Po skvělé knize přichází neméně skvělý seriál, který byl napínavý od začátku do konce, ačkoli jsem věděla, jak to dopadne. Nebudeme si nic nalhávat, knížka je ještě o něco lepší, Maja déle nejednoznačně zařaditelná, postavy propracovanější a jejich úlohy důležitější, ale i tak jsem všech 6 dílů zhltla jedním dechem. Herci, děj, budování napětí, odhalování minulosti, všechno to fungovalo.(12.4.2019)

Nějaké ty pubescentní výlevy a nulový progres nás zavedl do bodu, kdy člověk hledí na takové nic, které nám chce ukázat kriminální drama v pohledu mladších generací. Trochu podobný případ jsem měl u Unbelievable, ale tam to dopadlo dobře. Zde se to nedá po druhém dílu vydržet. Adept na nejhorší seriál roku bychom alespoň měli.(15.12.2019)

• Morb

Po hodně silnym úvodu se příběh začíná zpomalovat a chvílema se přímo vleče. Sám osobně nejsem fanoušek retrospektivních detektivek, kdy je pachatel od začátku znám a seriál se snaží přijít na důvod (The Sinner) jeho činů. Série pro mě pak přichází o tu nejtajemnější část, protože ... upřímně řečeno, ten motiv mě až tolik nezajímá. Všechno se tu navíc děje hrozně rychle - postavy se vyvíjejí v řádu dní, ne-li odpoledne. Zcela tu chybí hlavní postava detektiva, kterou má nahradit hlavní dvojice, která mi je taky vyloženě nesympatická. Děj se zatím zdá být dost předvídatelnej, ale to většinou dává šanci na nějakej plot twist. Snad se to v druhý půlce povede zachránit. EDIT: Dokoukáno. Bohudík. Ve druhý půlce se schylovalo k tomu, co bylo jasný od druhýho dílu a závěrečnej rozsudek už je úplně absurdní tečka za celou sérií. Jsem hodně zklamanej, tohle jsem od tvůrců Bronu nečekal. (SOILER: Pokud už teda neni usvědčená z vřaždy a případnýho pokusu o vraždu a plánování vraždy, tak by měla být odsouzena za zabití z nedbalosti, ke kterýmu se i přiznala. To, že jí úplně propustili by se snad nestalo ani ve Švédsku)(6.4.2019)

Nesmírně zajímavá série a nebýt toho okatého nadržování "chudákům" migrantům, dal bych za 5! Nejvíce mě pobavila hláška Labbyho matky, že většina imigrantů, kteří dorazí do Švédska patří ke vzdělanějším. Tak proto z předloňských 160 000 jich ve Švédsku našlo práci neuvěřitelných 585 lidí, vykonávajíc většinou pomocné práce. Ale dost žertování, zpět k dílu. Maja se zamiluje do rozmazleného, bohatého fracka a i přes některá varování jej odmítá opustit. Ani Sebastian to však nemá v životě lehké a tak se po násilném konfliktu s otcem rozhodne pro zoufalý a tragický čin, kterého se aktivně zúčastní i Maja. Je vinna? Musím přiznat, že rozsudek mě šokoval!(13.11.2019)

Tak toto ma dostalo, Škandinávia opäť raz nesklamala a ponúkla nádherné dramatické divadlo. Jediné čo by som vytkol a čo možno bude vadiť aj iným, bolo totálne hlúpe chovanie tej dievčinky. Áno, hovorí sa, že láska je slepá, no ale že by bola až tak?... Tá jej hlúposť a nelogická naviazanosť na toho rozmaznaného bohatého fracka miestami až rozčuľovala. Našťastie ale o to tu nešlo. V prvom rade ma veľmi oslovilo ako sa tu narábalo s kartou imigrácie, čo ako vieme, je momentálne vo Švédsku dosť vážny problém. Konanie jednotlivých postáv sa dalo krásne a ľahko interpolovať aj do vyšších úrovní a vo väčšom merítku. Tiež tu bolo nádherne poukázané na fakt, akú veľkú moc majú médiá a čoho môžu byť príčinou... Je tu množstvo tém na rozmýšľanie, pričom zároveň aj po dramatickej stránke bola táto miniséria veľmi dobre spracovaná - postupná gradácia deja, zo začiatku iba množstvo otázok, ktoré sa ale zaujímavo rozpletajú, vývoj postáv a dôsledky ich konania.... Veľká spokojnosť a povinná jazda pre každého, kto má rád podobné projekty alebo témy. Medzi 4-5 hviezdami, veľmi ťažké rozhodovanie. 89/100(21.5.2019)