Začátek (S10E06) (epizoda)

Doug Naylor

Rob Grant, Doug Naylor

Zvuk:

Keith Nixon

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

Nejlepší motivační řeč ever : "Nemáme se čeho bát, kromě strachu samotného. Teda kromě bolesti. Možná i ponížení. A samozřejmě smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, selhání, neznámého a smrti se nemáme čeho bát, jenom samotného strachu! Kdo jde se mnou?"(12.6.2018)

"Co to sakra je za tentononc?" "To je určitě bublozbraň. Na co vypálíš, zbublifikuje." "Zdá se, že destabilizuje molekulární strukturu pevných částic." "Jeho verze byla lepší." ___ Nelze takřka nic vytknout. Jednoduše perfektní zakončení jubilejní desáté řady - navíc s naprosto šokujícím dějovým zvratem! ___ "Arnolde Jidáši Rimmere, nejsem tvůj otec, nýbrž jím je náš zahradník Mrva." "Ale vždyť to byl totální imbecil!" "Odteď víš, že jsi za předky neměl rakouská knížata, ani francouzské monarchy, ale slabomyslné řemeslníky a umouněné cuchty. Tajil jsem to, abych ti nenaboural sebeúctu a tvé sny. Sbohem Arnolde. PS: Teď ode mě nebudeš dostávat žádné dárky k narozeninám." "A skládačka složená z miliardy kousků je vyřešena!"(6.4.2020)

Skoro je "škoda", že se natočila XI. a XII. řada, resp., že tento díl nebyl na jich konci, bylo to skvělé zakončení, kdyby se první díl jmenoval Konec a poslední Začátek.(11.10.2017)

V této sérii jsou rozhodně lepší díly, nicméně je to fajn zakončení, a rozhodně pořád naprůměrně pobaví a Rimmerova chvilka slávy, i když je to parchant, potěší u srdíčka.(10.5.2018)

Naprostá charakterová změna Rimmera, která není násilná a funguje... :) Jen jsem zvědav, jak s tím budou, a jestli, pracovat další série... :)(8.3.2020)

• risker

„Nemáme se čeho bát, leda strachu samotného. Kromě bolesti a možná i ponížení a jistě i smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, neúspěchu, neznáma a smrti se nemáme čeho bát, leda strachu! Kdo jde se mnou?!"(8.9.2020)