Leaving Neverland

USA, 2019, 236 min (Televizní verze: 2x116 min)

Režie:

Dan Reed

Kamera:

Dan Reed

Michael Jackson (a.z.), Wade Robson, Jimmy Safechuck, Stevie Wonder (a.z.), Ronald Reagan (a.z.), princezna Diana (a.z.), Karel III. (a.z.) (více)

Na samém vrcholu své slávy navázal Michael Jackson dlouholeté přátelství se dvěma chlapci ve věku 7 a 10 let. Tito dnes již třicátníci vyprávějí svůj příběh o tom, jak je Jackson sexuálně zneužíval, a jak se s tím po letech vyrovnali... Michael Jackson, jedna z nejslavnějších ikon na světě, představuje pro mnoho lidí mnoho věcí - popovou hvězdu, filantropa, zbožňovaného idola. Když byl v roce 1993 nařčen ze sexuálního obtěžování malých dětí, mnozí nedokázali uvěřit tomu, že by se Král popu mohl dopustit tak ohavných činů. V paralelních příbězích, které jsou si navzájem podobné jako vejce vejci, se Jackson údajně sblížil se dvěma chlapci a pozval je do svého úžasného a výjimečného světa. Obě rodiny, uchvácené přátelstvím svých synků se zpěvákem a zaslepené jeho pohádkovým životem, neviděly manipulaci a zneužívání, jimž byly jejich děti nakonec vystaveny. Dokument Leaving Neverland vytváří prostřednictvím rozhovorů, které svírají žaludek, přesvědčivý portrét soustavného využívání a podvodu. Zároveň poukazuje na moc uctívané osobnosti proniknout do života hvězdami posedlých dětí a jejich rodičů. (HBO Europe)

marta.parik odpad!

Lži, lži, nepřejícnost a dychtivost po penězích prznily život Michaela více než poslední dekádu jeho života, lidé na něj útočili, zkrátka proto, že si uvědomovali, jak hodný a jak dobrá bytost MJ je. Člověk, který podporoval 39 charit, zval k sobě tisíce dětí, které měly problémy, byly nemocné, či postižené, MJ s nimi trávil čas moc rád, protože kvůli jeho horentní slávě bylo těžké navázat přátelství s dospělími, aniž by si ho uvědomovali jako člověka a neuvědomovali by si množství slávy a peněz. Michael neměl dětství, proto si to vynahrazoval. Najednou se ale objeví skrze cca 4 lidí sprosté lži, které mají MJ poskvrnit. Zkrátka "peníze došly, nové mi pošli", to je krédo tohoto odporného dokumentu, dávám odpad, ikdyž po technické stránce byl dokument v pořádku, avšak také bych neobdivoval nacistu pro jeho krásnou uniformu, nejde to. ODPAD FUJ ()

Emperor1

Chtělo by to více kontroverze, nebát se více vykreslit detaily sexuálních hrátek, ideálně použít ilustrativní fotografie či videonahrávky, nejlépe přímo ze zpěvákovy soukromé sbírky ... nejsem fanatickým obdivovatelem Jacksona, beru ho jako mimořádně nadaného tanečníka a zpěváka s pár pěknými skladbami, byl divný a ano, nejspíš prznil chlapečky. Ale docela by mě zajímal motiv, důvod, proč snímek vznikl ... mimochodem, rodiče těch dětí byli v té době retardovaní? ()

Tomas_PO

Trochu som aj subjektívne váhal, či si to pozrieť, a potencionálne si pokaziť dojem, ktorý po sebe v histórií zanechal tento neuveriteľný hudobný zjav, navyše zhmotnený v neopozerateľnom dokumente This is it. No rozhodne sa oplatilo, aj keď nie z pôžitku zo skvelého dokumentu, ale skôr z dotvorenia si obrazu o celej kauze 'Michael a deti'. V prvom rade je dokument zbytočne extrémne dlhý - až 4 hodiny, rozdelený do dvoch častí. Tá prvá je des a hrôza, nedôveryhodná, neautentická.. Druhá časť však mierne zaujme, je výpovednejšia, komplexnejšia a uveriteľnejšia a to najmä pre spojenie so známym boy-bandom N-Sync. Fakt, že hlavní aktéri pôsobia nesmierne nedôveryhodne, až pateticky, hodnotu samotného dokumentu devalvuje. No na základe jednotlivých fragmentov si človek, či už fanúšik alebo nefanúšik Michaela, môže jasnejšie urobiť predstavu o tejto stránke jeho osobnosti. ()

Brenda.Ch

Hodnotím velmi vysoko a takových dokumentů klidně víc. Jsou klíčem, který odemkne nejednu mysl a donutí člověka přemýšlet - hlavně o tom, jak se vše v životě vrací jako bumerang, jak je dětství veledůležité při formování osobnosti a ovlivňuje nás až do smrti. Michael Jackson byl geniální umělec, naprosto ojedinělý talent. A kdyby neměl za sebou ohavné dětství, byl by pravděpodobně také velmi dobrým člověkem. Na to, co dělal s dětmi, není omluva, přesto dokument zanechá rozporuplné pocity a přes všechny ty informace, které byly v dokumentu podrobně popsány, zůstává Jackson jasný Bůh muziky, tance a bombastických videoklipů. ()

Optical

Jackson byl pervezní prase ukájející se na dětech a to se už od devadesátek vědělo, když věřejně vystoupil jeho sestra Latoya. Jen škoda, že ti kluci nesebrali odvahu promluvit dříve. Pedo Jacko si nezasloužil umřít v posteli, ale v cele. ()

Kvidoland odpad!

Já miluji Michaela Jacksona! Poslouchal jsem ho již od mého ranného dětství a poslouchám i do teď - i po tomto dokumentu. Zhodnoťme si ho. Graficky i kamerově je hezký. I dobové fotografie jsou hezké. ALE! Názory a obhajoby obou účastníků jsou velmi směšné a i velmi zahrané. Řekněme si to takto - Jackson se již v minulosti soudil za zneužívání dětí. Ale proč se s ním rodiče soudí, když to vůbec neřešili. Jackson to sice nakonec opravil finanční částkou čítající miliony, ale špatné reputace se v médiích již nezbaví. A po 10 letech od jeho smrti si dva týpci, co už mají asi rodinu, si řeknou, že udělají o něm dokument, o tom, jak je zneužíval, co jim dělal atd., aby se přiživili na jeho slávě a jméně. Obsah dokumentu tedy není o ničem jiném, než o tom, jak je Jackson naučil masturbovat, jaké intimní věci jim dělal a jak to rodiče ignorovali. Matka jednoho z účastníků řekne, že o tom vůbec nevěděla a že jí to je líto atd. Ale jak se říká - pozdě bycha honiti a tak rodiče alepoň mohli zasáhnout včas a ne, že se jim dítě o tom svěří po několika letech. Lidi, nevěřte všemu, co řeknou v médiích, i dokumentu. Hodnotím: odpad, protože dokument nesplnil svou objektivní informační stránku. ()

krachman

To byla síla! On se vždy prezentoval jako veliký ochránce děti na celém světě. Škoda, že se nedočkal dne, kdy pravda vyšla najevo. ()

Mangano odpad!

Film Leaving Neverland z produkce HBO je ta nejnehoráznější a nejšpinavější lež, která snad kdy vznikla. Jen já sám jsem v tomto filmu zaznamenal několik desítek naprosto absurdních a mimořádně sprostých lží, které se vůbec nijak nepřibližují realitě. Po mém hlubším průzkumu zpráv z výzkumu odborníků, kteří se touhle špínou zabývali, zkoumali soudní dokumentaci a spolupracovali s lidmi kolem Michaela - mi vyplývá - že asi každá třetí věta na kameru kňučících lidí v tomhle filmu byla jen prachsprostá lež. Toto fantasy má očividně jen jeden jediný možný účel, a to jest vydělat jeho tvůrcům skrze pošpinění odkazu Krále popu. To je prostě všechno a je mi z toho špatně. Pánové uvádějí místa, data, částky a události, které se prokazatelně nikdy nestaly, neshodují se s reálnými důkazy anebo se prokazatelně staly jinak, za jiných okolností a v úplně jiné době, než je zde tvrzeno. Film je prošpikovaný emotivním hudebním podkladem, naprosto směšným důkazním materiálem, spolu nějak nesouvisejícími fotografiemi Michaela Jacksona a záběry z přeletu nad krajinou. Nic z toho není ani setinově průkazné, že by Michael Jackson byl schopen tak ohavných činů, ze kterých je těmito lidmi obviňován. Působí to na mě jako mimořádně dobře natočená manipulativní zbraň, namířená na peněženky mediálně nekompetentních diváků. Tvůrci zde neapelují na Michaelův reálný obraz a netěží z pravdy, ale vycházejí z jeho mediální (bulvární) bubliny, která se kolem něj v průběhu jeho ohromné kariéry nabalila. Nechutnou prohnanost tvůrců navíc dokládá i jejich ohromný zásah do délky filmu, který po premiérovém uvedení v Evropě zkrátili o cca hodinu a svět pak spatřil upravenou verzi. Takto tvůrci postupovali okamžitě poté, co se zvedla vlna nevole vůči extrémním nesrovnalostem s realitou prezentovaných ve filmu. Zainteresovaná veřejnost v LN nalezla mnoho jednoduše prokazatelných lží a prezentovala je přes sociální sítě nebo novinové články. Vyšla dokonce i série dokumentárních filmů, které vyvracejí lži a polopravdy, jež zazněly v tomto filmu. Na začátku září 2019 byl potom film režisérem Danem Reedem zkrácen znovu. Odstraněny tehdy dodatečně byly ty nejvýrazněji omílané lživé výpovědi. Například pohádka z vlaková stanice v Neverlandu, kde se měl Michael údajně dopustit zmíněných ohavných činů. Potom totiž, co bylo zjištěno a prokázáno, že v inkriminovanou dobu tam to nádraží ještě ani nebylo postaveno, byla scéna s nádražní pohádkou z filmu vystřižena. A takto byl film poté upraven ve vícero případech. Útěchou zůstává, že masivní většina lidí kolem Michaela tato a jím podobná obvinění již dlouhodobě veřejně - ku nelibosti bulvárních médií - popírají a snaží se je vyvracet. Patří k nim například herci Macaulay Culkin, Chris Tucker nebo Michaelova sestra zpěvačka a herečka Janet Jackson. Dále má pak v těchto otázkách Michael naprosto bezmeznou podporu u jeho osobních bodyguardů, některých bývalých zaměstnanců Neverlandu (tedy těch, kteří nikdy nepřijali tučné balíky peněz za falešnou výpověď na kamery bulváru) a samozřejmě i od jeho dvou bývalých manželek, třech dětí a celé jeho slavné rodiny. Tento film a záměr jeho natočení jsou mimořádně nechutné ještě v mnoha dalších rovinách. Michael Jackson je již v době natočení těchto sprostých pomluv rovných 10 let po smrti. Parazitovat s takto nechutnou lží na člověku, který se už celé jedno desetiletí nemůže nikterak bránit, je neuvěřitelně nemorální. Při přihlédnutí k faktu, že ještě za jeho života byl sám Michael na základě bulvárních lží a falešných obvinění několik let pod drobnohledem FBI, která o něm po ukončení vyšetřování prohlásila, že je v případě těchto obvinění naprosto nevinný a přidala se tak k verdiktu soudu, který ho v roce 2005 po vysilujícím mediálním lynči a intenzivním vyšetřování prohlásil za zcela nevinného ve věci neuvěřitelných 14 falešných obvinění se sexuálního obtěžování - je třeba si uvědomit, kde asi tak leží pravda. Víte, Michael Jackson věnoval svůj soukromý i veřejný život pomoci dětem po celém světě. Na charitativní činnost za svůj život přispěl částkou $300 000 000 (nejvíc ze všech celebrit na světě), ve svém domově v Neverlandu hostil rodiny postižené katastrofami či leukemicky nemocné děti, které si tak mohly na sklonku jejich života naplno užívat jejich poslední chvíle a možnosti jeho zábavního parku, který paradoxně figuruje i v tomto filmu, ale v úplně jiném světle. Desítky jím složených textů písní pojednávají o nutnosti ochrany dětí a stejně tak nezapomínejme i na jeho filantropické činy spojené s dětmi z dětských domovů po celém světě, humanitární činy s dětmi z rozvojových států a dětmi dlouhodobě ležícími na nemocničních odděleních. To vše teď vezměte a přiložte to na druhou misku vah. Nezapomeňte při tom, že ti pánové to vše o sexuálním obtěžování a pedofilii prostě a jednoduše pouze tvrdí. Jejich výše zmíněné důkazy a svědky, které pánové ve filmu tasili, tady může brát vážně snad opravdu jen úplný lehce manipulovatelný hlupák. Taky vezměte v potaz, že na základě tohohle filmu a pouhých tvrzeních v něm bylo v mnoha rádiích a hudebních televizních stanicích po celém světě zastaveno přehrávání hudby Michaela Jacksona, prostě jako by byl hned automaticky vinen. Není mi z toho vůbec dobře. Prostě a jednoduše - tenhle film je pro mě ohromným odpadem, společnost HBO u mě klesla za produkci tohohle filmu na naprosté nejen morální dno (navíc tak postupovala protiprávně) a jsem přesvědčený, že každý morální a mediálně kompetentní člověk, ověřující si alespoň základní informace z běžně dostupných relevantních zdrojů, musí dát tomuhle čirému zlu výhradně hodnocení odpad! S ostatními uživateli já nechci mít nic společného, protože ti jednají v přímém rozporu s moji hodnotovou orientací. () (méně) (více)

RoCho odpad!

V první řadě chci poukázat na to, že tento samozvaný dokument by se dokumentem neměl ani nazývat, protože má od dokumentu na míle daleko. Je jednostranný, natočený pouze na základě 2 mužů, kteří několikrát měnili výpověď a nemají absolutně žádné důkazy na to o čem mluví. Navíc "dokument" porušuje etický (morální) fakt o hanobení mrtvé osoby, protože Michael Jackson nebyl nikdy odsouzen za dané zločiny. Právě naopak, v roce 2005 byl osvobozen od všech obvinění. Dokonce i FBI dala v roce 2013 veřejné prohlášení, v němž vzpomínají, že na Jacksona nikdy nic nenašli, proto byl osvobozen a shledán nevinným. Tento dokument zpochybňuje verdikt amerického soudu a dlouholeté vyšetřování forenzního týmu detektivů z FBI. FBI zveřejnila utajené spisy a na základě těchto spisů vyšla v roce 2018 i tato kniha: https://www.amazon.com/Michael-Jackson-FBI-Found-NOTHING/dp/0992854865 Zajímalo by mě kde je presumpce neviny. Zapomína se na fakt, že pokud člověk nebyl odsouzen, tak je nevinný. Pokud jde o ty 2 muže, kteří v tzv. dokumentu hovoří o údajném zneužívání ze strany Jacksona, tak oba si protiřečí a sami se zdiskreditovali svými měnícími se výpověďmi v průběhu let. Wade Robson už jako dospělý muž svědčil u soudu v roce 2005 pod přísahou ve prospěch Michaela Jacksona. Ještě i po smrti ho opěvoval, až v roce 2013 si najednou "uvědomil", že byl zneužíván a podal žalobu na pozůstalost, tedy na správce pozůstalosti MJ Estate, že byl zneužíván. Asi došly dolary, protože u soudu dal žalobu s návrhem na odškodnění 1,5 mld. $. Soud to smetl ze stolu i na základě jeho dřívějších výpovědí z roku 2005, o kterých byl u soudu záznam a také proto, že na danou žalobu neměl žádné důkazy. Podávání žaloby se opakovalo několikrát do roku 2016 kdy soud definitivně vše odmítl a Wade Robson už neměl žádnou šanci podat žádnou žalobu. Tak jediná šance jak přijít k penězům bylo natočit tento fantasy pornodokument. Bohužel v Americe neexistuje zákon, který by zakazoval hanobit jméno mrtvého. A kam se ztratila již výše zmiňovaná presumpce neviny? Ptám se kam tento svět spěje? Tento fantasy pornodokument nikdy neměl vyjít a měl by být zakázán a lidé, kteří za ním stojí potrestáni a stíháni za pomluvu. Je také zajímavé, že Wade Robson byl do roku 2013 potichu a že první žalobu podal až 4 roky po Jacksonově smrti. Ještě než to udělal, v roce 2011 se ucházel o účast na SHOW IMMORTAL, kterou pořádali správci pozůstalosti MJ Estate na památku Michaela Jacksona. Wade Robson byl však na účasti této show jako účinkující odmítnut a tím toto celé obviňování a žaloby na adresu Michaela Jacksona z jeho strany začalo. Do té doby Jacksona jen opěvoval. Navíc na konci fantasy pornodokumentu Wade Robson teatrálně spálí darované sako od Michaela. Aukční síň Julien na Twitru však veřejně zpřístupnila fakt, že Robson od roku 2011 prodával jejich darované věci od Michaela, protože neměl peníze a nechtěl, aby to bylo zveřejněno. Tak je možné, že i sako, které spálil byla jen napodobenina. Tady je odkaz na vyjádření aukční síně: https://twitter.com/JuliensAuctions/status/1099524875717304321?s=19 Pokud jde o druhého muže z dokumentu: James Safechuck. Tento muž sice nesvědčil u soudu, ale podepsal prohlášení, ve kterém se píše, že mu Jackson nikdy nic neudělal. Je nechutné jak se degenerují fakta a co je možné v tomto světě pro honbu za penězi. Někteří lidé, jako tito ztratili všechnu čest. Myslím, že toto všechno jsou dost silné argumenty a důkazy, které dokazují Michaelovu nevinu a právě naopak ukazují jasný a chamtivý cíl daných osob a důvod, pro který tento fantasy pornodokument vznikl - PENÍZE !!! Proto prosím všechny, nesuďte nikoho pokud nemáte ověřené informace a neznáte veřejně dostupná fakta. Přistupujte k věcem objektivně, jsme lidé a ne hyeny. Děkuji za přečtení celého komentáře. () (méně) (více)

Pacas odpad!

Kdo viděl kdysi uniklé záběry výslechu jednoho z těchto zmrdečků kde je jako malý přímo naváděn !šerifem! k tomu aby označil M.J. jako pachatele aniž by to sám chtěl, kdo ví že tito dva zkurvenci neustále měnili výpovědi, kdo ví že jeden z těchto hnusných nemorálních zrůd dokonce M.J. i obhajoval tak pochopí že tito dva pračůráci jsou pouhými lháři a odporným lidským odpadem parazitujícím na mrtvém člověku který byl uznán nevinným a už se nemůže bránit. Zde je odkaz na návod jak zničit někomu život: https://www.youtube.com/watch?v=r-eyapL0BZs a doporučuji ovcím jako je WeeLass a další bezmozek j.anek dokoukat do konce a pak si tuto sračku pustit znova. ()

BesnaSrnka

Leaving Neverland nie je o Jacksonovi a už vôbec nie je nejakým lacným pokusom o poškodenie jeho pamiatky, ako si to tu myslia niektorí jeho zaslepení fanúšikovia. Je to rozsiahla analýza traumy zneužívaných detí, dômyselnej stratégie sexuálnych agresorov a osudov dotknutých rodín. Je úplne jedno, či veríte v Jacksonovu nevinu alebo nie. Hodnota tohto dokumentu spočíva v tom, že stavia na hlavu spoločensky zaužívané mýty o zneužívaní detí bez ohľadu na to, či je agresorom Michael Jackson, Woody Allen, či Jimmy Page. Oči otvárajúca záležitosť. ()

lapatata

Fascinující z mnoha pohledů. Rodiny mluví o zneužívání velmi věrohodně. Stejně věrohodně jako posledních třicet let přisahaly (mimo jiné i u soudu) o pravém opaku. Jediné, co tedy víme jistě, že lhát umí dobře. A dál nám zbývá jen podívat se na vše z různých úhlů pohledu a hlavně nezaujatě. ()

nudlis odpad!

Njn, pár troubů se zase snaží přiživit na tom, co po MJ zbylo. O nic než o prachy nejde. Kdyby šlo o ty děti, proč jejich rodiče nevřískali už tenkrát? Proč se nesnažili oškubat nebo nechat zavřít t té době ještě živého úchyla? Asi to bylo proto, že jen úplnej idiot pustí svoje malý dítě s nějakým cizím chlapem do jeho baráku a jen ještě větší idiot idiot uvěří, že nešlo o nic jinýho než o zviřátka nebo "ukážu ti jak zpívám nebo tancuju". A teď se ti samí idioti snažej vytřískat co nejvíc ze "zničeného života" jejich dětí. A ať jdou do prdele tvůrci takovýdleho "dokumentu" ve stylu "ukážeme vám jaký DOOPRAVDY byl". Ukážou leda jaký jsou sami ubožáci. Vtipný bude až někdo natočí podobnej dokument o nich (o tvůrcích), ve kterým ukážou jejich úchylky. A fakt ne, nikdy jsem nebyl a nebudu fanouškem MJ a ani omylem se nezastávám úchyla. Ale úchyl je mrtvej a jí vidím vinu především na straně těch rodičů, protože kdyby ti nedovolili svým dětem pobyt v Neverlandu (nebo jinde s MJ), on by je nemohl osahávat apod. Nikdo ty rodiče nenutil posílat děti k MJ, ale oni (především idiotští Amíci) chtěli aby jejich děti pobyly s "králem popu", aby se měli čím vytahovat jak děti, tak rodiče. Njn, teď se už dospělý děti můžou vytahovat, že jim MJ honil péro :-))) Milí rodiče, stálo to za to? P.S.: Triple H - máš ode mě palec nahoru za to, žes u toho přemejšlel a nezbaštil ty předhozený sračky, jak to udělala spousta jiných diváků. ()

jakubvojt odpad!

Od dokumentu to má ďaleko, skôr by som to pomenoval "vymyslené spovede slabých ľudí". Je smutné, že žijeme v svete kde ľudia prídu potom ako niekto odíde, aby obraňovali sami seba. #INNOCENT ()

The Michael

Tohle je pravý Dirt, kam se na Michaela Jacksona hrabou Mötley Crüe :D MJ byl geniální muzikant a zároveň dost úchylnej, jako většina lidí z týhle branže. Mě teda jeho hudba nikdy neoslovovala, ale z profesního hlediska je to holt dokonalej muzikant/autor/tanečník. Co se týká filmu - je to dobře natočený, ale hodně jednostranný vyprávění, dokument fakt ne. Sami aktéři totiž svým předchozím chováním moc důvěru nebudí, čímž neříkám, že to nemusí být pravda. Divná mi ale přijde mánie kolem sabotáže jeho díla, to jako odteď budou komise zpětně hodnotit, kdo byl jakej člověk, jestli je vhodný konzumovat jejich umění? Co teda ta současná adorace Queen, proč nestáhnout Led Zep a další rocknrollový bandy, proč nezakázat rovnou celý žánry viz Mayhem? Ta hranice je totiž tak tenká, že záleží jak silnou optikou se cenzoři zrovna budou dívat.. ()

PeDe

Hodnotim spracovanie niekoho pribehu, otvorenost a detailnost - i ked miestami tazko pocuvatelnu detailnost.. Na druhej strane, chybaju mi tam podlozene fakty, vidim dokola sa opakujuce zabery a fotky, ktore ale vobec nesluzia ako dokazy, skor len ako doplnky. A teraz nastava otazka - presvedcil ma tento dokument? Mohol ma vobec presvedcit? Ja ostavam nestranna. Pribeh sice fascinujuci, ale nedotiahnuty.. ()

Dejna odpad!

Tento filmařský počin (v žádném případě bych to nenazývala dokumentem) sice těžce hraje na city, nikoliv však na fakta. Samozřejmě nejsem z kamene a přiznám se, že čtyři hodiny nabité emotivními výpověďmi ve mně zanechaly určitý neklid a pochyby o tom, zda Robson a Safechuck přeci jen nemluví pravdu. Chtěla jsem se na Leaving Neverland podívat s otevřenou myslí, „bohužel“ jsem ale ještě před shlédnutím neunikla několika člankům o Robsonovi a jeho neustále se měnících výpovědích, stejně jako o žalobě, kterou podali Robson a Safechuck na Jackson Estate, kdy žalují za sexuální obtěžování a požadují kompenzaci ve výši 1,5 miliardy dolarů. Obě žaloby byly sice soudem hned zamítnuty pro absenci důkazů a rozpory ve výpovědích, ale pánové se proti zamítnutí odvolali a žaloba se stále nachází v odvolacím řízení. Zmiňuji to tady proto, že jejich tvrzení „nejde nám o peníze“ mi přijde natolik směšné, že nebýt to zároveň tak ubohé, ze srdce se tomu zasměju. Samotný Robson nespočetněkrát potvrdil, že nikdy k žádnému zneužívaní ze strany Jacksona nedošlo (včetně výpovědi pod přísahou, několika televizních rozhovorů atd.) a v MJ memoáru napsal, že díky Michaelovi věří v „pure goodness of human being“ (omlouvám se, nechci prznit překladem). Ani nemluvě o tom, že například požádal MJ, zda by mohl být místem pro jeho svatbu právě ranč Neverland . Je vážně logické se chtít oženit na místě, kde byl údajně tolik let („noc co noc“) sexuálně zneužíván – ale počkat, on si vlastně uvědomil, že to bylo zneužívání teprve nedávno! Nic, mohla bych se tu o Robsonovi rozepisovat do nekonečna, ale to by nemělo smysl, nechť si každý udělá svůj názor. Nejsem žádný super fanda Michaela Jacksona, ale z lidí, jako je Reed, Robson a Safechuck je mi špatně. Nicméně smyslem této recenze by mělo být hodnocení dokumentu, takže si to shrňme do několika slov: Ubohý pokus dvou ztroskotanců přiživit se na slávě MJ, využívajíc žízně bulváru po skandálech a poprask okolo hnutí #metoo. Jednostranné, citově vydírající a naprosto zbytečné. A Oprah mě zklamala. ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

Tvůrci Rhapsody plánují film o Jacksonovi

23.11.2019

Jeden z producentů megaúspěšného hudebního filmu Bohemian Rhapsody Graham King oznámil, že chystá životopisný snímek o zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Se scénářem by mu měl pomoct scenárista třikrát… (více)