Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

Gilmour93

Když jako spisovatel detektivních románů trpíte autorskou krizí, nastěhujte si domů rumunskou vražedkyni.. Pokud vás neodradí otřesný dabing, možná vám po čase Beresfordova nenáročná komedie připomene Muže z Acapulka, neboť nejvíce humoru chrlí právě ve scénách konfrontace udatných činů literární postavy detektiva Swifta se skutečným jednáním jeho mírně paranoidního stvořitele v podání T.Sellecka. Toho bych si společně s G.Clooneyem dovolil označit za jediné dva žijící herce, kteří se nejblíže přiblížili souladu gentlemanství, charismatu a elegance dávných hvězd stříbrného plátna (Gable, Grant, Peck) a je docela škoda, že během své kariéry nedostal příležitost objevit se v zajímavějších počinech. ()

Mr.nachos

Zrovna to sleduji v televizi a musím říct, že jestli Pořízková něco umí, není to herectví. Byl by to zajímavý film, místy i směšný, rozhodně ne napínavý, už vůbec ne mysteriózní (by mě někdy zajímalo kdo označuje žánry filmů), ale to by tam muselo být jiné obsazení. A v neposlední řadě mě tahá za uši dabing, sice to není vada filmu, ale je to vážně strašné. No a kvůli tomuhle všemu přepínám a je mi úplně jedno jak to dopadne. ()

demovka

Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána. ()

noctambule

Dost ujeté a směšné, k čemuž přispěl hlavně dabing "Můj krásnej Vašek." Člověk se tím baví spíš v rovině GP, protože Pařízková samozřejmě neumí hrát a nepředvedli se ani ostatní. Představy Američanů o Východu jsou známé, ale přesto vždycky pobaví, hlavně když se narážky netýkají přímo nás, i když tam hraje Češka. Rumuni se u této komedie asi moc smát nebudou. ()

anli

Krimi-komedie s mysteriózními prvky,která loví diváka na charizmatického a dobře hrajícího Toma Sellecka a na půvabnou,leč moc nehrající Pavlínu Pořízkovou,která sice moc hrát neumí,bezpochyby ale film zdobí.To jsou největší klady snímku(což tvůrci samozřejmě věděli),ale je celkem příjemně napsán a poměrně slušně režírován.Není tu ani nouze o vtipné hlášky a zábavné situace a celou tuhle nenáročnou komedii to kupodivu drží slušně pohromadě a na jedno podívání nezklame.Vracet se k ní bude ale jen velký obdivovatel někoho z hlavní herecké dvojice.Já dávám,vůbec ne,alibistických,65% a říkám,že Pavlína je tady fakt kus. ()