poster

Květ mého tajemství

 • Španělsko

  Flor de mi secreto, La

 • Francie

  Fleur de mon secret, La

 • Francie

  Fleur de mon secret, La

 • Slovensko

  Úspech môjho tajomstva

 • USA

  The Flower of My Secret

Drama

Španělsko / Francie, 1995, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eodeon
  ****

  Můj vpořadí šestý Almodóvar. Pedro mi opět dokázal, že jemu postačí chopit se směšně banálního námětu o mezilidských vztazích a ten později pod perem v jeho ruce rozkvete ve skvostný film. Režii pak podřizuje především vystižení citu, zdání skutečnosti a nemalou měrou své osobité poetice. Pozorný divák si nemůže nevšimnout třešničky v podobě jasné narážky na v té době ještě zdaleka nerealizovaný Volver jako zápletku románu hlavní hrdinky - Leo. Přes všechny klady u mě Květ mého tajemství nedosáhl vrcholů pozdější Almodóvarovy tvorby v čele s Mluv s ní.(29.11.2007)

 • Autogram
  **

  Veľmi nevýrazný Almodóvar, akoby to ani nebol on, ale Allen s argentínskym nádychom. Ženský svet, ktorému nerozumiem v tomto balení. (12.2.2016) –––– Aj na druhýkrát sa mi zdá, akoby to ani nebol Almodóvar. Celkom obyčajný príbeh zúfalej ženy v strednom veku, čo sa ide zblázniť pre nejakého Paka, ktorý nemá ani najmenšiu chuť na jej nálady. A aby to bol artový film, tak sa rozšíri o španielske spievanky, balet a zaujímavé interiéry. Dve hviezdy sú z môjho pohľadu akurát. (12.9.2016) –––– Žiadna vojna nie je taká hrozná, ako tá s tebou.(12.2.2016)

 • Akana
  ****

  Před lety to byl první film, který jsem od Almodóvara viděl a nijak zvlášť se mě nedotknul. Teď jsem se na něj podíval s větší znalostí toho, co Almodóvar obnáší a výsledek je o dost lepší. Ne, že by to byl v mistrově filmografii zrovna zářivý klenot, ale svojí působivost určitě má. Tradiční směs dramatu a grotesky je tu uměřenější, dějové zákruty nejsou tak ztřeštěné, přesto ale zaujmou a dokážou vtáhnout diváka do osudu hlavní hrdinky hledající sama v sobě sílu a odhodlání bojovat s bolestmi a těžkostmi života, kterým se doposud vyhýbala nebo je jen trpně snášela. Pobaví narážka na budoucí námět filmu Volver.(16.1.2011)

 • kinej
  ***

  Ač je tento film po všech stránkách dobře zvládnutý, chybí mi zde dramatické momenty, pro Almodóvara tolik typické. Technickému provedení nelze nic vytknout. I zde je několik nádherných kamerových kouzel a hrátek. Například dialog v koupelně, kdy jsou obličeje postava zobrazovány v zrcadle, pak dojde ke kamerovému švenku a pozice obličejů se díky dalšímu zrcadlu obrátí. Tykovýchto chytrých hříček je zde plno a nejlepší na nich je, že zde nejsou mimoděk, ale často zdůrazňují postoje či emoce postav. Bohužel film postrádá tak silnou dějovou linii, jak jsme u tohoto režiséra zvyklí. Když vezmu v potaz skvělé herecké výkony, tak musím říct, že jediným ale bohužel závažným nedostatkem filmu je právě příběh.(15.9.2009)

 • Martin741
  **

  Rozhodol som sa - kedze som cechoslovak, bude to cesky - prispiet aj ja filmovo -odbornymi termitmi k tomuto filmu, aby som ynteleguansky uspokojil aj filmove ynteleguany a prechytrale tlchuby ako Bluntman, Madsbender, Shadwell a Tetsuo. Takze tu je to : Genius loci sekundarni progredience lze determinovat jako prinejmensim insuficientni az skurilni valor rezijniho a scenaristickeho kontributu ktery aproximnalne oscilluje okolo nihlu. Eikon Demona mi evokuje sardonicky paskvil a feministicky prvek mi afikoval iritujici asphyxiofilicke tenze v oblasti mojho analneho otvoru. 30 %(13.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace