Leaving Neverland

USA, 2019, 236 min (Televizní verze: 2x116 min)

Režie:

Dan Reed

Kamera:

Dan Reed

Michael Jackson (a.z.), Wade Robson, Jimmy Safechuck, Stevie Wonder (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), princezna Diana (a.z.), Karel III. (a.z.) (více)

Na samém vrcholu své slávy navázal Michael Jackson dlouholeté přátelství se dvěma chlapci ve věku 7 a 10 let. Tito dnes již třicátníci vyprávějí svůj příběh o tom, jak je Jackson sexuálně zneužíval, a jak se s tím po letech vyrovnali... Michael Jackson, jedna z nejslavnějších ikon na světě, představuje pro mnoho lidí mnoho věcí - popovou hvězdu, filantropa, zbožňovaného idola. Když byl v roce 1993 nařčen ze sexuálního obtěžování malých dětí, mnozí nedokázali uvěřit tomu, že by se Král popu mohl dopustit tak ohavných činů. V paralelních příbězích, které jsou si navzájem podobné jako vejce vejci, se Jackson údajně sblížil se dvěma chlapci a pozval je do svého úžasného a výjimečného světa. Obě rodiny, uchvácené přátelstvím svých synků se zpěvákem a zaslepené jeho pohádkovým životem, neviděly manipulaci a zneužívání, jimž byly jejich děti nakonec vystaveny. Dokument Leaving Neverland vytváří prostřednictvím rozhovorů, které svírají žaludek, přesvědčivý portrét soustavného využívání a podvodu. Zároveň poukazuje na moc uctívané osobnosti proniknout do života hvězdami posedlých dětí a jejich rodičů. (HBO Europe)

DonBraso

Hodnotím jen první část,která už tak má krvácejících dvě hodiny.Těžko hodnotit,ale začnu.Prvně vynechám stránku pocitů a kouknu režisérsky na kvalitu dokumentu.Stále se opakující struktura s občasným videem,plno rodinných fotek a plno rozhovorů dělají dokument malinko nadprůměrný,ale co naplat,střihač si ruku zrovna neurval.Posloupnost scén je sice dobrá,kdy moc člověk neskáče z jednoho roku sem a pak tam,ale to vše pohřbí obsah dokumentu.Přecházím právě k pocitům a dojmům z rodinky,ze kterých je mně absolutně na blití.Nejsem blázen do Michael Jacksona,ale jeho hudbu si pustím i dnes.Samozřejmě,že měl Michael mladší kluky rád,o tom se taky napsalo hodně a tento dokument měl ukázat,že tomu doopravdy bylo.Což samozřejmě není něco co by člověk měl brát,že si Michael rád zařádil s klukama v posteli a ukazoval jim porno a sám u toho onanoval.Druhá věc je,že Wade potažmo Jimmy melou sračky.Kluk v šesti letech či sedmi si pamatuje pomalu,že i v sedm ráno prvního března šel dělat kliky.Celý to smrdí scénáristickým blafem až to není hezký.Nejdřív vypráví jak všichni zbožňují svého idola,dokonce žárlí,jsou slepí a blbý a pak na někoho kdo je pod drnem hážou špínu.Z morálního hlediska je to brak,který měl moralizovat už dávno.Rodina,která měla všechno a co jim Michael pořídil,tak za cenu sexuálního života dvou kluků si najednou ty dva debilové rozmyslí,že teď HBO přijelo a tak o tom důkladně pohovoříme.Každou minutu se mně svírala kudla,kdybych ty dva vypnul:) Naprosto v každý scéně si protiřečí a každý sám neví co vlastně chtěl.Jednomu se to evidentně líbilo ke všemu.Ukazuje šperky,který Wade mám stále u sebe,když je vytáhne tak je mu na blití.Hlavně,že je má stále u sebe.Rodinka netušila,ale jezdit si na ranč,poznávat celebrity to je prostě jiná a to člověk hodně věcí přehlídne.Pak se to najednou nelíbí,je tam víc kluků a už podesáté za sebou se ty dva jen opakují.Uvidím jestli dám chvilku šanci i další části,ale pochybuji,že by to bylo o víc "hodnotější". ()

AnthropOcean

Zaujímavé sledovať všetkých tých moralistov, ktorí tu bezbreho tvrdia, že sa jedná o chybu rodičov a Jackson je bez viny, však jeho penis v detskom zadočku za to nemôže a nikto nemá fotku ako ejakuluje na chlapčenské tváričky, takže sa vlastne nič určite nestalo :D Samozrejme, nejedná sa tu o forenznú vedu, ale podľa klipov, fotografií či hudby jednoducho nedokážete vidieť do hlavy človeka. Ani pri pohľade na fotky teroristov, ktorí to napálili do WTC by sa ťažko dalo odhadnúť, že to ten konkrétny jedinec je schopný vykonať. Vyhľadajte si cez google speváka Lostprophets a s čistým svedomí mi povedzte že z fotografií (okrem väzenskej samozrejme) a videoklipov by ste vedeli posúdiť, že sedí v base za pohlavný styk s jednoročným dieťaťom. A naopak, aj pri hmatateľných dôkazoch ako v prípade O.J. Simpsona sa takýto človek dostal na slobodu a iní nevinní ľudia sedia vo väzbách, americký justičný systém má ďaleko od dokonalosti. Ale hodnotiť dokument negatívne len kvôli tomu, že nie je dostupné na internete video Michela Jacksona ako przní malých chlapcov je scestné a to isté platí o vynášaní rozsudkov nad rodičmi. Málokto bol v podobnej situácii a tak málokto tuší ako by sa naozaj  zachoval. Rodičia si mysleli, že Jacksona poznajú lebo počúvajú jeho hudbu a vidia ho vo videoklipoch a k tomu všetkému ich očarila persóna väčšia ako svet. ()

Cyberboy

Proč vyplavala fakta na povrch až po takové době? Proč oběti změnily svou výpověď až v dospělosti a po smrti MJ? Všichni co dali filmu nízké hodnocení z důvodu "domnělé finanční motivace poškozených" nebo "nechápou jak mohli otočit o 180 stupňů", by si měli přečíst knihu "Jak se zbavit studu, který vás svazuje" od Johna Bradshawa. Pochopili by, v jak ambivalentním (= současná existence protichůdných citových postojů k určité osobě) stavu může psychika obětí po léta být, proč trvá takovou dobu než si plně uvědomí co se jim stalo, jak se to může odrážet na jejich zdravotním stavu (psychosomatika) a proč začnou na základě toho jednat se zpožděním (pokud u nich dojde k odblokování/pochopení = lepší varianta). Můžou pak s odstupem času své hodnocení také změnit ;) ()

Dixieboy odpad!

Tak předně... nejsem skalní fanoušek Michaela Jacksona. Respektuji ho jako hudební ikonu,legendu, chcete-li... Tomuhle jsem věnoval 4 hodiny svého života a výsledek? Nevěřím jim. Příjde mi to doslova jako... MJ je mrtvej, nemůže se bránit, tak do něj!!! Dva kluci, jejichž psycho matky toužily po slávě svých disfunkčních rodin a nebylo jim divné nechávat přespat své syny s cizím třicátníkem v jeho posteli, najednou nemají peníze... tak proč si po letech tvrzení, že jim nikdy nic neudělal, ani se jich nedotkl najednou vzpomenou na to, že to bylo jinak. Natočí se stopáží přemrštěný dokument, v němž není jediný člověk ze strany Jacksona a začne kolotoč. Přitom... Jordanu Chandlerovi (prvnímu žalobci) je věnováno jen pár minut a ten je nejdůležitějším článkem v celé věci... nepoukazuje se na to, že ho do světa MJ vtáhl jeho zneuznaný otec, který se přátelil s leadrem největší skupiny pedofilů, který "koučoval" děti ve výpovědích... že existují telefonní nahrávky, kde přímo vydírá team MJ, pokud nedostane prachy... že Jordana Chandlera 25 let nikdo neviděl, změnil si jméno a žije bůhvíkde... že se jeho otec zastřelil ve stejném roce jako zemřel MJ... že vlastně vytvořil "manuál" pro všechny, kteří by chtěli přes své děti dostat peníze z tehdy nejslavnější osobnosti planety... kde to všechno je? Gavin Arvizo a jeho příběh? Neměnná výpověď Maculayho Culkina (Sám Doma),... proč všechna obvinění proti MJ (tuším, že od 5 rodin) byla smetena ze stolu? I obvinění těchto dvou... Proč se v tomto "dokumentu" nemluví i o tomto??? Protože je to výpověď dvou mužů, kterým vyschlo koryto. Celé je to podezřelé a výpovědi dvou chlápků, z nichž se jeden neustále tváří jako nakopnutý štěně a druhý jako by vás chtěl bodnout do zad... no nevím. To, že MJ měl rád děti, bral je jako svoje vrstevníky, protože mu jeho otcem bylo sebráno dětství... to ví celý svět. Určitě nebyl úplně v pořádku, a myslím si, že zneužíval děti? Ne! Nikdy jsem tomu nevěřil a tohle je promě odpad, protože dokument, který nenabízí všechna fakta a často odvádí pozornost diváka k jinému tématu,aby se jim nemusel věnovat, je odpad. A vrámci zjišťování faktů od obou stran, doporučuji zhlédnout Lies of Leaving Neverland Full Movie dostupný na YouTube. Velmi zajímavé. ()

Knightey

Pro mě dokument u kterého opravdu nevím jak mám hodnotit... Takže zlatý střed. Stále je tam hromada nejasností a měl bych spousty otázek na oběti... ale to by bylo na X dalších hodin :) ()

J.Mayen odpad!

Dokument plny lzi nenavisti, spineni, plivani, bez moznosti se obhajit, tenhle celej hnus a propaganda za ucelem nechat nasysit a nabazit dva neuspesny blbecky, ktery jejich mamy bez spetky soudnosti cpou VIP gay osobnostem do posteli za ucelem vidiny bohatstvi. V prvni rade by meli pozavirat rodice obou individui a ve druhe rade zavrit je za pomluvu a lzi. Vsimete si ze zejmena Wade pri nekolika otazkach v dokumente uhejba ocima...nejsem psycholog, ale... tohle je opravdeu hnus,ale v dnesni dobe me to neprekvapuje, tyhle nejsou prvni ani posledni, zrudy ktery 10 let po smrti M.J. prichazeji s jejich "pravdou". Meli jsme v posledni dobe moznost videt v pripade K. Spaceyho, Travoly a spousty dalsich. ()

Marcas

Myslím si, že vůči Michaelovi je tenhle film hodně nefér. Je naprosto jednostranně stavěný a v podstatě podává argumenty pouze pro jednu stranu, což následně samozřejmě tvoří dojem, že to tak muselo být a nijak jinak. Ale takto jednostranně se navážet do někoho, kdo se už nemůže nijak bránit, mi přijde hodně nefér. Pokud vím, tak ve všech případech byl shledán nevinným, tudíž nelze dokázat, že se něco takového dělo. Zároveň mi přijde, že tento film je spíše takovou ublíženeckou zpovědí zejména rodičů, kteří na tom všem nesou velkou vinu, když nechávali své děti v ložnici s Michaelem samotné, než nějakým objektivním dokumentem. Filmovou práci nehodnotím, protože to tady není zas až tak důležité. Forma se mi vůbec nelíbila a doufám, že takovýchto jednostranných dokumentů bude vznikat co nejméně. ()

kockodan

Vesmír a lidská stupidita jsou nekonečné. Jen o tom prvním nemáme zatím důkaz. A pod kategorii lidské stupidity řadím i ostatní lidské vlastnosti krásně vyjádřené v tomto dokumentu, jako poblouznění celebrity statusem, touha po lehkém životě plném peněz, povrchních privelgií, backstage passů, limuzín a pozlátka ve stínu někoho slavného a bohatého, touha po slávě a bohatství, povrchnost, špatně nastavené životní hodnoty, amorálnost... atd. Zajímavé, že tyto extrémně morálně pokřivené životní hodnoty zde představují hlavně ženy-matky sexuálně zneužívaných chlapců, které je Jacksonovi přímo cpaly do postele, výměnou právě za to povrchní a stupidní pozlátko a lehkoživnou existenci. Co na to feministky, označující muže zodpovědné za veškeré zlo na zemi? A že pokud by vládlo více žen, bylo by na světě lépe?! Podívejte se na tyto příklady žen-matek. Děkuji, nechci aby takováto monstra a idiotky zaprodávající svoje vlastní děti úchylnému pedofilnímu negrovi měli co dočinění s rozhodováním o věcech veřejných! To by to dopadlo!!! Dokument de facto říká, že na světě jsou pedofilové, ale za oběť jim padnou pouze děti stupidních, sobeckých matek (či rodičů obecně), co se o ně neumějí postarat! Největší pecka a facepalm pro mě bylo vyprávění jedné z matek jak prožívala, když Jackson zaklepal bačkorama. Když to viděla ve zprávách, tak to chudák tak těžce nesla (považovala Jacksona za rodinného přítele), že si vzala jednu z Jacksonvých slavných bundiček ve které vystupoval v nějakém slavném videu a kterou jí jako rodinný přítel (který prcá jejího 7 letého syna) kdysi daroval, a schoulila se s ní do postele, kde s ní a v ní celý týden truchlila!!! LOL! To prostě nevymyslíš!!! Mazlila se v posteli s bundou pedofila, který jí prznil dítě a truchlila tak nad smrtí tohoto pedofila!!! A tohle ta ženská, po té co jí to negerské monstrum prcalo několik dlouhých let jejího malého syna, řekne hrdě na kameru celému světu!!! LOL! Prostě každý si v životě volíme, někdo to má díky vlastní stupiditě pomotané a volí na první pohled "snadné" cesty, a nevidí, nebo nechce vidět jejich nemorálnost a úchylnost, anebo jim jde alespoň hutně vstříc, a pak spláče nad výdělkem a totálně zničeným životem a životy nejbližších lidí okolo sebe. Další krásný dokumentaristický příklad o nekonečné stupiditě je: Leah Remini: Scientology and the Aftermath. Chcete-li se dobře pobavit nad bezmeznou idiocií amíků, neznám nic lepšího. K popukání!!! Za stomach-turning detailní exkurzi do intimního života pedofilní popové hvězdy - úchylného negra, a stupidity hňupů, a hlavně žen-matek, co z jeho celebrity statusu byli na větvi takovým způsobem, že jim nevadilo ani leta se vlekoucí znásilňování vlastních 7 letých dětí úchylem do kaďáku, v tomto případě musím dát jasných 100%! LOL! ()

Dawe2

Nehodnotím, zda to je pravda, nebo ne. I když to vypadá dost uvěřitelně. Ale hodnotím dokument (spíše tedy zpovědi) jako takový, skvěle natočený a udělaný tak, že 4 hodiny utečou jako voda. ()

Naghavi

Výpověď aktérů je divácky zajímavá, líčení obou samozvaných obětí bizarní, uvěřitelné, ale prostě jednostranné...Matky obou synů se vyprezentovaly jako hrozné krávy, nejspíš je nemrzí ani tolik ta skutečnost, že jejich dokonalé, talentované děti si prošly údajným pedopeklem, na které se ale podle vyznění snad i těšily, ale spíš to, že i jim skončil pohodlný život v blízkosti megastar...Závěrečné úvahy co by kdyby a bůh ví kolik dalších obětí prošlo Neverlandem, jsou jen trapné spekulace a celou "vážnost" vyprávění zazdily i vzpomínky matek, jak reagovaly na zprávu o úmrtí Jacksona...Slabší trojka, 50%, viděno na HBO GO. ()

Willynka

Kdo si myslí, že toto má být nějaká rekonstrukce dlouho táhnoucích se spekulací ohledně Jacksonových sexuálních preferencí nebo snad vyloženě útok na jeho osobu, je naprosto mimo. Já musím uznale pokývat, protože tak přesný popis chování pedofila, který překročil rubikon a doslova se utrhl od řetězu, jsem snad nikdy neviděla. Od vlídnosti při samotném zneužívání, přes splynutí s rodinou zneužívaného, až po psychický nátlak a manipulaci, dokonce bych řekla až po jistý stockholmský syndrom, v době útlumu vztahu. Každopádně kult osobnosti obklopující jeho osobu je až obludně nechutný (jak chcete dokazovat zneužívání důvěřivého a zblbnutého dítěte idolem v dobách, kdy neexistovaly ani mobily?) a zřejmě není mrtvý dostatečně dlouho, aby se v tomto dalo pitvat bez zbytečných emocí. Ostatně Havel také šustil Veškrnovou už v době, kdy mu doma manželka umírala na rakovinu. Jenomže o tom se teď ještě mluví nesmí, že... ()

jooker10

Jak to hodnotit? Kucí vypráví, vypráví. Čím dál ke konci, tím víc zalykání a slz. Přesto vypadají v podstatě v pohodě. A nezdá se, že by MJ zničil jejich život. Nevím, netroufám si být soudcem. Jacksonův vztah k dětem je diskutabilní a kontroverzní. Ale jestli byl nebo nebyl pedofil, bez možnosti obhajoby druhé strany, to je silný kafe rozsoudit. Dám dvě hvězdy, jednu za každej díl. Howgh. ()

