poster

Back in Time

Dokumentární / Rodinný / Historický

USA / Kanada / Velká Británie, 2015, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • P1tr
  ***

  Solidní dokument zkoumající vznik jednoho filmového fenoménu a jeho vliv na filmový průmysl a fanoušky. V pár ohledech se jedná o zajímavé postřehy a dočkáme se zajímavých výpovědí zúčastněných, ale v mnoha pasážích tvůrci prezentují nezajímavý materiál, který se až příliš věnuje fanouškům a všemu kolem nich místo toho, aby prezentoval informačně bohatší a zajímavější části okolo Návratu do budoucnosti. Back in Time tedy příliš nezáří, ale ani neurazí a jde tak o celkem nevýrazný pokus, jehož záměr je chválihodný, ale realizace už celkem pokulhává.(23.3.2018)

 • silentname
  *****

  Ako fanúšik trilógie som bol veľmi zvedavý na to, ako dopadne tento dokument o filmoch, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou môjho života. A musím povedať, že som veľmi spokojný. Človek má priam chuť si pozrieť celú trilógiu znovu a okrem toho sa aj dozvie viac z toho, ako sa to celé spracovalo, ako vnímajú všetko časom samotní herci a tvorcovia, je to podľa mňa veľmi dobrý dokument. Veľká vďaka trojici Robert Zemeckis, Bob Gale a Stephen Spielberg za tri fantastické filmy a rovnako aj všetkým hercom, ktorí sa na ňom podieľali. Hodnotenie: A-(26.10.2015)

 • Mimomisu
  ***

  Ve vysledku nekonfliknti, ale vlastne zklamani. Po prvni, zabavne tretine, kde se objevuje Spielberg, Silvestri. scenaristi, herci (ale zdaleka ne vsichni podstatni) to najednou preskoci do 40ti minutoveho modu dokumentu o DoLearan a vlastne az do konce stopaze se jedna uz o mluveni s fans (i kdyz nastesti nejen o stroji casu). Cekal jsem kompletne neco jineho a ten dramaturgicky skok me dost vydesil. Obycejny kecaci dokument (a klidne o pul hodky tim padem delsi), by se mi libil vic. Historka s s Ericem Stoltzem je zminena, ale jeho nazor bohuzel nikde (pochybuju, ze by po tolika letech drzel zast). Stejne tak spousta hlavnich postav nedostala slovo, jen spousta nadsencu a geeku. Nic proti tomu, ale tak bud se zamerim na jedno nebo na druhe. Ta roztristenost tomu hodne neprospiva. P.S.: Viděno 21.10.2015 :)(22.10.2015)

 • kaylin
  **

  Já se přiznám, že "Návrat do budoucnosti" je film, který mi prostě k srdci nepřirostl a nejsem fanoušek, který by šílel ve chvíli, kdy bylo 21. října 2015. Od dokumentu jsem čekal něco zajímavého, ale je to prostě jen povídání o tom, jak se natáčelo, jaký to mělo a má efekt na lidi a jak je to vlastně všechno skvělé. No, nadšený jsem z toho nijak nebyl.(24.10.2015)

 • JohnCZ
  ***

  I když jsem fanoušek celé trilogie, ty superlativy valící se ze všech stran byly až otravné. Obrovskou část dokumentu zabírají řeči o tom, jak je trilogie Back to the Future nadčasová, perfektní a dokonalá a jak tomu a tomu změnila život - prostě takové kecy o ničem, které nic moc nového neřeknou a akorát natahují stopáž. Dále je zbytečně velký prostor věnován fanouškům a jelikož je to Amerika, nechybí ani nějaké ty dojemné příběhy handicapovaných. Celou dobu dokument klouže hodně po povrchu a když už nakousne zajímavé téma (historky z natáčení, nahrazení Erica Stoltze, Foxova nemoc a nadace), tak není pořádně rozvinuto. Těšil jsem se například na dobové záběry a hlubší náhled do tvorby celé trilogie, ale to tenhle dokument obsahuje jen hodně okrajově. I tak stojí Back in Time za zhlédnutí, pro fanatiky do této série je to vlastně prakticky povinnost. Třetí hvězda je za téma, samotný dokument bych nejspíš hodnotil o stupeň níže.(7.11.2015)