Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

soukyd33

Musím říct, že tento film se vážně povedl. Stačí tak málo, a vše je jinak. Tak první hláška je pěkná blbost. Hovno v polévce najdeš vždycky. 😀 2. hláška - Máte batoh, do kterého se vejde manžel. 😀 3. hláška - Těší mě, já jsem kráva tedy Bára. 😀 Poznámka: Ta nahrávka na VHS je ve skutečnosti HD nahrávka s poměrem stran 16:9. VHS je tedy blbost. Nechápu, proč tam tenhle poměr stran dali. Emoce, humor, trapasy, hlášky. Něco, co se v českých filmech už dnes nevidí. Doporučuji alespoň jednou shlédnout. Hvězdiček 5 ()

Lenny76

Úžasný film, který pohladí po duši, skvělé herecké obsazení, i když "happy end" někomu může přijít kýčovitý, tak jinak by to být ani nemohlo :-) ()

camomilla

Trailer sliboval nenarocnou jednohubku s predvidatelnym dejem a tak se i stalo. Bohuzel mam pocit, ze vsechno se take udalo v traileru a film je delsi jen o nejake ty dialogy navic. Kazdopadne trapas to nebyl, vulgarni humor take ne, takze pohoda. Kazdopadne za me jsou na spicce fimu pro damske publikum Zeny v pokuseni nebo Roman pro zeny. ()

petra8619

Po dlouhé době český film, který má Happy End. Sledké, romantické, vtipné. Mám ráda tento druh filmů, které si ráda pouštím, když zrovna nemám růžový den. Skvělé herecké obsazení! ()

KraLuban

Velmi tuctový český film...prakticky novodobá klasika. Neurazí, nepotěší...prostě kouknout a okamžitě zapomenout. Nic se tu vlastně neřeší, všechno je zalité sluncem a happyend je povinnost. Možná proto mám tolik rád Teorii tygra, která je úplně jiná, než "soudobá klasika". Celkem o ničem. ()

iwee23

Strašně předvídatelný film, kdy už po pár minutách člověk tuší, jak to všechno dopadne. Ale nabil mě příjemnou energií a pohodou, přesně tohle jsem teď potřebovala vidět. Hvězdička navíc za mého oblíbence O. Vetchého (obzvlášť scénka na balkoně byla vynikající) a celkově téma běhu. ()

Vikmal

Film plný klišé, předvídatelného děje a kromě dvou situací bez vtipu. Slabota jako většina českých komedií posledního desetiletí. ()

medveed

Bezva Česká komedie se skvělým mužským hereckým obsazením, které nabízí asi to nejlepší, co v současné době máme. Ondra Vetchý rulezzzz. 85% ()

PaulBarva

Ve dvaceti bych to poslal do odpadu, páč by mi to přišlo naivní jak film pro pamětníky, a ani bych to nedokoukal. Ve třiceti bych to už musel dokoukat, jelikož jsem byl ženatý, dal bych tak dvě hvězdy za krásný holky. Ve čtyřiceti bych dal tři kvůli odkazu na rodinu, akorát nevim jestli bych se na to vůbec koukal. Před padesátkou dávám čtyři. Život je totiž krásnej díky lásce. Asi fakt stárnu. ()

Mates Hradecky odpad!

Jsem šokován z tak vysokého hodnocení a to i některých mých oblíbených uživatelů. Tento film dle mého soudu kopíruje vzory amerického "entrtejmentu" a je vlastně takovým bezstarostným klipem nebo reklamou na běžecké potřeby. Hvězdy jako Jenovéfa Boková (vynikající Chvilky), Ondřej Malý (Pouta) a mistr Vetchý jsou zde pouze pro ozdobu a jméno na plakát. Nezahrají si pohříchu nic. Nehledě na fakt, že film je přímo nasáklý mateřským mlékem a tím i primárně zacílen na skupinu po a před laktační psychózou. Pokusy o vtip typu "ty máš doma mluvící skříň?" se hodí lépe do kameňáků. Nu což, hodinu a půl svého života jsem promarnil svojí leností aktivovat tlačítko ERASE na ovladači. Patří mi to! ()

Valetol

Průměrná česká komedie nic víc nic míň. Ten hype okolo Žen v běhu opravdu moc nechápu. Holky tam hrajou ale pěkný :) ()

Monditrade

Krásná komedie. Krásné ženy. Opravdu si člověk tento počin užil. Nádherná Veronika Kubařová, Boková a stále pěkná Kostková. Vetchý jen přičmrndává, ale poslední dobou opravdu jen to...ale asi Horskému Vetchý leze do zadku, když ho cpe všude... Každopádně super komedie, kterou člověk může z kouknout vícekrát. ()

Tanulin

Osvěžující. Děkuju za tenhle film, protože už jsem ztrácela víru v cokoli koukatelného od našich tvůrců. Dlouho nic nepobavilo. Ano, vsadilo se na skvělé obsazení, ale i tohle už tu bylo...obsazení bez dobrého scénáře, na dobrý film nestačí. Vetchý skvělý jako vždycky, Kostková se svým šarmem a vtipem nikdy nezklame, Hofmann je srdcovka, Polívka vyplňuje generaci herců, která nám chyběla (tu hezčí část :))....no, tohle ve filmotéce zůstane. Jen houšť, pořád máme potenciál točit hezké filmy! ()

CaptainAss

Krásná česká komedie, která až tak nepřekvapila, ovšem ani nezklamala. Děj mi přišel sem tam nedomyšlený, někdy až moc rychlí, ale celkový dojem je celkem příjemný. Úmrtí Bolka Polívky mi přišel jako lusknutím prstu a samotný pohřeb jako by ani nikdo neprožíval. Čekala bych po náhlém úmrtí blízké osoby trochu delší období smutku. Každopádně bylo to měřené jako komedie, takže chápu na jednu stránku. Taky jsem moc nepochopila seznámení Rozárky a Veroniky Khek Kubářové. Asi bych měla se svým dítětem trochu větší rozhovor, když by tahalo domů úplně cizí lidi. Taky velice obdivuji trpělivost Terezy Kostkové s jejím manželem. Takového povrchního chlapa bych asi nepřála nikomu. Asi jsem nepřišla na humor celé jejich domácnosti. Je to klidná česká komedie, zasmála jsem se a nemůžu říct že ne. Člověk se i odreaguje (pokud ovšem si nevšímá takových detailů, jak já viz výše). Rozhodně to hodnotím nápadem, celkem i esteticky a příběhově kladně. Bylo to i dojemné, ale že by to byla převratná česká komedie, to se nedá říct. Rozhodně je to ale jeden z těch dobrých českých filmů. ()

codyak

Prvoplánověpředvídatelné, tupěnacityhrající, srozumitelnýchdialogůprosté, ksmrtinudící, blběstupidníažtupé ...klasika :( Škoda, že si Jindra Kovář nepřál zahrát Ruskou ruletu - vyšlo by jim to akorát. Ani nevím, proč jsem nedal ODPAD! asi kvůli Vetchému a volně se pohupujících se Capra aegagrus hircus Jenovéfi Bokové ;) ()

lu1

Mé pocity už vystihl uživatel Hunt...asi bych neměla hodnotit, protože jsem u toho nakonec usnula, ale to, co jsem viděla, nestálo za nic.Ta jedna hvězda je za O. Vetchého, který byl trapný jenom když měl být :) ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin