• Austrálie

Colin Campbell

Kostýmy:

Saija Siekkinen
  • oveckaoa

Matka se synem se stěhují do nového města. Tam najdou v zemi díru a toho kluka to změní (žije tam něco co vypadá jak nízkorozpočtová verze potvor z Pádu do tmy) a matka se snaží zjistit co s ním je. Totálně průměrný kousek, který sází hodně na jistotu režisér do této doby má za sebou dva kraťase a jednu povídku v povídkovém hororu tak šel nejspíše na jistotu a nepředvedl nic originálního. Kluk je v pohodě matka má celý film jeden výraz (chvílema jsem přemýšlel jestli nemá Downův syndrom) a hororově to moc bodovat nebude (je zde jedna scéna dívání se pod kliku do pokoje, ale je trestuhodně nevyužitá). Z té trojice tohle Potomek a The Golem podobně slabý kousek jako The Golem. 40 procent(20.2.2019)

Letošní rok bude ve znamení dětských hororů a prvním z nich je tenhle Irský počin od poměrně nezkušeného, ale zručného režiséra Lee Cronina. Pro zajímavost ( v kinech se nyní hraje dětský horor Prodigy a čeká nás Brightburn, Pet Sematary, Chucky, Stranger Things a určitě se objeví i něco neočekávaného). Hole in the Ground je sice komorněji natočený a soustředí se především na mrazivou atmosféru, která v jistých scénách funguje spolehlivě. Má to pomalejší tempo, ale jakmile nejistá matka začne pozorovat na svém synovi podivné chování, tak si film divákovou pozornost získá naplno. Nejvíce však potěší závěrečná třetina, kdy se film z thrilleru přehoupne do hororu a dojde i na pěkné monster masky (zde zamrzí, že nedostaly větší pozornost). Celkově vzato slušný atmosférický horor, který sice díru do světa neudělá, ale rozhodně se vyplatí mu věnovat pozornost. 65%(10.2.2019)

• 666Carnage

Tenhle snímek mě tedy moc neoslovil. Táhne se v takové ponuré atmosféře v nudném tempu a skoro celý film se nic zajímavého neděje až asi posledních 20 minut. První hororový snímek z roku 2019 co jsem viděl a nekoná se nic převratného. Jednohubka na kterou zapomenete asi 10 minut po skončení filmu. 35%(9.2.2019)

Matka jednoho krásného dne začne pozorovat, že s jejím synkem není něco v pořádku a postupně získává pocit, že je někdo jiný. Takže námět originalitou zrovna nesrší, ale zpracování je parádní. Cronin klade obrovský důraz na postavy, takže v jedné rovině sleduje chlapce, jehož změny v chování jsou sice kosmetické, ale nezadržitelně postupují a v té druhé se věnuje matce, která se propadá do čím dál tím větší nejistoty. Atmosféricky naprosto dokonalé a režii bych vyčetl snad jen to, že některé z momentů nevyužila na nějaké výživné bafnutí. S herci jsem neměl ten nejmenší problém a chlapeček dokázal být docela děsivý. A za zmínku stojí i strašidelná baba, která se tu sice jen párkrát mihne, ale i tak stačí udělat dojem. Parádní celovečerní debut. 80%(9.2.2019)

• Pavel82

To byl zase výplod. Vcelku to vypadá dobře, je to i kvalitně natočeno a herci ujdou, ale nedává to smysl, nedočkáme se žádného vysvětlení či rozuzlení. Celou dobu jsem absolutně nechápal, co se děje a jaká je motivace hlavních postav k jejich jednání. Na jedno podívání, pokud jste zůstali bez signálu, bez WiFi, bez proudu, bez partnera a opravdu nemáte žádný jiný film... Tááák... radši zůstaňte sami po tmě.(16.2.2019)

• - Spoiler: Přesvědčení o tom, že člen rodiny byl vyměněn za duplikát, doopravdy existuje a jmenuje se Capgrasův syndrom. (Polgedney)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na filmovém festivalu v Sundance. (Stoka)