Akta X - Série 11 (2018) (série)

Život po životě (S11E02)

(epizoda)
  • USA This (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, 2018, 45 min

Mulderovi vyskočí na mobilu vzkaz, který je prosbou ze záhrobí. Brzy ho začne pronásledovat skupina zabijáků, která zjevně nechce, aby Mulder již 16 let mrtvému muži jakkoli pomohl. Mulder i Scullyová však zabijákům utečou a pustí se do riskantního vyšetřování utajovaného posmrtného programu... (TV Prima)

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle je vážně ten nejhorší úvod, který mohla Akta X mít, po prvním díle, který znásilňuje "hlavní příběh" v míře nevídané, je tu tohle. Tady se zas vykopávají mrtvé tváře, zjevuje se další zlá organizace, která nedává vůbec smysl a podstata episody je neskutečně béčková, že by béčkově působila i na začátku devadesátých let. Respektive, ono by to mohlo být i slušné, ale to by si někdo musel dát alespoň trochu práce se scénářem. Akta X křížená Matrixem se prostě nekonají. Asi naštěstí, chtělo by se dodat. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agenti Mulder a Scullyová sú vo Farrs Corner vo Virgínii napadnutí tromi maskovanými páchateľmi. Tesne predtým sa na Mulderovom mobile objavi videohovor od člena Osamelých strelcov Langleyho, ktorý sa ich snaží varovať. Lenže Langley leží pochovaný na cintoríne v Arlingtone aj s ďalšími dvomi členmi Osamelých strelcov. K tejto časti treba dodať, že sústrediť som sa prestal potom, ako po vtrhnutí do domu Muldera ten spolu so Scullyovou zneškodia bez problémov dvoch členov elitného komanda, ktorými sú Rusi. A keď Skinner rozvinie teóriu, ako FBI zverila IT techniku ruskej firme, ktorá ich odpočúva a ostatné hlúposti, prišlo mi ľúto, že tieto bludy zasiahli aj do Aktov X. Koľko rokov dokázal byť seriál politicky nezainteresovaným a teraz Chris Carter prostrednctvom Glena Morgana ukázal, že je ďalšou ovcou v stáde. Zvyšku epizódy som príliš pozornosti nevenoval, kedže sa nápadne podobala až na dve z predchádzajúcich sérii, v ktorých už človek a umelá inteligencia splynuli. Skôr by tých konšpirátorov malo zaujímať, že ak by ruskí hackeri všetko čo sa im prisudzuje dokázali, prečo sa pred nimi nedokážu amíci chrániť. ()

classic

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Scully je stále dosť sexy, a to je na prahu okrúhlej päťdesiatky. To ma na jednej strane veľmi teší, lebo práve kvôli tomu som sa s chuťou vrátil ku starým - známym, ale na strane druhej ? - Druhá epizóda ma normálne vytočila z mojej klasickej miery zdržanlivosti a nie zbytočnej výbušnosti, aspoň zo súčastnosti, v minulosti som taký kľudný určite nebol. No, keď som postupne vnímal scenár, tak si vravím : „Tu niečo nie je v poriadku” ! Títo dvaja nezničiteľní agenti F.B.I. sa doslova predierajú cez rozličné prekážky, až s takou ľahkosťou, že takéto „šťastie” nemá ani slávny agent s povolením likvidovať nepohodlných jedincov, i on sa viacej natrápi, keď sa nachádza v ohrození vlastnej existencie. Mám taký pocit, že celý ansámbel mal zo všetkého jednu, veľkú srandu. „Najprv boli na gauči, na ktorom relaxovali, čochvíľa im to bude odopreté, aby konečne na záver taktiež zasadli opätovne na túto legendárnu pohovku, na ktorej musia teda poriadne zrelaxovať, pretože sú strašne unavení”... Takýto scenár patrí jedine do koša na odpadky !!! ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračovať v živote simuláciou v mobile a tak získať nesmrteľnosť, to nie je až taký zlý nápad, ako je zlé jeho spracovanie v tejto epizóde. Akčné prestrelky a jeden zúfalý príhovor zo záhrobia, to nie je to, čo očakávam od Aktov X. A dorazili to zamotaním všemožných nedávnych špionážnych káuz z nášho skutočného sveta. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Joj bože bože, celé zle. Ledva 40%. Čo sa to s Aktami X deje? Naozaj sú vyčerpané, vyhorené a nemajú už svojim fanúšikom, nevraviac o potenciálnych nových, čo ponúknuť? Najlepší je Skinner, ktorý je tu tak minútu a pol. "Napoly" sa vracia jedna obľúbená vedľajšia postava zo starých dielov, ale celé je to značne WTF. A zápletka o dušiach, kradnutých prostredníctvom smartfónov je absolútne mimo. Zatiaľ dva diely 11. série a oba zaručene mimo. Chcelo by to hororový diel. ()