Perlivý kyanid (S02E02) (epizoda)

• Francie

Petits meurtres d'Agatha Christie : Meurtre au champagne, Les

Krimi / Drama / Mysteriózní

Francie, 2013, 1 h 34 min

Eric Woreth

Předloha:

Agatha Christie (kniha)
  • Tommassi3

"Už jste někdy v něčem hrála ??" - "Jo, jahodu ve školní besídce !!" ;)(1.12.2013)

Překvapivě věrné zpracování příběhu Cyankáli v šampaňském, mého oblíbeného od královny detektivek, asi proto, že trošku připomíná pohádku (a taky dobře končí). Jak už je pravidlem pozměnili jména a u postavy Anthonyho Browna (zde není ani Anthony ani Brown), opomněli docela významný detail, a proto zůstává Žlutý Iris nejlepším zpracováním tohoto románu a adaptaci s půvabnou Avrilovou a šovinistickým komisařem Laurencem tři hvězdičky.(29.7.2019)

Příjemný film na všední večer. Trochu mi kazil dojem fakt, že tam ke konci měl románek pomalu každý s každým a i komisař s ústřední reportérkou měli nějakou tu chemii mezi sebou. Aspoň ale byl dostatek podezřelých, z nichž u půlky jsem notnou část filmu neznal jména, tak zřídka se tam objevovala nebo jen byli všichni tak snadno zaměnitelní. Nicméně sympatické osazenstvo mi dávalo prostor pro to fandit všem, částečně jsem doufal opravdu v sebevraždu, ale na druhou stranu dobrý motiv měli všichni, takže jsem chtěl pro změnu všechny zavřít. Smekám tedy před scénáristou/scénáristkou/spisovatelkou, jak to bylo hezky vykonstruováno a jak to i nakonec dopadlo. Film pro mě osvěžilo i to, že se vražda neodehrála ihned a druhou polovinu oživila vražda druhá. Kvalitní oddychová zábava pro vás a vaši drahou polovičku. Nasmějete se, ale budete i napnutí a bude-li nuda, můžete se zabavit hádáním vraha.(9.4.2014)