Mladí manželé se kvůli nehodě ocitnou sami v lese. Manžel se rozhodne jít pro pomoc, ale ženu v lese něco znásilní. O 17 let později jejich syn trpí podivnou nemocí, a tak se vracejí na místo znásilnění, aby zde našli pravdu. Jejich syn utíká z nemocnice, protože ho stále volá tajemný hlas. Ovšem zanedlouho se díky neznámé nemoci začíná měnit v hrůzné monstrum, které má chuť zabíjet. (Chupacabre)

Gilmour93

Návrat oživlé cikády. Spousta děr v logice a herecké výkony pod úrovní ochotnického spolku sice berou sílu, ale je tam pár jednotlivostí, na kterých lze stavět. Baxterův temný soundtrack, jednoduše natočená a zároveň sugestivní scéna úvodního znásilnění, chlapcova přeměna za pomoci staré dobré maskérské rukodělnosti či konec, který otevřel otázku koloběhu života (nebo novelizace potratového zákonu státu Mississippi). Dokážu si představit remake v rukou Alexe Garlanda. Vzhledem k lokaci samozřejmě s implementací woke principů a následným rozdělením publika.. ()

Bloody13

Ani se mi tomu nechce věřit. Člověk, co má na svědomí průměrnou dvojku a sračkoidní trojku série Howling, tak že natočil tenhle mimořádně povedený kousek?! Ba jo, natočil... a mě tímto polozapomenutým klenotem vytřel zrak. Začátek osmdesátých let se tu projevil tím nejlepší způsobem. Krvavé mordy, znásilňování a bolestivá proměna člověka na monstrum bez špetky nadsázky a humoru. Snímek má slušné obsazení, nesmírně hrozivou atmosféru, působivou hudbu a tajemstvím zahalené městečko uprostřed hlubokých lesů. Všechno nasvědčuje na vlkodlaky, ale pravda je někde jinde. Závěr je jedno velké překvapení. Takhle si představuju poctivý horror. ()

tron

Temný, drsný a miestami (hlavne ku koncu) aj dosť nechutný horor, ktorému dosť pomáha jednak prostredie (zaspatý vidiek, ktorý po zahmlených nociach obchádza vraždiaca príšera), jednak sympatické postavy (od istej chvíle v podstate ide o tímovku v zložení hlavného hrdinu a jeho ženy, šerifa a jeho zástupcu a miestneho lekára) a jednak scenár, ktorý si neberie servítky pred ústa a nejaké to znásilnenie alebo synovražda mu rozhodne nie sú cudzie (hneď v prvých minútach je hrdinova manželka brutálne znásilnená v nočnom lese a oplodnená). Ale faktom je, že ma dosť sklamalo, že SPOILER príšera sa v plnej kráse začne objavovať až na samom konci a predtým vraždí obyčajný chalan SPOILER. Napriek tomu V dosahu beštie hodnotím skôr kladne, než záporne. S režisérom Morom sa každopádne následne „niečo“ stalo a nakrútil Howling 2 a Howling 3, čo sú neskutočne strašné snímky. ()

MM_Ramone

Dej tohoto staršieho amerického horroru sa začína v roku 1964 v Mississippi, v malom mestečku Nioba. Počas temnej noci v tmavom lese je mladá žena Caroline MacClearyová brutálne znásilnená podivným tvorom. Narodí sa jej syn Michael. Keď dovŕši sedemnásť rokov náhle sa u neho prejaví psychická a genetická porucha. Začne sa meniť na vraždiace monštrum. Je pod vplyvom génov svojho biologického otca, netvora. Ocitol sa "V dosahu beštie". *** ()

Flipnic

Neuvěřitelně atmosférický horror, který začíná jednou docela hustou scénou znásilnění ženy v lese podivnou příšerou (rozumějte na úroveň tehdejší USA-cenzury) a pokračuje po 17ti letech, kdy se žena s manželem vrací do města (se svým 17ti letým synem...), u kterého se incident udál. Jejich 17ti letý syn začíná být stále divnější, později agresivnější, až vše vygraduje v proměnu ve zrůdu a souboj několika hlavních postav s ní. Nejedná se však o jednoduchý horror, jak by se dle popisu zdálo. Film má svoje temné tajemství (kdo, proč, kdy ...), které se postupně rozkrývá. To je na filmu velmi dobré. Dále je to pak úžasný hudební doprovod a scénická hudba, která je naprostou špičkou a diváka zcela vtahuje do atmosféry. Bohužel víc než polovina filmu se odehrává ve tmě, takže si jej určitě pustěte v noci, jinak z něj mít nic moc nebudete. Na dobu a původ vzniku velmi vydařený a působivý horror. ()

• Herec Ronny Cox v úlohe Eliho MacClearyho bol súčasne autorom a interpretom hudby v štýle country použitej vo filme. (beso74)
  • Mená Curwin (Don Gordon) a Dexter Ward (Luke Askew) si tvorcovia vypožičali z hororového románu "Prípad Charlesa Dextera Warda" od H.P. Lovecrafta. (beso74)
  • Režisér Philippe Mora sa raz vyjadril, že táto snímka je encyklopédiou hororových filmov. (beso74)