Fuksinka

Tak asi nebudeme hodnotit jak je to filmarsky nenapaditý, ale spíše to, jaká to je výborná studie sexuálního zneužívání s vyrovnávání se s ním. ()

MrEdDy

Absolutně nevím jak tenhle snímek uchopit.. Mám hodnotit "herecké" výkony dnes již dospělých chlapů, kteří si řekli, že si teda kopnou do mrtvoly, věřit jim a poblejt se z těch nechutností. Nebo to je dokument o tom jak vytahnout co nejvíc špíny na myslím si největší ikonu pop music a opět se poblejt nebo je to jen další konspirace pro rozvíření vod a využít pravidlo - špatná reklama taky reklama? a zase se poblejt? Každopádně je to dost silnej příběh, ať je pravda kdekoliv .. PS: v jednom ze záběrů v jeho domě je velmi dobře známá scéna , kdy se na ní údajně ubjevil Majklův duch ;) ()

Kkahunaa

Stejně tak jako Michael Jackson údajně zneužíval malé chlapce, zneužili autoři tohoto filmu diváky z hlediska času i emocí. Velice manipulativní podání možné pravdy. Spíše než dokumentární formu, připomínal tento film docela precizně zvládnutý hraný film. Výpověď zneužitých chlapců-mužů byla až přepečlivě nastříhána a emocionálně na/pře-dávkována dle vlastních potřeb autorů. To se odrazilo i na její věrohodnosti. Možná... celkově... by bylo lepší nehodnotit film, ale zamyslet se nad problémem. Ze všech stran... ()

fafejt001 odpad!

Nevíme nikdo , kde je pravda . To ví jen Michael , kluci , jejich matky a ten Nejvyšší . Nechápu PROOOČ s tím přišli až tedˇ , s nějakým odstupem , po jeho smrti . PROOOOČ ???? Když tak potom psychicky hodně trpěli , měli traumata , užívali i nějaká psychofarmaka atd . A TAKHLE VYPADÁ PRAVDIVÝ , OBJEKTIVNÍ DOKUMENT , když druhá strana , tedy Michael se nemůže bránit ?? Tak to jsem nevěděl . Jak jsem již uvedl - Nikdo tady z nás NEVÍ , jaká je pravda !!! Všechny komentáře jsou jen dohady , fabulace , vlastní úvahy , fantazie a kdoví co jěště . ()

marta.parik odpad!

Lži, lži, nepřejícnost a dychtivost po penězích prznily život Michaela více než poslední dekádu jeho života, lidé na něj útočili, zkrátka proto, že si uvědomovali, jak hodný a jak dobrá bytost MJ je. Člověk, který podporoval 39 charit, zval k sobě tisíce dětí, které měly problémy, byly nemocné, či postižené, MJ s nimi trávil čas moc rád, protože kvůli jeho horentní slávě bylo těžké navázat přátelství s dospělími, aniž by si ho uvědomovali jako člověka a neuvědomovali by si množství slávy a peněz. Michael neměl dětství, proto si to vynahrazoval. Najednou se ale objeví skrze cca 4 lidí sprosté lži, které mají MJ poskvrnit. Zkrátka "peníze došly, nové mi pošli", to je krédo tohoto odporného dokumentu, dávám odpad, ikdyž po technické stránce byl dokument v pořádku, avšak také bych neobdivoval nacistu pro jeho krásnou uniformu, nejde to. ODPAD FUJ ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

23.11.2019

Jeden z producentů megaúspěšného hudebního filmu Bohemian Rhapsody Graham King oznámil, že chystá životopisný snímek o zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Se scénářem by mu měl pomoct scenárista třikrát… (více)