Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Koryntos
  *****

  Do včerejška jsem si myslela, že jsem tenhle film viděla a já viděla úplně jiný film, ale jala jsem se svou chybu hned napravit. Wow, tak to je síla!!! Pěkně to šlape, celou dobu filmu a kdybych nevěděla, podle hereckého obsazení, že je to český film, asi bych to nepoznala. Strašně dobře se na to koukalo, pěkná depresivní vizuální stránka, promyšlená zápletka, no a ty zrychlené scény, prostě nádhera. Dnes viděno po druhé. Tohle není film, to je instantní deprese. Je to jako kdyby vás někdo s čórnutou kamerou v ruce provázel po těch nejhnusnějších místech, jaké si umíte představit a vy jste spolu s tím člověkem, za kamerou poznávali jako známé smažky z periférie. Hnus, který číší z každého záběru, je až hmatatelný. Stačí natáhnout ruku a dotknete se ulepené břitvy sladce páchnoucí po sražené krvi. Klára Issová by za tuhle roli zasloužila Oskara, až jsem si říkala, že to snad ani nehraje, ale je fakt vysmažená every day. Na konci filmu si jen otřete čelo orosené tím nejstudenějším potem a oddychnete si,že z vás konečně opadl ten stísnění pocit, vymanit se z takové existence trosky, pro kterou je tohle realita všedních dní. Tento film je hodně opomíjený, ale v českém rybníčku nemá konkurenci a troufám si tvrdit, že se hravě může srovnávat s Transpottingem.(26.8.2012)

 • Anderton
  ****

  Áno, chápem tak výrazne odlišné reakcie. Chápem, že pre niekoho je Andel exit iba trápnym undergroundovým pokusom o západný nezávislý štýl. Ale keď sa zamyslíte nad rôznorodosťou zahraničnej kinematografie, tak prečo neakceptovať niečo odlišné aj v našich tragikomediálnych zakonzervovaných vodách. Andel je natočený veľmi profesionálne a preto sa nejedná iba o túžbu šokovať.(11.10.2012)

 • Subjektiv
  ***

  Chopit se takového scénáře a přenést ho do atraktivní podoby musí dát zatraceně zabrat. A třebaže jsem z filmu nijak zvlášť nadšený nebyl, musím vzdát hold Michálkově režii, hercům i "špinící" (v Praze) a "pestré" (na tripu) kameře Štrbově, skvostně zvoleným lokacím uvnitř i venku. Některé scény, např. první drogové dobrodružství s černochem, po formální stránce snesou srovnání s nejlepšími filmy o tomto tématu... Jenže... snad má snaha vše zařadit, pochopit, rozložit mi brání tenhle film plně přijmout. SPOILERY - Vidím, že "trip" není v exotické části světa, Kapském městě, ale pořád v Praze. Jezdí tam metro(express), Trevor zamyká mříž jako Machata, Dzurilla se přetransformoval v gangsterského černocha a bezvýznamná kriminalita v job století... Drogy nabízí opravdu jiný svět, ale ne tak docela jiný. Jenže... kam s náboženskou sektou? Jde snad o jiný druh drogy? A takových problémů mám víc... KONEC SPOILERŮ. A mám v tom všem vůbec hledat smysl? Není to stejně pošetilé jako hledat ho ve snech a halucinacích? Jsem už takový, že bych ho raději našel. Do té doby pro tenhle zběsilý výlet do mizejícího "pražského fet-slumu" budu mít jen ***.(19.2.2009)

 • Ony
  odpad!

  Je to něco jako Panika v městečku. Jenže místo postaviček indiána, kovboje a koně jsou tu postavičky feťáků, překupníků a sektářů, a tím pádem jsme ochuzeni o jeden podstatný rozměr. Škoda, že to nestálo trochu víc na pražských exteriérech a že nebyly nějak lidsky nasnímané. Takhle to se mnou neudělalo naprosto nic.(18.9.2011)

 • 1mArc0
  ****

  Veľmi ťažký existencialistický film, ktorý určite nie je pre slabé povahy. Veľmi ponúry, depresívny a reálny film. Nie je to najdokonalejšie čo vzniklo, áno je to príbehovo slabšie miestami, povedzme si na rovinu- jednoducho sú scény v každom filme, ktoré sú nosné, a ktoré sú kľúčové. Film sa celý nie je v avantgardnej, čisto novátorskej atmosfére, veľmi odlišne natočení film, niet tu bežných princípov, a značne odlišný z tvorby Michálka. Je dobré, že Michálek vložil veľké množstvo emócií do tohoto filmu, že to nie je typu: „oholím si hlavu, som narkomanka a ľutujte ma." Tu je hra na úplne inej úrovni, úplne iné emócie tu prevládajú, Michálek to prevzal z iného konca, a veru podarilo sa. Medzi dvoma hlavnými hercami je rozdiel, kto je skutočne profesionálny herec, a kto zvláda o trocha slabšie, stále na profesionálnej úrovni! Tým som chcel napísať, že niekto má len jednu špecificky zameranú činnosť, a niekto omnoho viac činností. Martin Štrba už od počiatkov 90. rokov patrí k tým najlepším kameramanom Česka a Slovenska. Apokalyptický a smutný film. Michálek tu vyslovene skvelú zostavu- sám scenárista, Kamera- Martin Štrba, Hudba- Jan Čechtický. Každý sa nájde v tomto filmu. Suma sumárum: Čisto pre priaznivcov filmu, /80 %/ .(23.5.2017)

 • - Film se natáčel chronologicky. (HappySmile)

 • - Film byl natočen na motivy knihy „Anděl“ od Jáchyma Topola, který se podílel také na tvorbě scénáře (gladdyss)

 • - Při scéně na půlnoční mši měl kameraman kameru schovanou pod kabátem, aby se všichni ostatní chovali autenticky. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace