poster

Genesis

 • Kanada

  Genèse

 • anglický

  Genesis

Drama

Kanada, 2018, 130 min

Režie:

Philippe Lesage

Scénář:

Philippe Lesage
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Vidět tenhle film je tak trochu jako poprvé se zamilovat... a poprvé si nechat zlomit srdce. Skvělá struktura, která po většinu času sleduje oddělené, ale v mnohém související osudy sourozenců Guillauma a Charlotte, chytře zvolený indie soundtrack, fantastické herecké výkony, ladné snímání... a nádherné finále, které změní náladu i protagonisty, ale v kombinaci s deziluzivní sourozeneckou linií vytvoří nezaměnitelný hořkosladký a prchavě okouzlující zážitek.(1.6.2019)

 • franzkfk
  *****

  Místy až poetický náhled do základní problematiky mezilidských vztahů, která se táhne napříč všemi generacemi - ať už jde o "ukotvení" (Guillaume) nebo "strach z opuštění" (Charlotte). Bohužel / Bohudík nám nikdo nemůže s naprostou jistotou říci, jakým směrem se ten náš příběh vlastně vydá (Félix a Béatrice).(16.6.2019)

 • petrsv
  ****

  Trochu smutný pohled na problémy dnešního dospívání. Ačkoli s tím "dnešním" si nejsem tak jistý, protože autoři nebrali v potaz sociální sítě, mobily, apod. Zatímco příběhy sourozenců jsou propojeny, poslední příběh je zde jako kus dalšího filmu. Nicméně podstatné vystihuje. Není to však jen o prvních láskách, ale taky o vztahu s dospělými, kteří jsou někdy přímou příčinou zklamání těch, kterým mají být oporou a průvodcem v tom nejtěžším životním období. Herci skvělí, velmi dobře sedla hudba i prostředí, chtělo to jen trochu dotáhnout samotné příběhy.(23.3.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 5. srpna 2018 na filmovém festivalu v Locarnu ve Švýcarsku. (Varan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace