečně klišovité, nezajímavé scénky. Pokud bylo účelem natočit film u kterého se dá parádně podřimovat, svůj účel splnil. 35% ()

stuj

Ze začátku to vypadalo na 4, jenže od půlky to začalo ztrácet šťávu a konec už byl takovej jalovej. ()