Řidič slečny Daisy

Šofér slečny Daisy

Drama / Komedie

USA, 1989, 99 min

Bruce Beresford

Alfred Uhry (scénář, divadelní hra)

Peter James

Hans Zimmer

Richard D. Zanuck

Mark Warner

Scénografie:

Bruno Rubeo

Kostýmy:

Elizabeth McBride

Morgan freeman v tomto filmu dokazuje jak dokonalým je hercem! Po shlédnutí tohoto filmu, jsem byl tak naplněný dokonalým pocitem uspokojení, že se mi to stává opravdu jen u strašně malého procenta těch co jsem viděl! Určitě ho doporučím úplně všem skupinám diváků, protože je to natolik jedinečné dílo, že musí po shlédnutí mít podobné pocity většina z nás!(5.1.2015)

Morgan Freeman a Jessica Tandy ve filmu dvou starších lidí. Ne mnohdy se podaří natočit, tak jednoduchý a nenudný snímek. Příběh bohaté, postarší židovské paničky, která dostane k dispozici chudého řidiče. Vztah mezi těmito dvěma osobami se začíná vyvíjet pomalu, ale postupem času se dva zbližují a stávají se nepostradatelnými kamarády. Krásně natočený oddechový snímek, který si zaslouží více, než má. Ideální závěr filmu je na takový film více než výborný.Geniálně jednoduchý a příjemný snímek.(29.6.2009)

Tenhle film mi dlouho unikal, ale konečně jsem se podívala. A nelituji! Komorní drama, kde jsou důležití herci, příběh, vztahy... To přesně mám ráda, a proto se mi líbí i tenhle film, zvláště když je tak precizně natočen, herci hrají opravdu výrazně a skvěle (ale co taky čekat, stačí se podívat na jména a ocenění), příběh je silný, chytá za srdce. A přitom je taky tak banální a obyčejný. Ale v jednoduchosti je krása. A aby toho nebylo málo, film je okořeněn vtípky, ironií a štiplavým humorem.(16.6.2013)

[LFŠ 2007] Morgan Freeman v roli, která ho zřejmě definitivně proslavila (myslim), tak jak ho máme nejradši - coby mudrce životních pravd, který důstojně čelí jakýmkoliv nástrahám osudu, zde konkrétně rasovým předsudkům v USA v 50. letech. Potěšil i Dan Aykroyd ve vedlejší roli. Skvěle natočený a velmi milý film.(28.7.2007)

Opravdu hrozně moc milý a zároveň nenásilný film, který se v zásadních momentech dokáže vyhnout vyústěním, kterých by se nám dostalo v každém dalším podobném snímku. Tím si mě nejenom získal, ale také ukázal, že se vymyká. Jediné, na co si neodpustím postěžovat, je Zimmerův příšerný hudební doprovod, který zřejmě pod vlivem probíhajících 80tých let zapomněl, kdy že se samotný film odehrává a stvořil tak iritující a opravdu nehodící se syntezátorový soundtrack. 8/10(3.2.2014)

• - Jessica Tandy se vsadila o 100 dolarů se svým agentem, že nevyhraje za svou roli Oscara. Po předávání Oscarů mu řekla, že to byla nejlepší sázka, kterou kdy prohrála. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Role Florine (Patti LuPone) v originální hře "Driving Miss Daisy" není. Byla napsána dramatikem a scenáristou Alfredem Uhrym pro LuPone, protože se mu herečka líbila v kostýmu. (bfa)

• - Vo filme Be Kind Rewind je Šofér slečny Daisy jedným z filmov, ktoré sú "zošvédované". (Mihail123)