Reklama

Reklama

Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul

  • Jižní Korea 지푸라기라도 잡고 싶은 짐승들 (více)

Obsahy(1)

Kim Joong-man (Seong-woo Bae) přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young (Woo-seong Jeong) pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee (Do-yeon Jeon) si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran (Hyeon-bin Shin), která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese. (LangiJ)

(více)

Recenze (22)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Já mám teď na korejský filmy nějakou šťastnou ruku. Takhle dobře napsaný, promyšlený a hlavně nepředvídatelný příběh určitě nepovažuji za standard. Herecky je to taky moc dobře obsazený a hlavní hvězda, Jung Woo-sung, je ve své roli přesvědčivý a svůj jako dlouho ne. Násilí tam bylo tak akorát, nebo aspoň nešlo svojí otevřeností za hranu, tak jak mají Korejci někdy ve zvyku. Bavilo mě rozplétat to zamotaný klubko kolem tašky a konec mě velmi, velmi potěšil a uspokojil. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Úchvatný režijní debut narvaný hereckými hvězdami s parádním příběhem a s dostatkem napětí a násilí. Jeden kufr plný peněz vzájemně proplétá tři různé dějové linie, které postupně do sebe začnou hezky zapadat a také za sebou zanechávat mrtvoly. Velmi dobře vymyšlené s vypjatými situacemi, nekompromisními zvraty, násilím, které sice není vyloženě explicitní, ale velmi naturalistické ( toaleta!) a především je to velmi zábavné s nádherným neo noirovým vizuálem. Korejci a Španělé letos vládnou celé filmové kinematografii bez debat! ( né že by tomu někdy bylo jinak, hehe). Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. Doporučuji! 8/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Absolútna, príbehová originalitka z Juhu. Dlhšiu dobu som zanedbával snímky z mojej milovanej Kóree, no opätovný návrat mi vychádza pomerne slušne. Po vydarenom “Deliver Us from Evil”, som siahol po tomto sarkasticky, podivnom príbehu o “taške” plnej peňazí, ktorá koluje z rúk jedného majiteľa k druhému, pričom ten scenáristický obsah, ktorý to dokresľuje, je proste Kórejskou klasikou, so všetkým čo k tomu patrí. Špecifický humor, originálna story, výtečné rozuzlenie plné satisfakcie. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Na režijní debut slušné, směs krimi, thrilleru a hodně drsného vykreslení podsvětí. Jednotlivé postavy, které soupeří o tašku plnou peněz, mají osudy, které se časem protínají. Je to hodně epizodické, zároveň to ovšem nemá dost vtipnosti a originality, jako třeba poslední film Guye Ritchieho. Herci špičkoví, ale ten scénář je na ně někdy až příliš triviální. Lucky Strike holt vždy nezaručí úspěch... ()

Jenda 

všechny recenze uživatele

Taková zábavná korejská variace na film noir (asi film neon) a gangsterky / krimikomedie Guye Ritchieho, ve které se jednotlivé příběhové linky a jejich charaktery proplétají, aby se na konci spojily. Máme tu větší či menší gangstery, smolaře, policajty i lidi, co si na ně jen hrajou, a hlavně balík peněz, který se někam ztratil... Má to spád, občas vtip, fajn hudební podkres a hezky udělané závěrečné titulky :D. Oblíbíte si některé herce, pokud jste je předtím neznali, - můj favorit Seong-woo Bae. [Rakkautta & Anarkiaa 2020] ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Všichni zúčastnění mají trable, zoufale potřebují prachy.. Cestování tašky z ruky do ruky mě bavilo.. Herecký ansámbl sympatický, svižné tempo, no a propojení žánrů mi sedlo, včetně černého humoru a brutality.. Rozuzlení parádní a závěrečné titulky kouzelné.. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taká Iñárrituovská mozaika troch príbehov, ktoré spolu osudovo súvisia. Kým sa tak stane, tak to trvá celú hodinu a divák netuší, čo by mohli mať spoločné. Pritom na začiatku nám ponúknu dostatok vodítok. Konkrétny predmet som síce ignoroval, ale hláseniu v správach som venoval dostatok pozornosti a tak som si neskôr len odškrtával vyústenia niektorých príbehov. Vymyslené je to dobre a film sa v niektorých ohľadoch pekne zahráva s divákom. V iných je ale predvídateľný. Trochu ma mrzelo, že sa film nevenoval tým trom hlavným postavám dostatočne na to, aby mi na ich osude skutočne záležalo a namiesto vŕšenia ďalších a ďalších problémov by som rád videl jak sa postavy snažia vysporiadať s jedným. Jaké pri tom majú pocity, jak váhajú či sa zachovajú tak alebo onak. To sa podarilo podrobnejšie vykresliť prakticky len u príbehu chudobného chlapíka, ktorý pracuje v kúpeloch a zrazu nájde tašku plnú peňazí. Priemerne ma zaujal príbeh colníka, ktorý musí splácať dlhy a to hlavne vďaka môjmu obľúbencovi Woo-seong Jeong a prakticky vôbec mi nezáležalo na príbehu hostesky, ktorú bije manžel. U nej ma šokovalo iba to jak nečakane skončila. Miestami je film dosť drsný, ale skôr k osudu postáv ako k nejakým otvoreným gore scénam. Nechutnosti sa odohrajú mimo kameru. Zrežírované to je našťastie dobre a miestami je atmosféra tak hustá, že som nedýchal. Napríklad v scéne keď chlapík z kúpeľov konečne odnáša domov tú tašku a stretne snáď každého koho stretnúť mohol. Finále pekne uzavrie všetky príbehy a trochu neférovo sa osud zahral podľa mňa s postavou Woo-seong Jeonga. Alebo žeby mi ho proste bolo ľúto je je to taký sympaťák? Ťažko povedať. Celkovo to je na debut veľmi vydarený film, ktorý má pár nedostatkov, ale už sa neviem dočkať ďalšieho filmu tohto režiséra. Rozhodne to stojí aj za opakované pozretie a diváci, ktorý majú radi filmy o chamtivcoch s ktorými sa osud nepekne zahrá, budú spokojní. 7/10. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Podle zdejších hodnocení jsem čekala pořádnou jízdu, té se mi ovšem nedostalo. I když je film narvaný hvězdami, téma mě hned na začátku nechytlo a jaksi se mně příběh vlekl. Čekala jsem, až se to rozjede, ale menší zlepšení po hodině filmu to už bohužel na vyšší hodnocení nevytáhne. Rozdělení na kapitoly i postupně se skládající příběh ale zajímavý, propojení linek nečekaný a překvapivý. Zrovna Jung Woo-sungova linie se mi však líbila nejmíň, už několik let se pro mě bohužel jeho filmy nevyhrabaly z průměru. Snímku ale nelze upřít nápaditost, promyšlenou propletenost životů a parádní uzavření osudů jednotlivých postav. ()

