Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)


V klenutých sálech pohřbený (S03E08)

(epizoda)
  • USA In Vaulted Halls Entombed
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2022, 15 min

Obsahy(1)

Moderní způsob války a bohové ze starých časů. Speciální jednotka na záchranné misi uvízne ve věznici, která ve svých zdech ukrývá pradávné zlo. (Netflix)

Recenze (38)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela dobré. Líbila se mi tajemná atmosféra a hlavně zcela nepředvídatelný vývoj děje, kde se z rutinní záchrany uvězněné osoby stalo až samotné setkání s pánem pekel. Velmi se mi to líbilo a závěr byl vyloženě děsivý. Vytknul bych snad pouze divně fungující chemii mezi členy jednotky a docela nevýrazné postavy. [80 %] ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uvězněný na konci byl super, ale dostat jsme se k němu museli přes scénáristické podivnosti (ať už jde o rádoby cool interakci mezi členy té jednotky, nelogické jednání, nebo naprosto se nehodící mechanické potvory na schodech) .. Kldně bych oželel i tu hyperrealistickou animaci, kdyby to místo toho bylo důslednější a citlivější ve vykreslení atmosféry.. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato epizoda sice výrazně čerpá z klasik svého žánru, ale přesto je dostatečně intenzivní na to, aby dokázala uhranout a vyděsit svými apokalyptickými výjevy. Runové zápisy a mýtická monstra jsou totiž skoro vždy dobrým základem pro solidní podívanou. Aspoň tedy pro mě. Zároveň se však ukazuje, že i přes své nesporné kvality má animace v oblasti lidské mimiky ještě spoustu rezerv. ()

MarekPlachky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V klenutých sálech málem pohřbený v zapomnění... Co dodat k dílu, který je táhnut jen a pouze svojí druhou polovinou, bez ní by byl pouze dalším Týmem zabijáků tentokrát ve 3D vizuálu. První polonina je typický tolikrát viděný příběh: Skupina vtipy ostřílených a humorem překapávajících hrdinů se vydává na rutinní misi, ale zjistí, že až tak rutinní není, vše končí masakrem. Příběh opakovaný tolikrát a tolikrát dokola a ne jenom v kinematografii všeobecně, ale také v Love, Death & Robots už nejednou použitý (Požírač duší, Tým zabijáků, Měňavci a Tajná válka). První polovina se proto zdá jako nějaké podivně povědomé deja vu rádoby vtipných postav a nudné akce, kterou budete sledovat s kamenným obličejem plného nezájmu, a ani vizuál není schopen tuto potápějící se loď zachránit před katastrofálním mořským dnem podprůměru. To si alespoň můžete myslet, než přijde druhá polovina. Zde jsou hříchy předešlé vykoupeny, nevtipný humor skončil, nudné postavy skončily, neakční akce skončila, skoro vše špatné skončilo, zachována je jen pachuť předchozí poloviny. Celý díl se rapidně změní k lepšímu, nejen kvalitou příběhu a tónem, ale i tématem. Vždy, když si vzpomenu na tento díl, vybavím si jenom jeho konec, protože ten je jediný, co stojí za zapamatování, části, které k němu vedly, s radostí vypustím z paměti. Moje hodnocení je tedy kombinace 2 hvězdiček za první generickou polovinu a 5 hvězdiček za grandiózní finále. Naštěstí po shlédnutí bude uchváceni koncem natolik, že zapomenete na špatný začátek, proto na díl budete vzpomínat většinou v dobrém, i díky tomuto faktoru se moje hodnocení přehouplo na pozitivnější stranu. (V klenutých sálech pohřbené 4 hvězdy) ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Joe Manganiello a Jai Courtney překvapili. Grafika fenomenální, ale scénář… to je lobotomie. a) proč se nevrátili stejnou cestou? b) proč střílí na tlupu “pingpongových míčku” místo rychlého ústupu? c) to s tím nožem opravdu ve finálem nemohla udělat něco efektivnějšího? Vážně mě to naštvalo. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama