Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Začátek (S10E06)

(epizoda)
  • Velká Británie The Beginning

Kromě milionu jiných věcí by si měl člověk ve vesmíru hlídat i to, jaké si vybírá přátele. Jinak se mu může snadno stát, tak jako hochům z Červeného trpaslíka, že se vedle jeho lodi zčistajasna zjeví replikantská smrťácká loď. A to je rozhodně důvod k obavám, neboť ačkoli smrťácká loď zatím nenaznačila přesnou povahu své věci, zřejmě to bude nějak souviset se smrtí. K záchraně holých životů budou muset naši hrdinové zmobilizovat všechny své – tu lépe tu hůře – utajené schopnosti. (Česká televize)

Viktooorka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší motivační řeč ever : "Nemáme se čeho bát, kromě strachu samotného. Teda kromě bolesti. Možná i ponížení. A samozřejmě smrti a neúspěchu. Ale kromě strachu, bolesti, ponížení, selhání, neznámého a smrti se nemáme čeho bát, jenom samotného strachu! Kdo jde se mnou?" ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V této sérii jsou rozhodně lepší díly, nicméně je to fajn zakončení, a rozhodně pořád naprůměrně pobaví a Rimmerova chvilka slávy, i když je to parchant, potěší u srdíčka. ()

Cheeter

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skoro je "škoda", že se natočila XI. a XII. řada, resp., že tento díl nebyl na jich konci, bylo to skvělé zakončení, kdyby se první díl jmenoval Konec a poslední Začátek. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Co to sakra je za tentononc?" "To je určitě bublozbraň. Na co vypálíš, zbublifikuje." "Zdá se, že destabilizuje molekulární strukturu pevných částic." "Jeho verze byla lepší." ___ Nelze takřka nic vytknout. Jednoduše perfektní zakončení jubilejní desáté řady - navíc s naprosto šokujícím dějovým zvratem! ___ "Arnolde Jidáši Rimmere, nejsem tvůj otec, nýbrž jím je náš zahradník Mrva." "Ale vždyť to byl totální imbecil!" "Odteď víš, že jsi za předky neměl rakouská knížata, ani francouzské monarchy, ale slabomyslné řemeslníky a umouněné cuchty. Tajil jsem to, abych ti nenaboural sebeúctu a tvé sny. Sbohem Arnolde. PS: Teď ode mě nebudeš dostávat žádné dárky k narozeninám." "A skládačka složená z miliardy kousků je vyřešena!" ()

• Lister (Craig Charles) si utahuje z Rimmera (Chris Barrie), že v okamžiku své smrti volal maminku. V dřívější epizodě Já na druhou se však Lister dozví, že Rimmerova poslední slova byla: "Polévka Gazpacho." (teemaker)