Philcze 

všechny recenze uživatele

Pomalejší rozjezd je jenom předzvěstí mimořádně vykutálené podívané nešetřící brutalitou ani krutými osudy postav. Zas a znovu, Korea does what Hollywon't. (IFFR 2020) ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prvá hodina kľudne aj za päť hviezd, najmä keď sa to všetko začína po polhodinke rozvíjať a jednotlivé príbehy spájať. Následne už ale len vidíme úbytok postáv a čoraz viac násilia na úkor lepšieho príbehu. Niečo vyšlo veľmi dobre a diváka prekvapilo, iné časti boli účelovo surové. Pointa resp. koniec ma nejako neohúril a ešte jedna výhrada – tým kórejským herečkám by mali dávať rozdielne účesy a farbu na vlasy, pretože sa na seba brutálne všetky podobali. Veľmi silné tri a slabšie štyri hviezdy. Ale keďže je to debut, pridám. ()

bizz_mjc 

všechny recenze uživatele

Korea opět válí. Po prvních 15-20 minutách jsem lehce znervózněl a začal pokukovat po ovladači, ale pak příběh začne nabírat obrátky, postavy se začínají zaplétat, eliminovat a rozjede se kolotoč ne vždy čekaných událostí. ()

Acrobat 

všechny recenze uživatele

...keby mal niekto chuť na Made in Guy Ritchie na kórejský spôsob. Vitálne, svieže, ázijské, tragické a humorné zároveň s kórejským intonačným jazykom. Yong Kim je pravý kórejský Gáj. (videné 11.02.2021, BDrip) ()

pushover 

všechny recenze uživatele

Parádní debut, ve kterém jsem měl na začátku problém se zorientovat v postavách, ale scénář je skvělej a filmařina super. ()

SAINTS 

všechny recenze uživatele

Film,je trocha rušivo rozdeleny do piatich kapitol nie rovnakej dlžky.Chvilu trva kym film urči svoj ton-neprekvapivo vzhladom na menšie skusenosti režisera.Beasts Clawing at Straws si vyžaduje pozornost a trpezlivost,ale odmenou je celkom vydarena korejska filmova zabava v štyle Q.Tarantina. ()

Kushina 

všechny recenze uživatele

Kdo chce víc, tak nemívá nic. Desítky mrtvol, kvůli jedné tašce peněz, každý se snažil ožebračit jiného a nakonec to dopadlo tak, že všichni umřeli a prachy skončily u random uklízečky :D No, hlubší pointu film bohužel nemá. 55% ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Juhokorejská komicky brutálna kriminálna dráma, kde fungovala polícia, ale iba falošná. Samé nepredvídané zápletky prinášali komornú atmosféru brutálnych situácii. No a na záver, typický corpus delicti – sociálna spravodlivosť. Čo však ešte zaujalo, tak záverečné titulky, pre toho, kto to dovtedy vydržal. ()

Mates Hradecky 

všechny recenze uživatele

Korejský Tarantino vypráví příběh od konce ku začátku. Asi mu to šlo, mě se ovšem pletly postavy, neboť se těžko orientuji v korejských rysech obličejů. Jen jednoho jsem poznal spolehlivě - podle brýlí. Potěšil malinko otevřený konec. ()

Reklama

Reklama