Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

Oxik49

Příběh sám o sobě není nic nového, jeho pojetí a zpracování už je o něco inovativnější a dobře fungující. Ne že bych se u filmu smál, až bych se za břicho popadal, ale k večernímu posezení je to určitě vhodná volba. Pár napínavých momentů tam bylo, mytologické pojetí filmu prospělo. Vše kazí snad jen všudypřítomná době poplatná propaganda, kterou je evidentně záhodno tlačit lidem do řepy už od dětství. Zde je to ještě intenzivnější než v loňské Addamsově rodině. ()

kolly13

Pohodová jízda nesebevědomého dospívajícího chlapce, který touží po jednom dnu s otcem. Vcelku si to užíváte, nic nečekáme a nakonec je to trošku dojemné a hlavně je všechno animovaně pěkné, vtipné a férové. Prostě pohádka 2020. ()

BrusVejn

Prekvapívá trefa do čierneho. Svet, ktorý Pixar vytvoril je neuveriteľne zaujímavý a Chris Pratt a jeho postavička sú fantastickí. Škoda občasnému podliezaniu sa malému divákovi ale to už k tým animákom patrí. Spolu s Coco a Toy Story 4 jeden z najpôsobivejších animákov posledných rokov. ()

KukulienkaHO

Milé, vtipné, pohodové, ku koncu dojímavé (žiadny prehnaný happy end sa nekonal). Zaujímavý pohľad, ako by asi v našom modernom svete žili fantasy bytosti. Animácia znovu fantastická. Príbeh a zápletka možno nie sú originálne, ale tuto to bez problémov stačilo. Som veľmi rád z absencie záporákov, aj keď sa do takýchto filmov velice núkajú. Nachádza sa tu niekoľko drobných mušiek, ale tie zážitok určite nepokazia. Hudba ušla. Výborne nadabované ("Onward" som videl v origináli). Skrátka pravý pixarovský film. ()

brasek

Príjemné prekvapenie. Príbeh je zo začiatku slabší, nejako veľmi nebaví lenže postupne naberá na zaujímavosti a nakoniec dostane nefalšované emócie. Mám rád emócie, ktoré prichádzajú samovoľne bez nejakého nátlaku a to tu funguje na sto percent. Animovaná dobrodružná "road movie" ktorá zabaví a poučí. ()

Dasty

Za mě super ... je tam vše co Pixar dělá dobře ... po přečtení některých komentářů jsem usoudil že lidi nemají vlastní názor a používají recenze jiných jako třeba youtube a pod ... a podle toho se s tím dotyčným jak je mu sympatický nakloní a to se odvíjí i na hodnocení různých filmů nebud ovce ... ()

Karlosik_4

Ano, ať si tu hraje Pixar na cokoliv, já to beru.  Tahle "Brotherlove" trip komedie doslova i do písmena FŘČÍ! určitě stojí za to, se na film podívat, i když nemusíte animáky. Je to taková jiná Kronika rodu Spiderwicků jen s tím rozdílem, že zde je svět fantasy už ukázán. Vidět ale jak se i v moderním světě dá krásně využít magie je opravdu zajímavé. Humor místy pokulhává, ale i pro dvaadvacetiletého dostatečný pro večerní odlehčení nálady. ()

Mangano

Bylo to snaživé, ale prostě to časem chcíplo. Absence fungujícího humoru a nedotažený konec tomu taky zrovna nepřidávají. ()

VktrCZ

Skvělá pixarovka se skvělými nápady a zajímavým světem mixující fantasy a moderní dobu. Celou dobu naprosto nezastavitelná pecka, konec fungoval emociálně skvěle a klidně bych si dal víc věcí z tohoto světa ()

