Reklama

Reklama

Sonja: Královna ledu

  • Česko Královna ledu (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Sonja: Královna ledu je příběh o Sonje Henie, jedné z největších světových sportovkyň a zakladatelce moderního krasobruslení, která se v roce 1936 rozhodla dobýt Hollywood a stát se filmovou hvězdou. Její první film překonal kasovní rekordy, v roce 1937 se zapsal jako snímek s nejvyšším počtem prodaných vstupenek. Sonja se stala nejbohatší ženou své doby, stále obklopenou fanoušky, milenci a rodinou, nikdy nebyla sama. S přibývajícím věkem její sláva slábla, ale ona se rozhodla stále pokračovat. Její svět se zhroutil, když spadla opilá na rozbředlém ledu v Rio de Janeiru. (iTunes)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

natalanka 

všechny recenze uživatele

Tak to byla jízda. Uměla bruslit to bezesporu. Ego měla taky až do nebe. Semlela ji sláva a city ji chyběly. Film byl sám o sobě hodně dobrý. Měl spád, bylo na co koukat a to jak holka fičela životem mi připomnělo Eltona Johna i Frediho. Sláva jim udělala ze života peklo a nakonec se stejně cítili osaměle. Stojí za to ho shlédnout. Ale vracet se k němu nebudu. :-) ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Docela jsem se na film o Sonje Henie těšil, navíc je nosrký tím i o to víc, ale jsem poněkud zklamán... Film bohužel začíná až po třetím olympijském vítězství legendární bruslařky a není tedy vůbec sportovní (občasná lední revue je spíš k pláči, než sportovní výkon). Když už tedy pojali tvůrci film jako vzestup a pád, mělo to obsáhnout i sportovní karieru a taky dění po roce 1956, které naznačili jen v titulkách. Je to prostě celkově takové seversky chladné a neúplné...50% (ale zase pár věcí jsem se dozvěděl, za to ty tři hvězdy) ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

A čo si myslela, že bude zarábať navždy? To ma vždy dokáže fascinovať, ako si tí ľudia myslia, že ked sú bohatí teraz, budú bohatí navždy. No nebudú, lebo všetko minú na alkohol, autá a domy a nič im neostane. V prvej hodine sa toho strašne veľa udeje. Iný režisér by z prvej hodiny spravil jeden dvojhodinový film. Tá druhá je presný opak. V prvej vidíte lesk a slávu, zdola na hor, v tej druhej z hora na dol. Pomaly, ale o to hlbšie. Natočené výborne, zahraté skvelo, dobová atmosféra sa podarila. Proste film, kde si väčšina niečo nájde. 3 z 5 ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Očekával jsem obvyklou zidealizovanou životopisnou oslavu světoznámé celebrity a namísto toho jsem shlédl rozporuplný portrét poměrně nesympatického zpovykaného fracka, jeho strmý vzestup i stejně strmý ústup ze slávy. Se vším, co k tomu v životě podobných celebrit patří. A to je na filmu i to nejcennější - že nelakuje na růžovo, ale ukazuje odvrácenou cynickou tvář slávy ve vší její nezáviděníhodné nahotě. Ine Marie Wilmann předvedla zároveň obdivuhodnou hereckou kreaci. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Na krasobruslení se vždy ráda podívám, takže životopisný snímek o jedné z nejslavnějších krasobruslařek všech dob jsem si nemohla nechat ujít. Bohužel však musím konstatovat, že se jedná o dost bezkrevný film, který nevyvolává skoro žádné emoce. Jsem krapet rozmrzelá i z toho, že se tvůrci věnovali pouze značně omezenému časovému výseku života Sonji Henie, přičemž její veleúspěšnou sportovní kariéru nechali téměř bez povšimnutí. (55%) ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama