Reklama

Reklama

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul

  • Jižní Korea 지푸라기라도 잡고 싶은 짐승들 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kim Joong-man (Seong-woo Bae) přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young (Woo-seong Jeong) pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee (Do-yeon Jeon) si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran (Hyeon-bin Shin), která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Radko 

všechny recenze uživatele

Taška plná peňazí. V slušnom, no tak trochu nadbytočne zamotanom príbehu. Pri opise deja si pomôžem voľnou variáciou textu starej piesne slovenskej punkovej legendy Zóny A s názvom "Prečo je život taký?". Každý má rád tašku, taška jeho nie a tak preto každý veľmi smutný je.  Žena chce mať tašku, taška ju však nie. A tak preto žena stále smutná je. Každý chce zdrhnúť do cudziny, mafia vraví nie, a tak preto každý veľmi mŕtvy je. Prečo sa o tú tašku každý tak snaží? Pretože tá taška je plná peňazí.". ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Na režijní debut slušné, směs krimi, thrilleru a hodně drsného vykreslení podsvětí. Jednotlivé postavy, které soupeří o tašku plnou peněz, mají osudy, které se časem protínají. Je to hodně epizodické, zároveň to ovšem nemá dost vtipnosti a originality, jako třeba poslední film Guye Ritchieho. Herci špičkoví, ale ten scénář je na ně někdy až příliš triviální. Lucky Strike holt vždy nezaručí úspěch... ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Úchvatný režijní debut narvaný hereckými hvězdami s parádním příběhem a s dostatkem napětí a násilí. Jeden kufr plný peněz vzájemně proplétá tři různé dějové linie, které postupně do sebe začnou hezky zapadat a také za sebou zanechávat mrtvoly. Velmi dobře vymyšlené s vypjatými situacemi, nekompromisními zvraty, násilím, které sice není vyloženě explicitní, ale velmi naturalistické ( toaleta!) a především je to velmi zábavné s nádherným neo noirovým vizuálem. Korejci a Španělé letos vládnou celé filmové kinematografii bez debat! ( né že by tomu někdy bylo jinak, hehe). Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. Doporučuji! 8/10. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Já mám teď na korejský filmy nějakou šťastnou ruku. Takhle dobře napsaný, promyšlený a hlavně nepředvídatelný příběh určitě nepovažuji za standard. Herecky je to taky moc dobře obsazený a hlavní hvězda, Jung Woo-sung, je ve své roli přesvědčivý a svůj jako dlouho ne. Násilí tam bylo tak akorát, nebo aspoň nešlo svojí otevřeností za hranu, tak jak mají Korejci někdy ve zvyku. Bavilo mě rozplétat to zamotaný klubko kolem tašky a konec mě velmi, velmi potěšil a uspokojil. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Absolútna, príbehová originalitka z Juhu. Dlhšiu dobu som zanedbával snímky z mojej milovanej Kóree, no opätovný návrat mi vychádza pomerne slušne. Po vydarenom “Deliver Us from Evil”, som siahol po tomto sarkasticky, podivnom príbehu o “taške” plnej peňazí, ktorá koluje z rúk jedného majiteľa k druhému, pričom ten scenáristický obsah, ktorý to dokresľuje, je proste Kórejskou klasikou, so všetkým čo k tomu patrí. Špecifický humor, originálna story, výtečné rozuzlenie plné satisfakcie. ()

Galerie (41)

Reklama

Reklama