Reklama

Reklama

Agentka v utajení

  • angličtina The Operative (více)
všechny plakáty
Trailer 1

Obsahy(1)

Koprodukční thriller napsaný a režírovaný izraelským filmařem Yuvalem Adlerem. Je natočen podle uznávaného hebrejského románu The English Teacher od Yiftach Reicher-Atira, bývalého zpravodajského důstojníka... Rachel (Diane Kruger) je nevyzpytatelná špiónka izraelské zpravodajské služby Mossad. Během pohřbu svého otce v Londýně zmizí beze stopy. Jediným vodítkem k místu jejího pobytu je záhadný telefonát bývalému manažerovi Thomasovi (Martin Freeman), kterého poté Mossad povolá z Německa do Izraele. Rachel je součástí obrovské špionáže proti íránskému nukleárnímu programu a Thomas se musí vrátit k jejím postupům, aby zjistil, jakou možnou hrozbu může pro jejich operaci nyní představovat. Zároveň se snažil chránit ji. (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pozerať sa ako vraždiace monštrá z Mossadu chodia po svete a strieľajú kde koho a ešte sa tvária ako to je pre dobrú vec, veď vlastne oni sú vyvoleným národom a tí druhí sú zlí teroristi, to hneď strhne dva hviezdy jedným šupom. Navyše, Diane Kruger je agentka, ktorá si ani svoje povinnosti neplní riadne. Má niekoho sledovať, votrieť sa mu do priazne a doučovať ho a ona namiesto toho skočí rovno na posteľné aktivity. Celkovo sme dostali viac romantickej línie než akčného napätia, s celkom dobre vsunutou ťažkou voľbou na záver. To je však jediné pozitívum. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

No čo, nie každá žena agentka je ako Nikita. Niektoré na to idú cez postel a city. TO by ale potom nemali robiť prácu, ktorú robia. Aj keď ich na to naverbuje Hobit bez prstena. Príbehovo to nemá veľmi čo ponúknuť, žiadne špianonáže, dvojití agenti, len tliachanie, ťahanie informácií, občas vzrúšo na iránskych hraniciach. VIac by sa tomu hodilo romantický thriler, ktorý nevie zaujať. 2 z 5 ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Diana Kruger jako agentka Mosadu, která se jako učitelka angličtiny infiltruje v Iránu k atraktivnímu obchodníkovi pod krytím jehož firmy nakupuje ten teokratický režim zakázané komponenty. Prostředí Iránu, špionážní téma současnosti, sympatické obsazení a izraelský režisér , tož očekával jsem hitovku, zvláště když jsem tam viděl pár tváří z mé oblíbené Faudy ( teda třeba sympoš Yaakov Zadov Daniel aka Eli tady měl jen němou rolí úchyla , který si šáhnul ) jenže nastalo jedno z největších zklamání. Tahle špionážní romantika byla nejen vyprávěna zmateně mixem časových rovin, ale byla hrozně nezáživná, bez napětí, bez pořádné akce s několika nevěrohodnými scénami a dokonce stupidními dialogy. Ajajaj. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Názov filmu a čas vysielania neveštil nič dobré. Napriek tomu som pár minút vydržal a oplatilo sa, lebo som si film celkom užil. Diane Kruger bola uveriteľná, príbeh bol aktuálny a dobre napísaný, v atmosfére boli zreteľné temné tóny, takže som nemal najmenší problém so silnými tromi hviezdičkami, ktoré filmu podľa mňa patria. A mám pocit, že súčasné zaradenie filmu do šedej zóny je dôsledkom ani nie päťdesiatky hodnotiteľov. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jestli někdo čeká agenty vybavené superšpionskými hejblaty a nadpozemskými bojovými schopnostmi, bude zklamán. ostatně autorem předlohy je izraelský zpravodajec, takže se dalo čekat, že se film bude více blížit skutečnosti. Je zde popsán nábor agentky, její zaučení, první nasazení do jednoduchých akcí a po osvědčení i do ostré operace. A chtě nechtě tu Izraelci přiznávají, že i když je Mossad nejvýkonnější tajnou službou na světě, ani on není neomylný a jeho pracovníci jsou také jenom lidé. První polovina obsahující vesměs výše zmíněné procesy se mi líbila, ale jakmile se do filmu vloudila romantika, začalo se to trochu táhnout. Nemám nic proti zamilované agentce, která se snaží být loajální k organizaci a zároveň ochránit svého milence, jenž je v očích velení nepřítel, ale tvůrcům se to vnitřní dilema nepodařilo tak úplně prodat. Film by to hodně devalvovalo, nebýt Diane Kruger, kterou jednoduše můžu. Dojem částečně napravuje i závěr, který dává jasně najevo, že s Mossadem se nevyjebává. Mohlo to být lepší, ale spokojen jsem i tak. 70% ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama