Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ***

  Ano, člověk si zde zapamatuje nezapomenutelnou hlášku "Chčije a chčije". Jen ať děda žije co nejdéle, ať má Věra více vrásek na čele. V dnešní době už na takovýho dědulu nenarazíte, který by vám nechal jen tak chalupu.(15.1.2012)

 • kulyk
  ****

  Apel na lidskost, výborná klasika a ve své době trefná satira, jejíž některé aspekty jsou aktuální dodnes. Ovšem to hlavní a základní - nejlepší filmová bitka všech dob! Řežba gerontů po pohřbu pana nebožtíka musí v každém správném chlapisku vyhánět adrenalin na maximum, škubat mu mozolnatými dlaněmi a zasít do něj pocit, že mnohé zmešká, když se okamžitě nezapojí. Beat the bastard(15.5.2012)

 • gouryella
  *****

  A chcije a chcije - je treba neco dodavat - ja myslim, ze ne - *****(30.5.2002)

 • tron
  *****

  „Toto je Toník.“ – „Dobrý deň.“ – „Toník tu chytá hady.“ – „Tú sú hady?!“ – „Á jéje, tu je hadov...“ Svěrák & Smoljak + „A chčije a chčije“... Legenda o vodníkovi, Škoda IOO... Lesy a čarovné časy roztrhaných teplákov na lúkách a chalupách... nechcem byť patetický, ale kedysi sa robili filmy! ... „Na jar predám kravku a už nezasejem.“... S niektorými rozprávačmi sa cítime dobre, nemám pravdu? S tými, čo ctia príbeh... P.S. V čase nakrúcania bol Josef Kemr „nežiaducim pre Systém“, na čo si „kompetentní“ spomenuli uprostred nakrúcania a žiadali herca okamžite vymeniť ; režisér sa vynašiel a naokolo súhlasil, ale len pod podmienkou, že nájdu niekoho, kto vie, ako Kemr, kosiť, dojiť kravy atď. Nenašli. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/165127/Na-samote-pri-lese-100.html(4.8.2007)

 • petaspur
  *****

  Pražské rodině Lavičkových se zachtělo plného prožívání velkého módního hitu socialismu - víkendového chalupaření. Díky tomu vyrážejí na místa, kde slovo panelák působí cizokrajným exotičnem a potkávají spoustu neskutečných postav. Kromě mudrujícího dědy Komárka určitě zaujme pan Lorenc, stavějící domy v sedě za pozorného sledování matné láhve se zrzavým obsahem nebo "dobrácký" Kokeš radostně terorizující své přestárlé spolubydlící. Ale svérázných vesničanů je jich mnohem víc: "To máte ............"(2.11.2009)

 • - Postava pana Komárka byla inspirovaná člověkem, kterého Josef Kemr sice nikdy osobně nepoznal, avšak přesto ho podle zasvěcených zahrál s neuvěřitelnou přesností. (JoranProvenzano)

 • - Mlýn, kde bydlí Radim Zvon (Ladislav Smoljak) a Marta Zvonová (Naďa Urbánková), pracoval naposledy ve 40. letech minulého století. Poté sloužil jako obydlí. (M.B)

 • - Scény s mlýnem byly filmovány na třech různých mlýnech. V jednom byly filmovány interiéry, v dalším exteriéry a na třetím mlýnice a mlýnské kolo. (Zdroj: Květy) (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace