Epizody(6)

Bohatým předměstím Stockholmu otřese tragédie, která se odehrála ve škole. Z vraždy je obžalována zdánlivě vyrovnaná studentka. (Netflix)

Recenze uživatele misterz k tomuto seriálu (1)

Tekutý písek (2019)

Tak toto ma dostalo, Škandinávia opäť raz nesklamala a ponúkla nádherné dramatické divadlo. Jediné čo by som vytkol a čo možno bude vadiť aj iným, bolo totálne hlúpe chovanie tej dievčinky. Áno, hovorí sa, že láska je slepá, no ale že by bola až tak?... Tá jej hlúposť a nelogická naviazanosť na toho rozmaznaného bohatého fracka miestami až rozčuľovala. Našťastie ale o to tu nešlo. V prvom rade ma veľmi oslovilo ako sa tu narábalo s kartou imigrácie, čo ako vieme, je momentálne vo Švédsku dosť vážny problém. Konanie jednotlivých postáv sa dalo krásne a ľahko interpolovať aj do vyšších úrovní a vo väčšom merítku. Tiež tu bolo nádherne poukázané na fakt, akú veľkú moc majú médiá a čoho môžu byť príčinou... Je tu množstvo tém na rozmýšľanie, pričom zároveň aj po dramatickej stránke bola táto miniséria veľmi dobre spracovaná - postupná gradácia deja, zo začiatku iba množstvo otázok, ktoré sa ale zaujímavo rozpletajú, vývoj postáv a dôsledky ich konania.... Veľká spokojnosť a povinná jazda pre každého, kto má rád podobné projekty alebo témy. Medzi 4-5 hviezdami, veľmi ťažké rozhodovanie. 89/100 ()