poster

Antologie města duchů

 • Kanada

  Répertoire des villes disparues

 • anglický

  Ghost Town Anthology

 • Slovensko

  Antológia mesta duchov

Drama / Fantasy

Kanada, 2019, 97 min

Režie:

Denis Côté

Scénář:

Denis Côté

Střih:

Nicolas Roy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laxik
  **

  Skvělý nápad, ale to zpracování je fakt o ničem.(7.7.2019)

 • J*A*S*M
  **

  Nechal jsem se nalákat na hororové prvky. Já vůl! Tenhle typ filmů je mor festivalů. Dějový oblouk neexistuje, je to spíš jednoduchá teze roztažená na slabší dvě hodiny. Přitom by se to dalo utnout v jakémkoli okamžiku. Víc k tomu říct nedokážu, ten film mě intenzivně nezajímal už po deseti minutách. #KVIFF2019(2.7.2019)

 • frantababaf
  ***

  Artsy hříčka s jedním motivem, který je jasný po přečtení synopse (té na imdb). Docela konzistentní v nastaveném tónu, ale ve své podstatě hrozně jednoduché a ve fungování společnosti přes realističnost evokující ruční kameru naprosto izolované od reálného světa. 60% (KVIFF 2019)(1.7.2019)

 • Filmmaniak
  **

  Divácky náročný snímek s duchařskou tematikou prošpikovaným příběhem o obyvatelích zapadlé kanadské vesnice, kteří se vyrovnávají se sebevraždou dvacetiletého chlapce, stojí na působivých (nicméně velmi skromných a strohých) obrazech a na vykreslení skomírající komunity na odloučeném zamrzlém venkově. Ta se sice nazývá soudržnou a pospolitou, leč ve skutečnosti ji v depresivní lokaci, kde mají své místo spíš mrtví než živí, drží jen poslední zbytky vůle. Poté, co pro rodinu pozůstalých, truchlících nad tragickou událostí, ztratí vnímání času význam, se vesnice sice opravdu počne zaplňovat duchy a film začne pracovat s určitým napětím, přesto však od tohoto křehkého a nenápadného snímku o určitých formách strachu a o překonávání smutku ze ztráty nemá cenu čekat horor - jde spíš o jednoduchý myšlenkový koncept, převedený do vizuální metaforické podoby.(6.7.2019)

 • Marrakech86
  *

  Začátek filmu byl velmi ponurý jakož i celý film, ale postrádalo to šmrnc, divák čeká, že se něco stane a ono se vlastně nestane téměř nic. Takže tam člověk sedí a přemýšlí nad tím, kdy bude konec. Dialogy herců postrádaly smysl a hlavně to bylo všechno zpomalené. Otázka typu: Nemáš prášky na spaní..pak 10 sekund nic...odpověď na co?...10 sekund nic...odpověď...na spaní :))(3.7.2019)

 • - Snímek je natočen na 16mm film, který vizuálně odkazuje na jedno z témat filmu, mizející tradice a staré pořádky. (M.u.t.t.t.y)