Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Mistr119

Film občas emociálně dojal, týká se současných témat emancipace a nastavení Žena/Muž v současné "normální" společnosti, nicméně zápletka je poněkud prvoplánová, trošku překvapila aristotelovská krize, kdy se děj trošičku odchýlil od původního prvního plánu, ale pak se k němu vrací se vším všudy a vše končí pohádkově bez poučení, ale dojemně. :) ()

Accuphose

Normálně se na tyhle filmy nekoukám, nicméně jelikož nám ČSFD poslalo žádost o hodnocení českých filmů, tak jsem šáhl po něčem, co má alespoň trošku solidní hodnocení. A bohužel musím říct, že je to typický český film, které se tu posledních 30 let točí jak na běžícím páse. Jednoduchá zápletka, lineární vztahy, snaha vyřešit všechny problémy za 45 sekund. Pak se to jakoby zašmodrchá, aby se to později rozšmordchalo že. Normálně bych nedal ani jednu hvězdičku, ale protože ty ženský evidentně nechaly fakt běhat, tak za to si to tu jednu hvězdičku zaslouží. Jinak film netřeba dál komentovat. ()

Hombre8

Pilcherovsky trapná záležitost a masívní dávka podbízivosti a podlézání cílové skupině. Děkuji prozřetelnosti za to, že mezi ni nepatřím. Bych řek, že to režíroval hlavně kameraman. V podstatě opak toho, co bylo v Tátově volze. ()

SantaCruz

Pohoda,jazz,pianko. Ondra, to je prostě klasika, zde není třeba slov, ale kdo zde není v jeho stínu je Zlata Adamovská. Od samého začátku mi nebylo příjemné spojení s Polivkou starším, což se záhy vyřešilo. A jako solorun, mě velice překvapil šarmantní herecký výkon, okořeněný fyzickým výkonem. ()

KyleReese

Často kolem sebe slyším, že už se v Čechách netočí vtipné filmy nebo dobré komedie. Jenže, jak je vidět, tak ono to není tak docela pravda. Když se najde někdo, kdo se nesnaží natočit v našich podmínkách Hollywoodský biják nebo nějakou taškařici, se kterou by se zavděčil všem věkovým i genderovým skupinám obyvatel. Základem je samozřejmě dobrý scénář a ten, i když není nijak převratný, má zde osvěžující nápad a uvěřitelné postavy. Těžko říct, jestli to měl takto vymyšleno od začátku, každopádně pozice M. Horského jako scénáristy a režiséra v jedné osobě filmu prospívá. Nejsou zde totiž zbytečná hluchá místa, uměle naroubované, rádoby vtipné, scény nebo nicneříkající dialogy, jen pro potřeby prodloužení stopáže. Sází se zde, jak na humor situační, tak na humor slovní. Velké plus musím dát za téměř úplnou absenci vulgárních výrazů, i když by se v některých scénách přímo nabízely a na místo toho použité slovo vypointovalo situaci ještě daleko vtipněji (mladší syn žaluje na staršího bráchu tátovi). Některé scény jsou opravdu vtipné a zbytek filmu se nese v příjemné nadsázce, takže nenudí. Z hereckých představitelů je logicky největší pozornost upřena na ženy a ty obstály se ctí. Kdo vyčnívá, je půvabná T. Kostková, na které je vidět, že během natáčení opravdu “něco naběhala.“ O. Vetchý je v kurzu a prakticky sázka na komediální jistotu, jenom Z. Adamovská jako vdova politá živou vodou, už působí trochu prkenně. Jinak není filmu co vytknout, ale především chválit, protože baví, není zbytečně sentimentální a nechce diváka zatěžovat nějakými úvahami ani dogmaty. ()

Feacher

Po všech těch reklamách jsem se na tento film tedy podíval a musím říct, že se mi docela líbil. Co mi vadilo bylo možná až moc přeidealizovaný život a události v něm. Postavám vesměs všechno vycházelo v až podezřele stejné době, pak se najednou všem dařit přestalo a nakonec to pro všechny zase dobře dopadlo. Ale to je krása filmu, že se vše stane tak, jak scénárista a režisér chtějí a nemusí se přitom ohlížet na cesty osudu. ()

Lukkyn

Z tohohle stříká pohoda na míle daleko!!Ano příběh není bůh ví co ,ale to nevadí. Humor místy laciný a ne zrovna intelektuální se dá odpostutit. Proč??Jednoduše proto, že jsem u filmu zapomněl na všechny starosti a prostě se bavil a cítil pohodově. Skvělý Vetchý jen završil pocit, z toho, že každá česká komedie nemusí být plná trapnosti a debilních dialogů. Podle okolních komentářů by to chtělo, se občas odporostit od reálného světa , vypnout a neřešit realitu!!! ()

Movielaik

Klasická současná naše komedie, kde je vše, ale naprosto vše lehce předvídatelné. Na pohodový oddychový večer doma s drahou polovičkou naprosto v pořádku, do kina bych na to ale nešel. ()

asdfasdf

No, musím říct, že na novodobou českou komedii to bylo poměrně vydařené. Jen mně vadilo, že občas zacházeli až do poměrně zbytečných detailů, které celkový dojem z filmu pak kazili. ()

JQK odpad!

Film dosáhl komerčního úspěchu i vysokého hodnocení tady, co víc mu přát? Jinak je to něco neskutečně surreálného, dokonce bych řekl, že pokud jde o současnou filmovou tvorbu, tak typicky českého. Vše je vizuálně jedna velká reklama. Lidé se budou chovat tak, jak se nikdo normální nechová. Matka po smrti milovaného manžela nezažívá žádné psychické problémy, manžela v batůžku si s úsměvem přehazuje z ramene na rameno. Pokud na ni snad padne lehká nostalgie, vyřeší to povzdechnutí a kazeta z domácí videotéky, např. "chalupa 1994". Nejstarší dcera s třemi, pardon, čtyřmi kluky (protože otec O. Vetchý je zřejmě lehce retardovaný) ve věku 6-15 let zažívá u každého oběda nefalšované peklo, které ale není schopná zvládnout: všichni čtyři kluci se věnují soutěži, kdo v polévce dříve najde HOVNO. Naštěstí jen složené z písmenek, i když normální člověk by jim tam jednou naložil skutečné. Vztahy by to trochu narovnalo a film by konečně získal na zajimavosti. A takhle se dá pokračovat hodinu a půl. Celkově tedy směs pohádkové atmosféry, vulgarity a surreálnosti. Vlastně nejstrašnější je, že o Ženách v běhu někdo mluví jako o obrázku ze života. A že ho někdo zřejmě posílá do zahraničí jako vizitku téhle země na normální festivaly. ()

alisek87

Po delší době český film, který je opravdu milý. Sice už od začátku je průhledne, jak to skončí, ale to vůbec nevadilo, člověk se tešil na ten happy end :) ()

a-ja

Že prej komedie? Ehm? Tak nějak se mi vybavila věta z jednoho starého českého (a opravdu vtipného!!!) filmu: ´Bude velký finále a tam se všichni musí oženit!´ (Jojo, Trhák, ČR, 1980.) ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin