The Clovehitch Killer

Rodina Burnsideovcov žije pokojným životom a je ukážkou idylickej rodiny s kresťanskými hodnotami. Snažia sa angažovať vo svojej komunite všetkými možnými spôsobmi, ale všetko sa zmení vo chvíli, keď Tyler (Charlie Plummer) nájde stopy, ktoré vedú k vrahovi prezývanému Clovehitch Killer, ktorý v meste pred desiatimi rokmi zavraždil viacero nevinných obetí. Keby pomohol nájsť vraha, stal by sa miestnym hrdinom. Jediný problém je v tom, že všetky stopy naznačujú, že vrahom by mohol byť jeho otec Don (Dylan McDermott). Tyler sa spojí s miestnou čudáčkou Kassi (Madisen Beaty) a spolu sa vydávajú na cestu za vypátraním vrahovej identity. (Marceloo)

Ben Nevis

Ten, kdo dával filmu žánr, chtěl asi přilákat co nejvíce diváků, protože horor ani mysteriózní to není, tj. nečekejte nic nadpřirozeného. Jediné monstrum ve filmu je homo sapiens, funkční psychopat. Vidím tady spoustu zklamaných komentů od lidí, kteří čekali víc než psychologickou sondu do pokryteckého maloměsta, kde se panbíčkářstvím vymýtají všechny odlišnosti od dekora, včetně nejoblíbenější počítačové činnosti mladých chlapců. Body dávám za zápletku a styl vyprávění, ubírám za roztahanost a hlavního hrdinu (Tyler), kde vybrali ne moc sympatického herce. Na druhou stranu jeho postava byla naivní a zakřiknutá záměrně, ovlivněna výchovou pedantského otce. ()

CharlieSs

Strašně podobné na Summer of 84, dokonce je to i v kategorii "související". Ale s tím nemám žádný problém, Summer of 84 je jeden z mých oblíbených filmů. Tento taky nebyl špatný, ale nezaujal mě až tolik. 3* jsou tak akorát. ()

Kingjiri

Podivaná ze života pošahanejch americkejch křesťanů, který jsou schopný odsoudit člověka kvůli jedný fotce svázaný ženský, přičemž dle pravidla "pod svícnem je tma" se mnohdy největší uchyláci rekrutujou právě z jejich řad ortodoxních věřících. Tempo vyprávění je docela pomalý, pátrání po Clovehitch zabijákovi nepřliš napínavý a akce téměř žádná. Trochu dokázal zaujmout závěr v podobě proslovu na pohřbu nebo Clovehitch "v akci". Přesně ten typ bijáku, na kterej pár dní po projekci hned zapomenu a vůbec mi nebude scházet, dvě silnější hvězdy. ()

ŠpetaMarek

Je to dobré, ale mohlo to být skvělé, kdyby to šlo víc na dřeň. Takhle se to zastavilo někde na pomezí mezi psychologickým trihlerem a černohumornou báchorkou. ()

Homerking

Táta čuně si u mě získal velké sympatie a jelikož tohle téma můžu přišel jsem si na svoje, scénka kdy si Pervert tatík snaží neúspěšně vymrskat s následným záchvatem vzteku mě slušně pobavila. Na jedno shlédnutí můžu doporučit. ()

regentor

Náctiletí detektivové na americkém zapadákově aneb vazač uzlů stále na svobodě.To je tak, když žijete ve zbožné-skautské komunitě tak s toho jednomu hrábne.Během několika let dojde k brutálním,sadistickým vraždám žen,které neschopná Policie(jak jinak...) nedokáže objasnit.Vrah se na deset let odmlčí ale komunita žije svým zavedeným stylem života až do chvíle než se objeví podivínka-zrzka a nové informace které nikdo nečeká...Zpočátku se snímek jeví jako puberťácká story který následně přejde do pokusu o rodinné psychodrama aby dále pokračoval v modu Sherlocka Holmese v sukních s andělem pomsty ve finále. Divný film v nezáživném tempu s minimem gradace napětí a závěrečným pochybným flashbackem.Příběhová skládačka v laciném provedení bez žádneho náznaku inovace.Tuctový film, bez invence ani větších ambicí.Na nedělní odpoledne budiž, nic víc. ()

Pitryx

Netuším už proč jsem na to koukal. Během první půl hodiny jsem to sledoval velmi bedlivě, ačkoli nebylo co. Pak jsem pozornost snižoval. Pospával jsem a měl chuť si zahrát karty. Ale pozor, již po hodině filmu se začíná něco dít. Od tohoto okamžiku to teprve začne být malinko zajímavé. Takže za to dávám dvacet. Protože nic jiného se u této nudy dát nedá. A je to zbytečně dlouhé. ()

iN

Nízkorozpočtový thriller na úterní večer, s Gordonem Freemanem ze série Half-Life v hlavní dospělácké roli. V porovnání s podobně zaměřeným Létem roku 84 vychází hůře kvůli celkové roztahanosti a nezajímavosti hlavního klaďase. Konec ale celkem fajn a hlavně spravedlivý! ()

hrumsrt

Každý kdo tady v Česku narazil na Clovehitch Killera a podařilo se mu sehnat kvalitní překlad by si zasloužil nějaké zvláštní poděkování. Jelikož tenhle režisérův třetí celovečerní film je ve skutečnosti první, k němuž se dá nějak dostat a i přesto v reálně dost osekané podobě... Příběh kluka a zlomeného města, jehož životy poznamenal a změnil Clovehitch Killer, sériový vrah, který tam před lety vraždil. Všední spořádaná křesťanská rodina jejíž členové jsou poctivě nudní a nenápadní.. Proto je takový šok, když hlavní hrdina zjistí, že vrahem, který rozdělil celé město by mohl být právě jeho otec. Nápadité odhalení, které způsobí sérii složitě uchopitelných situací, které by s otcem byli vrcholem týdne ale s potencionálním vrahem zase naopak okolnost z jaké okamžitě musíte utéct.. Film je výborný v tom jak se dokáže přestrojit do vnitřního rozkolu uvnitř kluka, který uvěří všemu co mu jeho táta řekne. A současně jsem byl velmi mile překvapený, když zkusí tvůrci něco změnit, když přejdou z jiné výstavby příběhu a otočí pohledy na příběh, tohle si budete pamatovat.. Clovehitche bych asi nepotřeboval vidět vícekrát ale je třeba zajímavé, že i přesto s jak emočně zainteresovanými postavami pracuje jsou všechny schopné ve správných situacích postavit svoje hodnoty nad rodinu, což je zrovna pro mě trošku nepochopitelné, ale minimálně jde o něco netradičního.. Působí to sice jako teen thriller, který si musí odbít klišé v podobě coming out of age témat, ale stejně tak se snaží přimíchat něco z ryze detektivního žánru, což je určitě to nejlepší a vyzvedává zápletku z absurdních vod.. Takže horor vůbec, ale z hlediska své unikátnosti a dobrému souznění s jistou diváckou vrstvou nadstandartní.. 70% ()

Valenta28

Přikláním se k hodnocení, které je zde to nejčastější. Tento film si za mě zaslouží ty tři hvězdičky za tři věci. Jednu za nápad a děj, který je výborný, druhou za herecké výkony, které vůbec nebyly zlé, a třetí za kameru. Ta byla podle mého názoru bravurní. Ale ty dvě hvězdičky tu nejsou také oprávněně. Filmu chybí jistá divočina a adrenalin při sledování. Je takový nevyzpytatelný. V jednu chvíli vás to strašně poutá a neodtrhne vás to ze židle, za minutu se to okamžitě otočí a vy se klidně můžete jít najíst. Zkrátka je tento film takový flexibilní. Není to ono. ()

tsatsiki

Zajímavý film, ale spíš bez horor, to byl thriller.Každopádně herecky dobře zahrané, dobře napsané, jen na mě to bylo moc táhlé a čekal jsem víc akce.Za mě 50%. ()

Easykill

Tak tohle mě hodně bavilo, ostatně jako všechny filmy jemu podobné. V klidu se dá zařadit mezi "teen detektivky" jakými jsou např. Summer of 84, the black phone atd. Tyler má se svým otcem celkem dobrý vztah, navíc je jeho otec vedoucí klubu skautu, kterého je Tyler členem. Všechno je v pohodě jen do chvíle než se v otcově autě najde jistá fotografie, která spustí řetězec událostí. Které Tylerovi pomalu odkrývají krutou pravdu. Na to, že film obsahuje klasická klišé a samozřejmě když od začátku víme (tušíme) jak to je a je to kapku předvídatelné , tak film i přesto funguje skvěle a stejně skvěle se na něj dívá. Dokáže být napínavý a dokáže vtáhnout do příběhu. Extrémně cením jediný zvrat, který film obsahuje, ten mě dostal a vůbec jsem ho nečekal. Navíc je to udělané jinak než jeho výše zmínění kolegové a to se mi na filmu líbilo nejvíc. Tohle se prostě povedlo. Dobře natočený, dobře obsazený I zahraný, atmosféru si to drží a místy dokáže opravdu překvapit. ()

Boby93

Nemastné, neslané vyšetřovací drama s pomalejším tempem, které v rámci žánru považuji za slabší průměr. 55% ()

pyzma84

Za mňa áno, odporúčam, i keď len za tri, lebo sa až tak nejednalo o horor a určite ma dosť rušilo chovanie hlavnej postavy, synáčika a ten pocit, že som to už niekedy videla. Miestami mi dej prišiel odfláknutý - roky nič neviem/netuším a tra dá, zrazu nájdem všetky dôkazy a hurá sa do špehovania, lebo taťka nás poslal všetkých z domu von. ()

Fiffty

Čakal som nejaké hororové prvky, ale ničoho som sa nedočkal, no ono by to až tak nevadilo keby atmosféra nebola taká komorná po celý čas. Chcelo to nejaké zaujímavejšie momenty, ktoré by viac zaujali a nebolo to miestami také nudné, skrátka priemerný thriller. ()

lineker

Srovnání se Summer of 84 se prostě nabízí. A zatímco letní pátračka party kluků je více méně "na pohodu" hrající si dobrodružný film, The Clovehitch Killer je takový temnější bráška, který měl zřejmě ambice zabrnkat i na thrillerovou strunu. To se v mém případě bohužel až na posledních pár minut nepovedlo. Pátračka v přísném křesťanském režimu vychovávaného hocha a jeho kámošky po vrahovi, který v minulosti zavraždil vícero ženských oběti z jejich města. Bohužel stopy vedou jasně a neúprosně k jeho otci. Takže přísný, ale spravedlivý taťka či pošahaná stvůra, která poměrně bestiálně zabijí nevinné ženy? ()