Externí recenze k filmu (5)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Čeká nás spousta zajímavých a realisticky napsaných, i dobře obsazených a ztvárněných postav. Atmosféra vesnice a prostých lidí, kteří však řeší velké problémy: samotu, strach z budoucnosti, rasismus, domácí násilí. Obyčejní lidé s obyčejnými příběhy, ale vlastně má každý něco do sebe: protože i…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Hranice mezi vesnickou komedií se svérázným hláškujícím instalatérem a smutným dramatem o smutných lidech je zde zkrátka hrozně nevyrovnaná, v důsledku čehož Instalatér z Tuchlovic nefunguje pořádně ani jako jedno z toho, přičemž neustálé přepínání nálad mezi jedním a druhým je z diváckého hlediska…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Celkově pozitivnímu vyznění pomáhá i fakt, že Vorel se vyhýbá konfliktům a vyhroceným scénám. Někdy je vynechá úplně a řeší se jen důsledky, jindy jsou až příliš strojené na to, aby se daly brát stoprocentně vážně, což platí i o finále. Funguje to, tedy až na moment, kdy Lubošovi ruponou nervy z…" (více)

 • NaFilmu.cz (Michaela Pavlisová) ***

  "Instalatér z Tuchlovic se pravděpodobně nezařadí mezi kultovní filmy Tomáše Vorla jako je Pražská pětka, Kouř nebo Gympl. Přesto Vorel, který si zde střihl i ojedinělou trojroli režiséra, scénáristy a kameramana, vytvořil film, jenž běžnou českou filmovou produkci Babovřesk a Decibelů lásky…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "O tom, jestli se jedná o film skutečně jen a pouze pro pobavení, anebo se jedná o vesnickou ukázku stereotypnosti, a dá se říci i tuposti některých jedinců, by se dala vést ještě dlouhá diskuze. Instalatéra z Tuchlovic stojí za to vidět. Nejedná se o převratné dílo české kinematografie, to, co ale…" (více)