Hell Fest: Park hrůzy

• USA Hell Fest (více)

Představte si, že na Matějské pouti vjedete do strašidelného zámku a do klína vám tam spadne nepříjemně skutečná useknutá hlava. Nemůžete ani mluvit, ovšem nikoho jiného to nevzrušuje, protože useknutá hlava ke strašidelnému zámku tak nějak patří. Přesně tak se cítí hrdinové hororu Hell Fest: Park hrůzy. Sériový zabiják v masce si totiž z celého lunaparku Hell Fest udělal dokonalé maskování a svoje vlastní smrtonosné hřiště. Panoptikum strašidel skropí skutečná krev, na velevážené publikum čeká opravdový děs a smrt. (Bontonfilm)

RathuVSoak

Na Hellfest jsem nešel, že bych čekal originální zápletku, ale protože jsem byl zvědaví na prostředí a atmosféru. V tomhle směru mě film až na pár pochybností rozhodně potěšil a tým, který měl na starost kulisy zaslouží poplácat po zádech. Slabší stránkou filmu byl předvídatelný vývoj scén a žánrová klišé. Největší vraždou ve filmu bylo ale úvodní "rozuzlení", které nám už po pár vteřinách dá jasné očekávání, o co jde a jak vše bude probíhat. Velká škoda. Zrovna v takovém prostředí by se dal krásně vytvořit pocit paranoie a přenést ho i na diváky. Místo toho nám šoupli chlápka v masce (dobrá, ale né zas tak moc) a jako v seriálu Colombo nám hned na začátku řeknou "jo, to dělá on, užijte si zbytek". Závěrečná otcovská scéna mi ale úsměv na tvář opět vrátila. Trefně, i když asi ne záměrně, tím poukázaly na to, že lidské "zrůdy" bývají v normálním životě nerozeznatelní od lidí, které potkáváte na ulici, mají práci, přátele a často i rodiny, které ani vůbec netuší. A věřte mi, že tak to funguje i doopravdy. No...i přes nějaké nedostatky, bych si na ten creepy carnival zašel a zažil na vlastní kůži. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty tu sexuálně obtěžuješ zombie? Není to trochu moc?" - " Hele, nemohu za to, že dokážu zařídit, aby mrtví povstali." Prostředí: Všude čisto, minimum rekvizit, tmavé zdi, občas pára, problikávající barevná světélka. To je stručný popis parku. Příběh: Vrah v masce řádí v parku, takže klasický slasher. Není to však ten typ hororu, kde se bojíte. Tady není čeho, protože vrah většinou zabíjí nožem. 1* za rozbitou hlavu a překvapující závěr. - 10%. ()

goauld

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to musel být nějaký dřívější zaměstnanec parku, protože až s nápadnou jednoduchostí se dokázal celkem rychle přesouvat z místa činu na jiné, a navíc s jistotou, že se nepotká se svými "kolegy". Jinak to bylo celkem pěkné pokoukání. Co se týče rekvizit a celkové horrorové atmosféry pouti, tak tomu se nedalo nic vytknout, nicméně při počtu zdejších zaměstnanců by asi vstupné nebylo zrovna nejlevnější (jestli jsem jich tam napočítal tak 200, tak to bylo málo ;-)). Nicméně je fakt, že skupinka VIP mládeže pozvolna řídla, ale to ostatní nechávalo celkem chladnými a samozřejmě - opět tradiční problém s mobilním signálem (situace na záchodě... SMS běžely OK, ale volání na 911... celkem podivné, nicht wahr), již tak klišoidní situace, že to není nutné dále komentovat. ()

luciferrus

Přehlídka typické nelogiky. Vrah jasnovidec a oběti volí samozřejmě vždy tu nejblbější cestu. Atmosféra fajn, ale to je tak všechno. 35% ()

Kaylar

Až takhle slabé jsem to nečekala. Navzdory atraktivnímu prostředí filmu, které by si v reálu hororuchtiví fanoušci patřičně vychutnali (mě nevyjímaje) byl prakticky celý děj značně předvídatelný a nepřekvapující. Uspěchaný a těžko uvěřitelný závěr tuto nezáživnou "podívanou" korunuje. ()

Fibonacci

Netradičny priestor na filmovanie (kedže som nevidel ešte takto v parku vyvrždovačky), super nápad, nie až tak uletený čo sa týka reálií. Deň ako Braven. ()

SirErLeerdan

Neuvěřitelně otravná banda divnych a hloupích postav, hrající snad ještě hloupěji. Kamerové záběry, kdy je na jednom záběru 500 lidí a za sekundu na stejným místě mrtvo jako na osamělé chatě. Hromada nelogičností od začátku do konce. Vrah je suchar bez fantazie.. Nejvíc jsem asi soucítíl s majitelem Hell Festu, který musel kvůli této tupecké bandě nejspíš zavřít tenhle pěkný park. 30% za super kulisy. ()

Zupan_

Ďalšie sklamanie trailer naozaj navnadil.Celé to pokazili off-screen vraždy, prečo tak preboha museli domrviť film... Ináč to mohlo byť celkom good. ()

sun.eagle

Nejsem sám co oceňuje hlavně to prostředí. Ten Park byl prostě boží, a být na takovém místě musí být neskutečná jízda. Je to inspirováno skutečně existujícím Fright festem, takže další položka do bucket listu? Co se týče záporáka, tak je to taková odnož Michaela Mayerse, a tady neurazí ani nenadchne. Gore u dvou kousků v rámci možností ucházející, ale zbytek je neskutečně odfláknutý. Hlavně ty poslední dvě před natahovaným koncem to jako really? Jako by zjistili, že se nevlezou do stopáže a rozpočtu tak to musí nějak narychlo pořešit. Závěrečná pointa za mě dobrá a vybízí k pokračovaní. ()

PORTER44

Trochu podprůměrný horor,ten park vypadal dobře ale film byl slabší ,herecké obsazení nic moc,gore scény docela ušly,celkově jen napodobenina jiných vyvražďovaček a né moc zdařilá. ()

Pelidor

Moc mě to nebavilo i když námět byl docela dobrej. Potenciál to mělo , ale nevyužitej. Ale zase to nebylo přehnaně dlouhý ,takže na jedno skouknutí se to ještě dalo vydržet. ()

bratr_jezek

Tak jedna hvězda za masky a druhá za nápad umístit to do parku hrůzy, kde se lidi straší právě různými zrůdami, zombie, vrahy atd. Jinak příběh moc smysl nedává, vraždění taky moc smysl nedává, důvod proč šel po té jedné (kterou mohl zabít cca 3x, ale na rozdíl od ostatních ji nechával přežít), dost divný konec, který asi měl něco naznačit, ale mě to "odhalení" ujelo asi rychlíkem. ()