Sonja: Královna ledu

• Česko Královna ledu (více)

Sonja: Královna ledu je příběh o Sonje Henie, jedné z největších světových sportovkyň a zakladatelce moderního krasobruslení, která se v roce 1936 rozhodla dobýt Hollywood a stát se filmovou hvězdou. Její první film překonal kasovní rekordy, v roce 1937 se zapsal jako snímek s nejvyšším počtem prodaných vstupenek. Sonja se stala nejbohatší ženou své doby, stále obklopenou fanoušky, milenci a rodinou, nikdy nebyla sama. S přibývajícím věkem její sláva slábla, ale ona se rozhodla stále pokračovat. Její svět se zhroutil, když spadla opilá na rozbředlém ledu v Rio de Janeiru. (iTunes)

rigby

Rozhodně sympatický film se stejně sympatickou hrdinkou, i když možná pro každého tak úplně ne. Nicméně i tak je zajímavý její život, protože je na co se dívat, ačkoli to zřejmě muselo být natočeno v mezích slušnosti a mnohé zůstává pouze naznačeno či letmo vysloveno. Na druhou stranu to zase takový zázrak není, abych si to hned běžel pustit znovu. 3+ ()

HMTD

Třikrát nebo čtyřikrát použijí hudební podklad který je jako pěst na oko a vůbec se k filmu nehodí. Jinak herecké výkony, kostýmy a z větší části i scénář jsou skvělé. Nechápu co si dnes filmaři myslí, že jim trocha elektronické hudby nebo co to tam bylo přitáhne k filmu o krasobruslařce širší publikum? Nebo že to dostane umělecký šmrnc? No to těžko je to jako hrát na housle kladivem. ()

Vardara

Slabé tři hvězdičky. Určitě šlo z příběhu vyždímat víc. Plno věcí bylo jen tak mimochodem zmíněno (přitom by si zasloužily nějaký ten prostor) a hlavně, co ten strašný soundtrack. Mám ráda životopisné filmy, ale tady jsem se docela nudila. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /celé takové průměrné a nesnesitelná Sonja k tomu/, + /podle skutečnosti, ikdyž asi upravené/, hodnocení - takový průměrný životopisný film o sportovní legendě, čekal jsem víc ()