PTuranyi

Rodinný animák so tradične vysokou kvalitou Pixaru. Rozpráva príbeh o rodine a odvahe. Ian a Barley sú síce bratia, ale každý z nich je iný. Majú starostlivú matku, ale otca nie. Majú síce otčima, ale nie je to elf ako oni, ale kentaur a policajt. Barley je ten starší a jediný, kto si otca ešte pamätá. A práve možnosť stretnúť sa s otcom za pomoci kúzla, hoci aj na jeden deň (hoci z väčšej časti len s jeho dolnou polovicou), vedie bratov a strhne mnohých ďalších na dobrodružnú výpravu. Mnohé nástrahy, ktoré na nich číhajú sú zjavne inšpirované dobrodružstvami Indiana Jonesa. Nakoniec sa naplní aj šťastný koniec hoci nie všetko sa vydarí tak ako si hrdinovia na začiatku predstavovali. Zocelia však svoje vzťahy a nájdu svoje miesto. Vtipné prvky dodávajú hlavne externisti. Motorkárska banda škriatkov pripomínajúcich skôr kvetové víly a mantikora. ()

hotanka

Tohle je podle mě celé špatně. Scénář jako od Magnuska a bezbarvý pohádkový svět, kde nefunguje skoro žádná chemie. Ale největší kámen úrazu je ústřední dvojice: jeden z bratrů se celým filmem lekle plouží, až jsem z něj měl depresi, a druhý zase jako by vážně frčel, ale na metamfetaminu. Kdeže je propracovaný svět hraček, příšerek, robotů, podvodních potvor, co hledají Nema, nebo zvířecích detektivů ze Zootropolis... Tohle je takové nanicovaté, skoro až (omlouvám se za to) české. Trochu jako Kozí příběh. Tam, kde mě Coco motivem odcházení blízkých dojímalo k slzám, mě Frčíme nebetyčně nudilo. Vážně má tenhle film mít na čsfd 80% (zatímco taková Univerzita pro příšerky má 75%)? ()

lotrfrodo

Výborný animák, který sice za Toy Story 4 a Úžasňákovými 2 trošku pokulhává, ve výsledku se ale jedná o velice v pohodě rodinný film, který má správné pixarovské srdíčko. Vizuálně nádherný a podmanivý svět a výborné postavy spolu s kvalitním humorem. ()

RoyBatty444

Vykreslený pekný súrodenecký vzťah a láska k dobrodružstvu v našej pretechnizovanej dobe. Postavy prvoplánové nič nové, záhadné a tento typ filmu zábavné. Pátos bol aj keď na film od Disney v malých dávkach. Dej ma nevedel vtiahnuť prikladám to tej paralele na dnešný svet. ()

soukyd33

Opět skvělý animovaný film. Zajímavý příběh s ještě zajímavějším průběhem. Nechybí zde humor, jsou zde akční scény a i přátelství se ukáže jako dobrý nápad. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Stinger78

Jak mám Pixar rád, tak tohle bylo takové unylé. Námět fajn, ale něco tomu chybělo. Těch pár frků to nahoru moc nevyhnalo... Škoda. ()

matous20063

Wow,Wow,Wow. Pixar se zase předvedl! Skvělý animovaný film. Pixar pořád zkouší něco nového a vyplácí se to! Dojemný příběh, výborný námět, skvělé dialogy. Ve filmu se vám zasteskne i když se zničí dodávka. Super film nejen pro děti. 90% ()

Chlo0opek

Pixaři to prostě umí - opět super příběh, grafika, originalita. Nápad s nohama jako "postavou" je zkrátka super! Celé dohromady to pěkně funguje, dobře to odsýpá, hrdinové sympatičtí, i vedlejší postavy poctivě propracované. Čekal jsme, že to bude dobré a zklamán jsem rozhodně nebyl. 5*. ()

Ondak

Čistokrevný fantasy příběh pro dětské publikum o tom, že i cesta může být cíl. Skvěle graficky zpracované s poutavým příběhem. Kdybych byl 10ti-letý kluk, nepochybuji o plném hodnocení. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)