Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

Rocky62

Upgradovaný Yuri Boyka se znovu vrací k tomu, k čemu byl stvořen, ovšem tentokrát mimo ring a těžkou touhou po nemilosrdné pomstě. Avengement kráčí v evropském stylu za doprovodu oldschool hudby (inspirace nedávno zemřelým velikánem ?) a nabízí o něco víc, než jen tuctovou zábavu na večer. Samozřejmostí jsou drsné pózy nelítostných bastardů, krvavá hospodská zabijačka a zajímavé flashbacky z kriminálu. Odolnost Scotta Adkinse level Thanos. ()

Jara.Cimrman.jr

"To vypadá, jakoby ti zapálili hlavu a hasili to lopatou." Filmy o pomstách mám rád, zvlášť o těch vykonanejch. Tady to žádný myšlenkový veledílo není, ale mafiánův nejčestnější, nejhodnější a nejnasranější bráška Cain je hrozně zábavnej. Dostal mě jeho amalgánovej úsměv, "poklidný" hovory se soudcem i zbroják na všechny končetiny, takže jsem si po jeho řádění musel poměrně spokojeně setřít krev z monitoru. ()

anderson

Adkinsove akčné pokusy ma nikdy príliš neoslovovali. Až do tohto filmu. Príbeh je doslova a do písmena primitívny... ale v tom najlepšom slovazmysle! Akcia vo väzení je vyslovene hmatateľne surová a brutálna. A najlepšie na tom je, že Adkinsovmu hrdinovi človek verí každý úder, každú utŕženú ranu a každý výbuch jeho animálnej zúrivosti. Skrátka basa v civilizovanej, tolerantnej, genderovo vyváženej a multikultúrnej Veľkej Británii je PEKLO a divák sa modlí aby neporušil momentálny núdzový stav a neskončil tam na doživotie. Za štyri odolné vylámané čeľuste! Apropo... ono je to neuveriteľne slušné aj po filmárskej stránke a choreografia bitiek je doslova geniálna. (24.11.2020) ()

darkrobyk

„Vězení mě změnilo a můžeš za to ty, bratře!" A protože krev je sladká, tak i tahle pomsta chutná sladce. Z hlediska příběhu nic objevného, podobných filmů je kopice. Ale film má spád, když už se povídá, tak přijatelně dlouho, gore je syrové a uvěřitelné, kamera výborná a hudba připomene francouzské a italské kriminálky z 60. - 70. let. Samozřejmě účelem je předvést co nejvíce bitek, při nichž stříká krev v rytmu srdce až na kameru. Pokud nehledáte intelektuální zábavu, nýbrž béčkovou melu, budete spokojeni. Vykydli je všechny, Caine! ()

Kothy

Kvalitní akční béčko se Scottem Adkinsem. Celý příběh je o pomstě a my vše postupně začínáme chápat. Přesto, že je celou dobu jasné, kam film směřuje má na konci celkem zajímavou pointu. Akce je špičková a je jí tam dost. Scott sice občas dostává na frak, ale nevzdává se. Bitky jsou jak ve vězení, tak mimo něj. Určitě stojí za vidění. Hraje tam melodie z filmu Profesionál. "Já vás nemůžu pustit." ()

• Film se celý kompletně natočil ve Velké Británii. (herr_carter)
  • Když je Cain (Scott Adkins) u výslechu, tak policista, který s ním vede hovor, má orosený obličeji. Na konci výslechu má ale obličej suchý. (Duoscop)
  • Po závěrečných titulcích následuje nezkrácený sestřih filmové scény, která byla ve filmu kratší. (Rominator)