Šťastná hvězda

• USA The Star (více)

Malý, ale odvážný oslík jménem Bo vždycky snil o tom, že život u venkovského mlýna vymění za větší dobrodružství. Jednoho dne se odhodlá k útěku a spojí své síly s roztomilou ovečkou Ruth a Davem, legračním holubem se vznešenými touhami. Společně s trojicí velbloudích vtipálků a několika výstředními obyvateli stáje se Bo a jeho noví přátelé vydávají vstříc šťastné hvězdě na výpravě jejich snů. Čeká je spousta legrace a navíc se stanou součástí největšího příběhu všech dob. (Bontonfilm)

Fiftis

V prvom rade bolo odvážne dať za hlavnú postavičku osla, ktorý sa nápadne podobá na osla zo Shreka. Tento našťastie nieje tak šialený až natvrdlý. Na druhej strane nieje ani komický. Ak chcete animák, na ktorom sa pobavíte, tak toto nieje dobrá voľba. Je to skôr "náučná" road snímka. Ono je to celkom nuda, nieje dôvod si to kedykoľvek pozrieť znova, ale veľa vecí sa podarilo. Animácia je jedna z najkrajších aké som u animáku videl a krásne a zaujímavé sú aj zvieratá. Pochválim aj sexi hlavnú ženskú postavu Máriu, ktorá sa náramne podobá na Jennifer Connelly. Zhrnuté podčiarknuté - nieje to najlepší animák, ale videl som veľa príšerných animákov a preto sa nebojím hodnotiť vysoko. Možno len neviem, či deti pochopia, čo sa to Márií derie z vagíny. ()

BOURQUE

Veľmi vydarené „animované“ zachytenie jedného z najznámejších príbehov z Biblii. Sympatické postavy, dobré dialógy a aj z hľadiska animáku dostatočne pekne nakreslený. A ešte k tomu veľmi dobre vybrané songy žánru „christian // miestami christian rock“. Jednoznačne odporúčam jak pre mladých tak aj pre veľkých. Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

tommmy89

Pekný animovaný (biblický) príbeh, no dosť mi tam vadili tie scénky (príbehové klišé), ktoré tam vôbec nepatrili. Ako napr. "hon na Máriu", "mladý somárik z mlyna". Ako chápem, že ten príbeh ani nemal byť presným opisom biblického príbehu, ale mne to proste nešmakovalo. Viac by som si užil ten pravý príbeh, na ktorý sú všetci zvyknutý :) ()

kaylin

Na první pohled trochu jiný pohled na narození Ježíše, na druhý pohled zase tolik ne. Jasně, hlavní postavy jsou tu zvířátka ale to vede jen k tomu, že je více jak polovina filmu taková divná groteska, která má vést k tomu, že se postavy dostanou do Betléma, kde se narodí nový král. Pak už je to opravdu nudné. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $40,852,824Tržby Celosvetovo $62,812,974Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Je to už taká obohraná príbehová schéma, kde ako výraznú stopu zanechajú zvieratá a to už nehovoriac hlavne pri záchrane Krista. Animačne to je v norme, znesiteľné, hlavne že to nie je dejovo nejako príliš otravné. /55%/ ()