Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matthias a Maxime jsou nerozluční kamarádi už od dětství. Když jsou ale během natáčení studentského filmu vyzváni, aby se políbili před kamerou, vše se náhle promění. Zdánlivě nenarušitelné pouto je znejistěno pochybnostmi – jaké city k sobě opravdu chovají? Léta plynou a jejich cesty se rozchází, s třicítkou na krku však musí oba shodně učinit rozhodnutí, která zásadně ovlivní jejich budoucnost. V osmém snímku se Xavier Dolan opět pouští do témat přátelství, rodinných vztahů a zamilovanosti, aby přinesl intimní portrét dvou tápajících mužů, v nichž se jeden snaží potlačit svou přirozenost a druhý žít autenticky. (Queer Kino)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (40)

Botič 

všechny recenze uživatele

Bouřlivák Dolan, který většinou prostřednictvím svých postav dští na diváky bouře vyhrocených a afektovaných dialogů, najednou přichází s poměrně umírněným filmem, jakoby se i on sám začal před třicítkou pomalu uklidňovat. Děj Matthiase a Maxima v podstatě shrnuje první sloka Song For Zula a stejně jako tenhle song, dokáže po sobě i tenhle film zanechat podobnou škálu emocí. Celé to pak působí jako jedno velké Dolanovo loučení se s touhle dekádou, s osmi zářezy, které v ní zanechal, s matkou Anne Dorval, vnitřní naštvaností, přáteli a nakonec i divákem. Jen doufám, že tohle Dolanovo „goodbye“ nebude moc na dlouho, i když ho chápu. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film s nadbytkem energie o mileniálech na životní křižovatce. Celkový účinek snímku není ohromující, ale je to poctivý, za srdce beroucí film.  Má velké emoce a okamžiky na vytažení kapesníčku. Někdo to může považovat až za romantickou provokaci. Nezdá se mi totiž, že by měly postavy nějaký větší emocionální rozměr. Dolan ale provádí hotové sociologické analýzy.  Pozornost je věnována detailům. Celé obsazení působí jako rodina. Freitas je jako Matt uvěřitelný. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Dolan ve svém (zatím) posledním snímku zpracovává podobná témata jako ve svých předchozích filmech, a přesto nepůsobí Matthias a Maxime jako (s)prostá vykrádačka a recyklace již použitých motivů. První polovina snímku má rozvláčnější tempo, přičemž Dolan "nemilosrdně" okrade diváka o onen polibek, aby si poté s námi dál hrál a zkoušel napínat naše očekávání. Ve filmu je spousta ukřičených (napřeshubu) postav a během některých scén mi přišla použitá hudba poněkud nepatřičná - přesto jsem si projekci užil. Ať už to bylo díky vypjatým scénám s matkou, v nichž zářila Dolanova "dvorní matka" Anne Dorval, či při konfrontacích mezi Maxem a Mattem, které se rozpínaly od vzteklé ignorace až k něžné smyslnosti. Tři a tři čtvrtě hvězdičky! ()

Laxik 

všechny recenze uživatele

Napůl komedie, napůl drama. Komedie funguje bezvadně, dramatická část zvlášť ke konci dost dobře, začátek a prostředek ale trochu skřípou. A je to zbytečně dlouhý, dalo by se stříhat. Dost dobrá, i když možná maličko vtíravá kamera... Jak prohlásila kamarádka po projekci na Mezipatrech: To bylo tééééplýýýý. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Prostě Dolan... 1)  Scenárista, režisér, střihač, kostymér, koproducent a herec 30letý Xavier Dolan (Maxime, který se chystá do Austrálie) zde opět řeší své běsy - jakoby z nebe spadlou homosexualitu, mizerné vztahy s matkou a vůbec celý ten všivý svět. Už nepředvádí nevinný pel nestabilního teenagera, no jak by taky stále mohl? Je už dospělý chlap, ale své běsy pořád nezvládá, jen je odsunuje někam do pozadí._____ 2)  Vlastní nejistotu a vnitřní zranění zpřítomňuje divákovi spálená kůže na tváři. Podle Dolana představuje sexuální smrt pro gaye, pokud mají nějakou fyzickou vadu. Sám byl totiž šikanován za to, že je příliš malý. No nevím, mně by něco takového (spálená tvář, menší výška) vůbec nevadilo._____ 3)  O vyznění filmu Dolan říká: It's... a story between friends, and more particularly between me and my friends. Even if what is told in the film is not really a reflection of our lives. _____ 4)  To bisexuální váhání ovšem filmu nevěřím. Maxova parta vypadá a chová se gayovsky hned na první pohled. Člověk ostatně od Dolana žádná heterosexuální dramata neočekává._____ 5)  Otevřený konec zbavuje scenáristu odpovědnosti za to, jak to dopadne._____ 6)  Film nabízí řadu velmi přitažlivých kluků. Kromě již zmíněného Dolana je tu 25letý Pier-Luc Funk (Mark-Antoine Rivette, klavírista, bratr filmařky Eriky), Samuel Gauthier nezjištěného věku (Frank s hřívou hnědozlatých vlasů), 23letý Londýňan Harris Dickinson (Kevin Mc Afee) či Antoine Pilon (Brass, vzdáleně podobný Maxovi). Zajímavý je i 29letý Gabriel D´Almeida Freitas (zarostlý Matthias)._____ 7)  Navzdory uvedeným i neuvedeným výhradám mě film nezklamal a těším se na další Dolanovy počiny._____ 8)  Výstižný koment: Marze***. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Montréalu (Québec, Kanada). (BMW12)

Související novinky

20. ročník Mezipater je za dveřmi!

20. ročník Mezipater je za dveřmi!

25.10.2019

Program 20. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra bude i tenhle rok plný těch nejlepších queer filmů, diskuzí a večírků. Festival začíná v Praze 7. listopadu a potrvá až do 14. listopadu. Potom… (více)

Reklama

Reklama