poster

Řidič slečny Daisy

 • anglický

  Driving Miss Daisy

 • slovenský

  Šofér slečny Daisy

Drama / Komedie

USA, 1989, 99 min

Režie:

Bruce Beresford

Scénář:

Alfred Uhry (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Peter James

Hudba:

Hans Zimmer

Producenti:

Richard D. Zanuck

Střih:

Mark Warner

Scénografie:

Bruno Rubeo

Kostýmy:

Elizabeth McBride
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  *****

  Geniální film s vynikajícím způsobem protivnou Jessicou Tandy a ještě úžasnějším, poněkud prostoduchým kliďasem Morganem Freemanem. Dana Aykroyda nemusím, ale tady se docela vytáhl. Není nouze o situace vtipné i dojemné, ze závěru trochu mrazí a bolí u srdce, ale takový je prostě život. Zbožňuju tenhle film - v původním znění s titulky nemá chybu. 100%(19.3.2009)

 • blackrain
  *****

  Zcela obyčejný řidič změnil život jedné postarší dámy. Jejich postupné sbližování nebylo jednoduché. Neustále se dohadovali a špičkovali. Film udělal z téměř neznámého herce Morgana Freemana velkou hollywoodskou hvězdu, která září i dnes a má stále co nabídnout. Viděla jsem ho v tomto snímku úplně prvně a připadal mi hodně sympatický.(28.10.2009)

 • Hellboy
  *****

  [LFŠ 2007] Morgan Freeman v roli, která ho zřejmě definitivně proslavila (myslim), tak jak ho máme nejradši - coby mudrce životních pravd, který důstojně čelí jakýmkoliv nástrahám osudu, zde konkrétně rasovým předsudkům v USA v 50. letech. Potěšil i Dan Aykroyd ve vedlejší roli. Skvěle natočený a velmi milý film.(28.7.2007)

 • Kimon
  *****

  Tak jako kapky vody vytrvale dopadající na jedno místo tvrdého kamene, tak Hoke trpělivě a vytrvale nabízí své lidské pochopení nesnášenlivé staré dámě. Kámen vodě podléhá, ... a Hoke po letech získává přátelství staré dámy. Morgan Freeman (Hoke) ve své životní herecké roli, která ho vynesla na vrchol hereckých es. /Poznámka: bohužel zvuk CZ dabingu na originálním DVD z produkce LevneKnihy vyprodukovaný společností TV Nova je nekvalitní proč nám vůbec něco takového za naše peníze nabízejí ?!!/(27.8.2007)

 • Matty
  ****

  Pomalu se linoucí, nikam nespěchající film, který je víc než o čemkoliv jiném o postavení černochů na jihu Ameriky 50. až 60. let. Je příjemný mimo jiné tím, že se nesnaží zbytečně hrát na city. Všechno je v něm bráno tak, jak to přijde, přičemž film pozvolna ubíhá kupředu. Prostě – dívá se na to dobře, je to vyrovnaně vtipné i vážné a moc dobře zahrané. 80% Zajímavé komentáře: Oskar, PALINO(1.8.2005)

 • - Ve filmu zazní úryvek z Dvořákovy opery Rusalka – árii "Měsíčku na nebi hlubokém" zpívá Gabriela Beňačková. (duklak2)

 • - Jessica Tandy se vsadila o 100 dolarů se svým agentem, že nevyhraje za svou roli Oscara. Po předávání Oscarů mu řekla, že to byla nejlepší sázka, kterou kdy prohrála. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Vo filme Be Kind Rewind je Šofér slečny Daisy jedným z filmov, ktoré sú "zošvédované". (Mihail123)