Horor

Tom Comerford

Conor Barry

Kostýmy:

Saija Siekkinen

(62%) Ale jo, sice se z toho stala klasická jednohubka v tomto hororovém tkzv subžánru, ale já se přesto bavil. Připomnělo mi to nedávného POTOMKA v kině. Opět tu máme nějaké mocné síly, které se zmocní malého chlapce a ten se začne chovat divně. Takže tu máme pár zajímavých scén a dokonce i nějaké to napětí a solidní pointu na konci. Je to takové ponuré, chladné, takže atmosféru si můžeme vynachválit. Jen to má takové pomalejší tempo a v mých očích dost nesympatickou hlavní hrdinku (matku onoho chlapce). Navíc jsem cítil, že to mělo mnohem větší potenciál, především ten konec mohl být více rozvinut. Přesto celkem spokojenost, nadprůměrný horor, který aspoň za to 1 vidění stojí.(18.2.2019)

Pre mňa jednoznačne nadpriemerný zážitok, minimálne o triedu lepší ako nedávny The Golem (a som zvedavý, či ho prekoná komerčný The Prodigy). Perfektne nakrútený horor o ďalšom podivnom mrňavom zmrdovi, ktorý mi svojimi pohľadmi a výrazmi každú chvíľu privádzal zimomriavky. Ľakačiek je minimum, atmosféra je však vynikajúca a na trailer som si našťastie už nepamätal. Režisér sa koncentroval najmä na psychologickú stránku postáv, aby zabrnkal divákom na nervy. Naposledy sa to podarilo Kentovej v parádnom The Babadook (cítiť tu silnú inšpiráciu - psychicky labilná matka a podivný synáčik). Odvtedy tu už dlho nič nebolo. A keďže sa to sleduje fakt nepríjemne a tvorcovia sa dokonca nezľakli pekných monster-masiek, je chvála úplne na mieste. Chvíľami ma to ťahalo až k plnému hodnoteniu.(7.2.2019)

Lee Cronin toho za sebou moc nemá, ale je zřejmé, že v něm určitě něco dříme. Vizuálně je to slast a po hororové stránce to jakž takž diváka uspokojí. Spíš než děsivé scény tu jsou ale ty napínavé a nepříjemné. Co se týče scénáře, režisér sice okoukal několik nápadů jinde a párkrát nejspíš zažijete dèja vu, ale snažil se do něj alespoň zakomponovat svoji představivost a jednu pěknou myšlenku. Nicméně, jeho dobré úmysly zůstávají silně nevyužity a nedotáhl to úplně tam, kde bych si řekla wow. Záměrně jsem se nedívala ani na trailer a nevěděla vůbec do čeho jdu. Učinila jsem tak až po zhlédnutí a musím říct, že ty nejlepší scény jsou v něm už v podstatě obsažené, takže jsem měla výhodu a byla překvapená určitě víc, než kdybych ho viděla předtím. K nadprůměrnému zážitku ale prostě ještě trochu chybělo.(6.2.2019)

Nejdřív Potomek a teď tohle. Nesnáším děti, konkrétně chlapečky a stejně jako jsem po Orphan a Případu číslo 39 věděla, že si nikdy neadoptuju holčičku, tak teď vím, že nikdy nebudu mít chlapečka. Jak řekne ultrazvuk - čekáte chlapečka - jdu na potrat nebo poprosím v sedmém měsíci partu bezďáku, co se motaj kolem nádraží, ať mě za flašku tuzemáku a karton Camelek nakopou do břicha. Fakt, že ani Potomek ani tady Dírák za svoje trable nemůžou, je mi kolosálně u prdele a rozhodně nebudu ta, co se je bude pokoušet zachránit. Ve filmu jsem se nelekla ani jednou což nedokazuje mou statečnost ale fakt, že tam žádná lekačka neni. To je info pro "hororové nadšence" co se tahaj za šulíny blahem pokaždý, když se volume filmu zvedne o 500% a udělá se jako, že baf. Znepokojující atmosféra a kurevský napětí tady naopak je a ta psychobába co umí ukázkovou hlavičku mě děsila jak daňovej úřad. Hlavní hrdinka mi nevadila, akorát když mám velkou prdel, nenosím volný lacláče, všichni mi pak na tu GIGANTICKOU prdel čumí a smějou se v momentě kdy mě maj litovat, že ležím s hlavou zahrabanou hlínou. Celkově ale nadprůjemný.(19.2.2019)

Letošní rok bude ve znamení dětských hororů a prvním z nich je tenhle Irský počin od poměrně nezkušeného, ale zručného režiséra Lee Cronina. Pro zajímavost ( v kinech se nyní hraje dětský horor Prodigy a čeká nás Brightburn, Pet Sematary, Chucky, Stranger Things a určitě se objeví i něco neočekávaného). Hole in the Ground je sice komorněji natočený a soustředí se především na mrazivou atmosféru, která v jistých scénách funguje spolehlivě. Má to pomalejší tempo, ale jakmile nejistá matka začne pozorovat na svém synovi podivné chování, tak si film divákovou pozornost získá naplno. Nejvíce však potěší závěrečná třetina, kdy se film z thrilleru přehoupne do hororu a dojde i na pěkné monster masky (zde zamrzí, že nedostaly větší pozornost). Celkově vzato slušný atmosférický horor, který sice díru do světa neudělá, ale rozhodně se vyplatí mu věnovat pozornost. 65%(10.2.2019)