Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

caniferus

Prosím, už viac nie, nevládal som to dopozerať. Ale chápem, "chlieb a hry" vždy fungovalo, uvidíme po Covide, asi bude mnoho iných pohľadov na svet. Možno sa budeme k tomuto žánru vracať, ako k filmografii a atmosfére "belle epoque"pred Covid krízou. ()

Naby

Byla to celkem sranda. Sice neuveritelna, ale na pobaveni dobre. Je to takovy malinko lepsi prumer, ktery ale na stupnici 5* nelze vypichnout. Celkem 3,3* ()

PsychopatXXX

Jakože asi i vtipný... Ale ty rádoby romantický zápletky z filmu udělaly sračku. Vetchej s manželkou dobří, zbytek brutal nesympaticky postavy. Kokot se psem měl raději zůstat v Dánsku a ne si dojebat život volbou být s frajerkou, která si na něj vzpomněla až když dostala košem.. Ehm.. To nás mělo dojmout jako happyemd? A co ten policajt mr. Mám pero misto nosu z trpaslíka - hoffman... To mu jako přijde v poho, když po nocích cizí ženská vyvolává jeho dceři?!! A poslední hvězdu strhavam za když nemůžeš, přidej... No du zas blejt ()

vinducha

Další z mladých českých tvůrců . kterému držím palce ať drží nastavenou laťku , čuju čerstvý vítr v naší stagnující kinematografii. ()

Sa.sa

Super film plný hlášek, vtipných situací a dobrého námětu... Prostě milá oddychovka, u které se člověk baví i odreaguje.... ()

Cesty timem

Kolego na CSFD Vančuro, ano souhlasím v komentu s "...a korunu tomu všem nasazuje ten obludný song "Když nemůžeš, tak přidej" od Mirai, který vždycky když slyším, tak mám chuť si vystřelit mozek z hlavy"... Já to má ještě víc radikálnější místo svého mozku zastřelit mrdaje... Zkazil tu chvíli ve filmu a co víc hučel mi v hlavě do konce filmu a tím snížil o jednu hvězdu. Jo každý má jiný vkus a někdo vkus nahnus... Něco takového hrát jako muzikant do kola při zkouškách a na koncertech musí být něco jako samosadomaso a musí to mít vliv nejen na další tvorbu ale na psychický stav členů skupiny potažmo jejich fanoušků - fakt mírně a slušně řečeno obludnost... Jinak film, no... čekal jsem to horší ve stylu současných daleko trapnějších komedií a do zaznění toho trapného songu od trapné skupiny zvítězivší nyní v trapném slavíkovi bych dal 3*. ()

quokam

Prijemna odpocinkovka. Trosku to srazi slabsi scenar. Napr zanet slepaku u Hoffmana chtelo trosku predpripravit, napr narazkami, ze uz ho sem tam trosku neco poboliva,, tak to pusobilo, jako kdyz scenarista potreboval zapletku, tak si neco epizodne vycucal z prstu a placnul to tam bez ohledu na kontext. Na film jsme se podivali znovu, kdyz jsme vcera prisli z kina na srdce na dlani, i kvuli vzajemnemu porovnani. Zeny v behu maj pred srdcem na dlani vyhodu, ze jsou prvni. Novejsi. Tudiz Srdce uz pusobi trosku jako obehrane. Zeny v behu maji lepsi dej, ktery drzi a sjednocuje cil ubehnout maraton, Srdce zase lepsi hlavni postavy bez nanosu karikatury ci stereotypu. Za mne prijemnych 60, o trochu lepsi nez srdce. Jenom poznamku. Myslim si, ze filmy se maj hodnotit v ramci zanru. Vycitat romanticke komedii, ze ma stastny konec? To je trosku mimo misu. Neni to totiz sejkspirovska tragedie. A jeste druha poznamka: citit biol hodiny, touzit po diteti a mit materske city i k cizimu diteti je zcela lidske i zcela zenske, nevim, proc se nad tim povysovat ci pohorsovat. ()

Koral17

Spíš jsou to ženy v rejži. Romantická komedie, ve které fatálně chybí pravý romantický hrdina. Ignorantský „manžel“, který uvízl v časové smyčce nekonečné puberty, usedlý tatínek nebo kamarád se psem asi úplně nepodlomí ženám kolena a nezpůsobí žádné divoké poletování motýlů v břiše ;-)  Hraje se na jistotu, jakékoliv překvapení pro hrdinky nebo diváka není žádoucí. A tak si nakonec ženy vyběhají „pouze“ možnost vplout do poklidných vod manželského přístavu a pak se rochnit v bahýnku středostavovského rodinného štěstíčka. ()

lingering odpad!

Nevtipnej, debilní a (nejen proto) nesnesitelně nudnej a úmornej film - do souboje mezi "usnout" a "vypnout to" se naštěstí vplížilo "vydržet to a varovat na čsfd" a nakonec zvítězilo ()

Milo384

Romantické komedie moc nemusím, ale tento film příjemně překvapil. Vše bylo jasně rozdáno a směřovalo do šťastného konce. V rámci žánru nadprůměrné. ()

Mirast

Prakticky po první čtvrthodině víte, co se bude dít, jak to dopadne, ale v jednoduchosti je někdy síla a já jsem se celkem slušně bavil, solidní 3*. ()

Thalin

Film jako takový je průměrná komedie, která je plná stereotypů a je hrozně předvídatelné. Ale dívat se na to dá a z českých filmů je to v poslední době jeden z těch lepších. I když si občas člověk neodpustí nějaké to protočení očí nad typickým buranstvím, které je tu prezentované jako něco vtipného. Hlavně Vetchý hraje poslední dobou snad všude stejný typ domácího blbce. ()

Tomulka

Celkem slušný námět, který se propadl asi už při scénáři. Dialogy jsou laciné, zápletky předvídatelné a herecké výkony škrobené. Pár vtipných scének (doslova pár) film nezachrání. Avšak nutno říci, že pro nenáročného diváka asi dobrý. ()

flyer.nick

Děsně předvídatelné, sice to je to lepší, co české komedie za poslední dekádu nabídly, ale o to je to smutnější. Pár vtipných momentů, pár trošku zajímavějších twistů, ale nic, co by člověk od začátku netušil. ()

Habaskova

Viděla jsem na dámské jízdě, nic moc od Českých filmů neočekávám, protože mě většinou nebaví, musím říct, že ženy v běhu mě překvapily, trefily se mi do vkusu a jako komedie, u které človék vypne super. Smála jsem se od začátku do konce, samozřejmě určité předvídatelné chvilky tam jsou, ale naposledy mě takto bavily ženy v pokušení. Je to určitě komedie spíš pro ženský. Za mě 70% ()

DuTo

Ano opravdu jsem se u toho upřímně smál a nebylo mi z projekce špatně (jako tomu bohužel u českých rádoby komedií dost často bývá). Asi nejlepší je celá dějová linka rodiny v podání Ondry Vetchého a T. Kostkové s jejich dětmi. ()

majorzeman13

Hezká,pěkná,humorná,vtipná,vkusná komedie.Lehce nadprůměrná podívaná. Dost dobrý casting. Vetchý Kostková válí,ale i ostatní jsou dobří.....Myslím si,žese nám rýsuje komerčně úspěšný film roku !? U filmu jsem se bavil a to je hlavní...spokojenost !! PS:Cílovou skupinou filmu jsou především ženy ! ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin