Princezna z cukrárny

• USA The Princess Switch (více)

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. (Netflix)

AmunRa

Vánoční romantika pro celou rodinu. Celý film se dokonale drží schématu a závěr je evidentní už z názvu. Jediné napětí může pramenit z hádání, jak to nakonec scénáristé rozmotají (nevalně). Naštěstí je Vanessa Hudgens dostatečně talentovaná a fotogenická herečka, aby celý film udržela po kupě, protože právě ona praktice nesleze z plátna celou dobu. Na druhou stranu Mark Fleischmann ve svých dvou minutách předvede daleko lepší výkon a odlehčí srdceryvný příběh právě takovou špetkou humoru, aby se vyšvihl do koukatelné podoby. Výsledkem je kýčovitá vánoční romantika, což není výtka, jen konstatování. Dívá se na to hezky a nikdo se nemusí bát nějakých nečekaných zvratů. ()

mia.com

Proste jednoducha a prumerna romanticka pohadka. Dokonala ke shlednuti, kdyz chcete navodit vanocni pohadkovou atmosferu, ktera je ve filmu fakt krasna. Tot vse :) ()

krisikowa odpad!

Postavy tupý, děj nelogický. A co je na tom nejhorší? Vanessa. Dávám ODPAD, který si nechávám pro případa ala Babovřesky. ()

hannahmontan

Nenáročné, pohledni herci, proste oddechovka na odpoledne, mne se to líbilo, hodně mi to připomnělo dětství, kdy jsem koukala na deník princezny 🙂 ()

Konev

Vánoční romantická pohádka o výměně vévodkyně a pekařky. Samozřejmě nechybí láska, pravda a čest.... ()

viax

Na Vanessu se dobře kouká, nijak zvlášť nepřehrává, nešklebí se, aby dodala rozdíl oběma rolím, což je velmi příjemné. Scénář je hodně přitažený za vlasy, ale nešť, Vánoce a nesmyslná romance k sobě prostě patří. ()

Petaska1

Přesně víte co se stane, ale takhle před Vánoci a s těhotenskejma hormonama, mě tenhle film mile potěšil a rozněžnil. Děj je absolutně předvídatelný a od prvního momentu vlastně přesně víte, co se bude dít a jak to všechno skončí a celé se to odehrává v kýčovitých vánočních kulisách, ale za mě odpočinkový film na jedničku. ()

prof.Snape

Tohle podle mne nebylo ani milé, ani vtipné a už vůbec ne pohádkové. Taková horší mexická telenovela, naštéstí ne na pokračování. 🤷‍♂️ ()

smrk15

Klasická Netflix romantika, člověk se už na začátku zasekne na umělým pozadí a na konci si řekne, že to sice bylo sladký, ale stále umělý, asi jako dort z obchoďáku. Ale na druhou stranu, já tyhle slaďárny žeru, takže 3* jsou fér. ()

Jirkacek

Americký romantický snímek Princezna z cukrárny z roku 2018 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme se doma nemohli dohodnout, na co se vlastně podíváme. Vybírali jsme všechno možné, od hororu po drama, nakonec to vyhrála právě tahle dějově jednoduchá romantická komedie. Nakonec se nám všem tohle ohrané filmové klišé s dvojníky, princeznou a princem docela líbilo a přesně splnilo svůj účel po náročném dni. Vše začalo přestavením mladé talentované pekařky Stacy DeNovo (Vanessa Hudgens), která provozovala úspěšnou cukrárnu v Chicagu se svým celoživotním kamarádem Kevinem (Nick Sagar). Muž tmavé pleti měl dceru jménem Olivia (Alexa Adeosun), předčasně vyspělou mladou dívku, která ráda tančila v baletu a vzhlížela ke Stacy jako ke starší sestře. Stacy se nedávno rozešla se svým přítelem Paulem, po němž však stále toužila. Týden před Vánocemi Stacy zjistila, že Kevin přihlásil jejich cukrárnu do prestižní soutěže o pečení dortu v království Belgravia. Pozvánku se Stacy se zdráhala přijmout, ale po nečekaném setkání s Paulem a jeho novou přítelkyní svůj názor změnila. Vzápětí se na ulici setkala s laskavým starším mužem (Robin Soans), který jí připomněl, že vánoční přání se mohou splnit. Po příjezdu do Belgravie se trojice vydala na prohlídku památek a setkala se s prodejcem vánočních punčoch, který vypadal velmi podobně jako laskavý muž, kterého Stacy potkala v Chicagu. Prodejce jí radil, aby žila život spontánněji. Poté, co se Stacy a Kevin usadili v jejich pronajmutém apartmánu, šli do televizního studia, kde se soutěž měla o pár dní později konat. Tam se Stacy setkala se svou bývalou kulinářskou spolužačkou a soupeřkou Briannou (Amy Griffiths), loňskou vítězkou soutěže. Brianna náhodou vylila kávu na Stacyinu zástěru a pekařka odešla na WC ji vyčistit. Cestou na toalety se setkala s lady Margaret Delacourtovou (Vanessa Hudgens), vévodkyni z Montenara a snoubenkou korunního prince Edwarda z Belgravie (Sam Palladio), přičemž obě vypadaly takřka stejně. Během rozhovoru se Margaret přiznala, že zoufale touží žít jako obyčejný člověk a navrhla své dvojnici, aby si vyměnili místo na dva dny a před svatbou Margaret a Edwarda se opět vrátí zpět. Stacy souhlasila a s Margaret si rychle navzájem pověděli svých životech, chování a náladách, aby minimalizovaly podezření a rozdělily se. Bystrá dívka Olivia okamžitě změnu zjistila, ale nic neřekla. Mezitím princ Edward, který měl být dva dny na služební cestě, změnil své plány a chtěl strávit čas se svou snoubenkou. Vzápětí jeho otec a král George (Pavel Douglas) cítil, že je na dívce něco divného a přikázal svému komorníkovi Frankovi (Mark Fleischmann), aby ji pozoroval. Stacy se přizpůsobila dvornímu životu a zanedlouho se zamilovala do prince Edwarda, zatímco Margaret se zamilovala do Kevina a uvědomila si, že miluje normální život. Navzdory tomu se obě sešly a po dvou dnech se vrátily zpět na svá původní místa. Brianna se mezitím vplížila do místnosti, kde se mělo soutěžit a u robotu své konkurentky Stacy přestřihla elektrický kabel. Večer Frank zjistil, jak se věci mají a přinesl kompromitující fotografie královně Caroline (Sara Stewart), jenž se poté setkala s tajeným laskavým mužem. Ten jí napověděl, že Stacy vypadá navzdory svému společnému postavení jako princezna a královna změnila svůj názor. Proto vyslala Edwarda a Margaret, aby se zúčastnily pekařské soutěže místo ní. Těsně před jejich příjezdem soutěž skončila a i přes komplikace s mixérem Kevin a Stacy klání vyhráli první místo. Medaili jim měla předat lady Margaret, která se předtím raději svému nastávajícímu princi Edwardovi raději ke všemu přiznala. Také pro Kevina to bylo velké překvapení, ale nakonec byl rád, že se do něj lady zamilovala. Vše tedy bez nějakého velkého překvapení dobře dopadlo a dokonce na závěr 101 minutového filmu proběhla jedna svatba. Během závěrečných titulků jsem si uvědomil, že mi ten jednoduchý a ohraný děj nevadil, nicméně toho sladkého mohlo být trochu méně. Tím nemyslím ty dorty z cukrárny, ale spíše to neustálé úsměvy od ucha k uchu a také ty pusinky a řečičky. Na druhou stranu to k romantickému filmu prostě patří a vhledem k tomu, že jsem se pod tíhou cukru nezlomil, mohu film hodnotit spíše pozitivně. Suma sumárum, komedie Princezna z cukrárny ode mne získala tři cukrové hvězdy ***. () (méně) (více)

GeorginaAnne

Totální vánoční klišé ale já se bavila 😊 Když si mezi sháněním dárků, pečením cukroví, starání se o všechno a o všechny chcete odpočinout u romantické "klasiky" tak Princess Switch je to pravé "princeznovské", teda ořechové. Není to nejinteligentnější film na světě ale Vanessa Hudgens dokázala zahrát dvě osoby, 2 krát se zamilovat a to všechno na Vánoce... Je tolik stupidních romanťáren, které si nezaslouží ani 3 hvězdy a to myslím i ty české nebo slovenské, které se každý rok opakují v TV a najít něco milého a normálního je vcelku zázrak, takže pokud chcete něco nenáročného co nebolí a pěkně se na to kouká tak jste to našli 😉😊 Merry Christmas ⛄🎄🎁 ()