Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladí manželé se kvůli nehodě ocitnou sami v lese. Manžel se rozhodne jít pro pomoc, ale ženu v lese něco znásilní. O 17 let později jejich syn trpí podivnou nemocí, a tak se vracejí na místo znásilnění, aby zde našli pravdu. Jejich syn utíká z nemocnice, protože ho stále volá tajemný hlas. Ovšem zanedlouho se díky neznámé nemoci začíná měnit v hrůzné monstrum, které má chuť zabíjet. (Chupacabre)

(více)

Recenze (38)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Horor „V dosahu bestie“ je jednou z těch perel, které vás dovedou ohromit, a to i proto, že já jsem o něm nic moc nevěděl. Přitom je to jeden z filmů, o nichž by se mělo mluvit, protože jsou sice možná retro, ale jsou pořád dobré a v některých ohledech nic neztratily. Tak hutnou atmosféru po celou stopáž filmu hned tak někde nenajdete. A to je velká deviza téměř čtyřicet let starého filmu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Návrat oživlé cikády. Spousta děr v logice a herecké výkony pod úrovní ochotnického spolku sice berou sílu, ale je tam pár jednotlivostí, na kterých lze stavět. Baxterův temný soundtrack, jednoduše natočená a zároveň sugestivní scéna úvodního znásilnění, chlapcova přeměna za pomoci staré dobré maskérské rukodělnosti či konec, který otevřel otázku koloběhu života (nebo novelizace potratového zákonu státu Mississippi). Dokážu si představit remake v rukou Alexe Garlanda. Vzhledem k lokaci samozřejmě s implementací woke principů a následným rozdělením publika.. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Zamkni se, miláčku." ,,Neboj, přece nejsem blbá blondýna!" Tenhle horror z produkce MGM mě vskutku potěšil. Strašidelná hudba (Les Baxter) tak, jak ji najdeme jen ve starších horrorech, napínavý příběh a slušné mechanické efekty ( dnes by proměnu odbylo pár digi efektů, tohle je ale poctivá triková práce). Vychází úplněk a našince hned napadne, o jakou bestii by se mohlo jednat. Skutečnost je však trochu jiná... Velmi dobré herecké výkony, krásné prostředí močálu (lužního lesa) a dostatek gore efektů (utržená hlava, vysátý slizoun, roztrhaný dědula a spousta dalších). Když se střílí, lítají kusy vnitřností...a kostry jsou všude, kam se podíváš. Bezvadné finále. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento kousek, který dávali nedávno na MGM je opravdu docela dobrou a především ani ne moc nudnou podívanou. Jen je škoda, že místy ztratil děj svůj šmrnc a atmosféra která vždy po etapách gradovala, náhle spadla o několik tříd dolů a muselo se začít zas od začátku. Prostě a jednoduše nestačili z dechem celou dobu. Herecké výkony docela ušli, ale stejně nejlepší byl prostě Ronny Cox. Proměna v monstrum se mi rovněž líbila, ale místy působila až zbytečně moc uměle a směšně. I tak na tu scénu s hlavou jen tak brzy nezapomenu. 7/10 ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Asi budou SPOILERy. To jsem se zase nechal nachytati zdejšími výkřiky typu, ooch to je užasné, oooch a ta hudba atd. Mňo, bylo to celkově opravdu dobré a nějaká ta atmoška tam taky byla (díky 2 Lovecraftovským jménům, při popuštění fantasie je možno vnímati tento film i jako nepřiznanou poctu HPL) a scénář od mého oblíbence je dobře proveden, ale hudby jsem si téměř nevšiml a i když je to u mě na 3.5 díky celkovému dojmu, zaokrouhluji ke 3. Co je ale zajímavé, tak obsazení, které zvláště pro mne jest v několika př. poněkud zpětně myšleno, bizarní.;-) Mám tu totiž jako hl. manželský pár dr.Carol Marcusovou a její manžel, který bude ve vzdálené budoucnosti jiná ST postava v TNG.;-) Sheriffa tu hraje L.Q.Jones (který mě ze všech postav, zaujal asi nejvíce) což ocení zejména fandové dosti drsných westernů Sama Peckinpaha a Harlana Ellisona, kterým velmi zručně napsal a zrežíroval jednu povídku.:) Pokud by to někoho zajímalo je to, a Boy and his Dog z 75. Scéná znásilnění viděti byla i nebyla, takže ok a pobavilo, že na konci se stane přesně to samé, jen s tím rozdílem, že se jedná o biologického syna a onu fešnou dívku, která (přiznejme si to) má poněkud výraznější ňadra než dr.Marcusová, což je věc, kterou jsem zrovna nepotřeboval vidět za každou cenu, heh. Nechápu, proč ji neinseminoval, když byl ještě kluk jako buk, ale asi po proměně nastává zvýšení sex. apetitu, či co.;) Kvituji taky, že to má jasný konec, páč toto bych jako sérii fakt nedojil. Jen doufám/předpokládám, že gen. z 1.Predátora či strýko Louis z Friday the 13th the series, jako dr. provedl co nejdříve u Amandy (další ST postava a tentokráte rovnou 2x záporná v TNG a pak v DS9) potrat, páč mám důvody se domnívati, že jak otci tak synáčkovi se povedlo zasíti. Jen mě rozesmálo, že jak se 2.znásilnění podobá jako vejce vejci tomu 1. v tom, že oba roztrhnou dámám šaty, přičemž ke znásilnění tedy prsa zrovna nutně nepotřebujete. Dle mého. Ale za tu totálně efektní proměnu jsem měl 100 chutí dáti 4. To tedy ano. Jako dělané pro ty, co si zakrývali oči při Cronenbergově the Mouše.;) Už jen kvůli ní to musíte vidět. Celé samoz. Jo a taky jako jiní nechápu, jak se  rež. takových fláků jako Quíllení II a III, povedl takto zručně a efektivně vyrobený film. P.s. přečtěte si pak děj románu. Stojí to za to, zejména kvůli tomu, jak a proč se děj předlohy a filmu tolik liší.;-) Já preferuji rozhodně konec filmu. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Herec Ronny Cox v úlohe Eliho MacClearyho bol súčasne autorom a interpretom hudby v štýle country použitej vo filme. (beso74)
  • Mená Curwin (Don Gordon) a Dexter Ward (Luke Askew) si tvorcovia vypožičali z hororového románu "Prípad Charlesa Dextera Warda" od H.P. Lovecrafta. (beso74)
  • Režisér Philippe Mora sa raz vyjadril, že táto snímka je encyklopédiou hororových filmov. (beso74)

Reklama

Reklama