Apollo 11

(festivalový název)
  • USA Apollo 11 (více)

Apollo 11 nás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Dokument nás veľmi živo prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký skok do budúcnosti. (Gothar)

Lee_Bale

Netradiční dokument bez jakéhokoliv vypravěče sestávající pouze z archivních záběrů NASA. Jen čas od času jsou slyšet záznamy dobových televizních zpráv doprovázené vizualizací letového plánu, které vysvětlují laikům, co právě posádka Apolla dělá. Přesto by se v tom mohli lidé neznalí kosmonautiky místy lehce ztrácet, těm bych spíše doporučil loňského Prvního člověka. Pro vesmírné nerdy ale povinnost a audiovizuální orgasmus, který je ještě více umocněn na velkém plátně. ()

Bogrant

Zaujímavou formou spracovaný dokument o prvom pristáti človeka na Mesiaci, určený hlavne pre tých, ktorí tomu naozaj veria a stále ich to dokáže zaujať, pozostávajúci prevažne z doposiaľ nevidených, autentických záberov, ktoré NASA uverejnila vzhľadom k výročiu tejto misie a ktoré sú miestami tak skvelé, až sa nechce veriť, že už sú vyše 50 rokov staré. Je to prehľadné, stále dychberúce, so žiadnym zbytočným obkecávaním od iných osôb, zamerané na všetko podstatné, čo sa behom toho týždňa udialo. Možno to presvedčí aj odporcov. ()

Flammarion

V první řadě musím vyseknout velkou poklonu Všem co se na vzniku tohoto dokumentu podíleli. Je to bravurně zpracované a sestřihané. Nejde o komentovaný dokument, nýbrž snimek složený pouze z dobových záběru, které dokumentují misi Apollo 11 od začátku do konce. Největší dobrodružství lidstva na plátně nikdy nevypadalo lépe a já doufám, že i naše generace bude mít své Apollo. ()

Dodge-I

Skvělý dokument - i s finálem na konci, které říká, jak to začalo... Díky za snímek Země nad LEMem - naprosto neznámý záběr (pro mne, a to si myslím, že už jsem přece jen něco z misí Apollo viděl) a úžasný úhel pohledu - DÍKY CNN ()

PachoSK

Veľmi dobre spracovaný dokument. Malo by byť priam povinnosťou premietať tento dokument na školách. Aspoň teda v USA, keď už nie vo svete. Stačí raz vidieť, ako stokrát počuť alebo čítať. Hviezda dole za dlhú stopáž a tmavé sekvencie, ktorých bolo na môj vkus trošku veľa. Ale inak skvelé 4* ()

Silverstone

Fascinuje mě, co lidé dokázali s dobovou technikou zvládnout. Neskutečná míra organizovanosti a plánování inženýrů tehdejší NASA strčí do kapsy snad všechny bondovky a jiné snímky se sofistikovanými velkými plány. Mám z toho pocit jako by zde snad spojil steampunk a cyberpunk a vytvořil něco úplně nového. Krásné a autentické záběry neskutečných lidí a skutečných míst a techniky tomu dávají korunu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů