The Oath

The Oath

Akční / Komedie / Thriller

USA, 2018, 93 min

• BOURQUE

Aj teraz premýšľam nad tým, že o čo vlastne išlo režisérovi/scenáristovi/hercovi I. Barinholtovi s týmto filmom. Chcel natočiť satiru, kde základ dáva dlhodobá situácia v USA (prípadne v jeho rozdelenej spoločnosti)? Išlo o filozofovanie (vnútornej) politiky USA a o otázke vlastenectva? Alebo mal by ísť o film typu rodinná dráma s ľahkými kúskami čierneho humoru? Alebo mix všetkých spomínaných vecí? Asi bude to posledné, avšak s dôrazom na zobrazenie toho, že ako môže jednotlivých členov rodiny rozdeliť ich politická orientácia, politické presvedčenie. Prekvapivo, ten film zhruba do poloviny nejako funguje. Dávkovanie politických názorov od jednotlivých členov rodiny je postupné, podobne ako aj zvyšovanie emócii. „Peklo a chaos“ sa začnú po objavení dvoch členov občianskej polícii. Od tohto momentu sa kvalita filmu, vďaka jednotlivým scénam, je kolísavá. Nehovoriac o záveru, ktorý je zjednodušený. Z hereckej stránky Ike Barinholtz, ktorý, ako som spomínal, je zodpovedný aj za scenár a réžiu, nepodal až taký zlý výkon. Škoda, že v tej druhej polovici, ako scenárista a režisér, zaváhal... Osobné hodnotenie: 69% (**) (9.7.2020)

• Mamlas

Užvatlaná blbost. Ani akční, ani komedie, ani thriler. Jen blbost.(12.1.2019)

Politická konverzační provokující satira s dobrými hereckými výkony a slušnou dávkou zábavnosti. Je to síce místy hodně uřvané a sprostými přestřelkami se nešetří, po příchodu dvou nečekaných hostů je to i příjemně drsné a napínavé. Překvapila mě účast Johna Cho a Billyho Mangussna. 60%(8.1.2019)