Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šarmantní podvodník Roy Courtnay si v životě nadělal spoustu problémů a stále jej pronásleduje jeho temná minulost. Když na internetové seznamce potká bohatou vdovu Betty McLeish, nemůže uvěřit svému štěstí. Námluvy ale neprobíhají zcela podle jeho představ. Postupem času Roy zjišťuje, že city které chová k Betty, a které měly být falešné, se stávají skutečnými a to začíná být pro Royův tajný plán opravdovým problémem. Poprvé ve své kariéře se Oscarová Helen Mirren a Ian McKellen setkávají na filmovém plátně. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Recenze (115)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Dost překombinované a tím pádem nevěrohodné...navíc je tu plno logických lapsů, jako třeba fakt, že hlavní hrdina ve scéně v metru naprosto hravě fyzicky zlikviduje o generaci či dvě mladšího soka evidentně v dobré fyzické kondici, ve finále pak ale nestačí na zhruba stejně starou vetchou stařenku... ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Film k pasivnímu uspokojení líného diváka. Celou dobu víte, že musí jít o dvojitou hru, protože jinak by existence takového snímku od počátku ani nedávala smysl, ale přesto se celou dobu musíte jen dívat, jak se z té skutečné hry ani vám, divákovi, nic neprozrazuje. Až v poslední části si musíte nechat prozradit všechno, na co jste cca hodinu a půl jen pasivně čekali. Nebylo vám umožněno ani si postupně něco dovozovat, skládat si ze signálů vlastní pohled, rozvíjet a korigovat vlastní hypotézu, ani se těch příprav a realizací otevřeně spoluúčastnit. Nic. Je to nenápadně, zato jednoznačně vyděračský film, který diváka nejprve nechá pasivně a se spravedlivým rozhořčením sledovat, jak se někdo sobecký a bezcitný snaží využít, podvést a ožebračit někoho hodného a naivního, a pak divákovu potřebu satisfakce bez komplikovaných nuancí ukojí předvedením, že to celou dobu bylo ve skutečnosti naopak a že ten zdánlivě naivní byl nejen hodnější, ale i chytřejší a zkušenější a padouch dostal, oč si koledoval, a do vykopané jámy spadl sám. Skvělí herci z toho charakternější snímek, který by ctil náročnějšího diváka a přibral ho do hry tím, že by postupně odměňoval jeho vlastní intuici, rozum i cit, neudělají. Film v souladu se svým záměrem poskytnout povrchní katarzi pracuje i s jednoznačně definovanými postavami a odmítá cokoli problematizovat: všichni jsou - a to dokonce od malička, od dětství - buď stoprocentní good guys nebo bad guys, nic mezi tím. Je to tak banální a tuctové, že si to vůbec tak charakterní herce nezasloužilo, takže jejich angažmá může být matoucí. *** Jeden fascinující moment jsem ale přece jen vytěžila, kvůli kterému si tenhle snímek budu pamatovat přece jen se stopou vděku: když se Betty, která se opravdu celou dobu tváří jako kultivovaná středostavovská English lady, ocitne v Berlíně a stane poprvé před inkriminovaným domem, najednou má ve tváři, zblízka a ze zvláštního úhlu zabrané, tak úplně jiný, původní postavě natolik hluboce odcizený výraz a nadto tak specificky vyrýsovaný, že mi okamžitě blesklo hlavou - ona je Němka a tohle je její rodný dům. Klobouk dolů před takovým mistrovským herectvím, které se zhmotnilo v tomhle jediném kratičkém záběru, ne náhodou v závěrečné retrospektivě ještě jednou zopakovaném. *~ ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nejdřív Šedý, pak Bílý a teď Vychcaný. Lstivý Sýček pod rutinním dohledem Condona kuje pikle, aby se nakonec mírně zamotal do jejich variací, flashbacků a logických nesrovnalostí. Sám Mithrandir s vizáží Seymoura Cassela i lady Mirren s pečlivým rozmyslem nakopávající jeho Palantíry ovšem vynikající ve všech svých nenápadných i nápadných gestech.. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Good Liar" reálne žiadne výrazne prekvapenia nemá. Alebo svoje tvrdenie poupravím. Zaujímavé je rozuzlenie. Ku ktorému sa však nemáte žiadnu šancu logickým sledovaním deja dopracovať. Pretože žiadne signály tu reálne nie sú. Musíte si na neho počkať. Stačí aby ste si prečítali anotáciu a pochopíte akým smerom film pôjde. Takéto filmy vznikajú podľa určitých šablón. A tým pádom záver má najlepšie momentky filmu, no súčasne viete, že ten záver príde. Takže nebudem to ďalej rozvíjať, poďme si povedať o ostatných veciach v tomto filme. V prvom rade sú tu herecké výkony. Čo sa dá povedať o Ianovi McKellenovi a Helen Mirren? Obaja sú vynikajúci. Hrajú to veľmi presvedčivo. Osobne by som však povedal, že Mirren tu má ešte o niečo navrch. Miestami som si hovoril, že jej to skoro až verím. Skoro jej až verím tu veľkú naivitu, ktorou Betty oplýva. Ale ako som povedal, vieme ako to dopadne. Najzaujímavejšie časti sú pre mňa flashbacky. Pretože tam som nemal dôvod neveriť ich pravosti. Pôsobilo to veľmi skutočne. A potom je tu rozuzlenie celej tejto hry. A to je rozhodne najlepšia časť filmu. Keď si to celé dáte dokopy, všetko dáva oveľa lepší zmysel. Možno by ma to bavilo viac, keby sme to mohli vnútorne zistiť nejako inak než cez veľkú dávku expozície, no funguje to skvele. Zvyšok filmu je podľa mňa okey. Tie scénky majú ducha a atmosféru, no pre jednoznačnosť a priehľadnosť príbehu sa to nevie moc výraznejšie vybudovať. Takže sú to len scénky, ktoré idú za sebou. Myslím si, že ak si prečítate anotáciu a znie to ako film, ktorý sa vám bude páčiť, môžete byť s výsledkom spokojní. Je dostatočne zaujímavý a má dobré momentky. No ak máte pocit, že to nemá nič na ponúknutie, asi by som sa tu moc nezdržoval. Zhodnoťte si, na ktorej strane sa nachádzate a uvidíte sami. Hodnotenie: B- ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nedá velkou práci uhádnout, co, jak a komu se stane, ale díky/kvůli překombinovanému scénáři ve druhé polovině filmu se přece jenom nějakých těch překvapení v dobrém i horším slova smyslu dočkáte. Nicméně jakoukoliv scenáristickou nedotaženost či přetaženost zachraňují Helen Mirren a Ian McKellen hravě pozdvihnutím obočí nebo cuknutím koutku úst a je radost se na ně při tom dívat. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Jméno autora Nicholas Searle je prý pseudonym chlápka, který kdysi pracoval pro státní bezpečnostní složky, než v roce 2011 odešel do důchodu a dal se na psaní. Dokonalá lež je jeho debut, který vypiloval v průběhu online kurzu literární agentury Curtis Brown Creative. Ta pak zařídila, že se o text na podzim 2015 porvaly nakladatelské giganty. (Petr.Kocfeld)
  • Natáčení začalo 23. dubna 2018 v Londýně, probíhalo také v Surrey a v Berlíně. (bianci)

Reklama

Reklama