Miluji tě k sežrání

• Francie Trouble Every Day (více)

Pan doktor Shane Brown se před nedávnem oženil a právě se svou manželkou June vyrážejí na svatební cestu do Paříže. Nutno podotknout, že paní Brownová vůbec netuší, koho že si to vlastně vzala. Její muž kdysi pracoval na lékařském výzkumu sexuálních úchylek spojených s kanibalizmem a bohužel se na něm experiment, jehož byl svědkem, velmi podepsal. (oficiální text distributora)

Clariss

Víte proč tomuto pro většinu debaklu dávám tak vysoké hodnocení?Opomíjím nudnou asociační sleď, opomíjím zvrácenost rádoby kanibalistických choutek, kterých je tam na můj vkus pramálo, opomíjím bezobsažný scénář a opomíjím vlastně celý film. Povrchnost. Já totiž miluji. Kam se poděla ta objektivnost?Pche.. Ovšem když se zamyslím jako filmový teoretik(troufalé), dojdu k závěru, že řídit se pouhou dějovou konstruktivitou, která je tak diferenciální a pro tento případ značně obsažná v tom, tvůrcem zastihnout lásku z jiného pohledu, která hraničí se samotnou nenávistí, brutalitou, je nedostatečné a zanedbané pro rádoby aktivního diváka. Zamyslet se, prosím. Nonšalant averzovým myšlenkám vůbec. A co? ()

Bilky odpad!

K tym "sokujucim" scenam som sa nedostal, lebo po 40min.som to prepol. Esteze som si to nepozical na dvd aj napriek lakavemu coveru B-) Absentovalo totiz napatie aj akekolvek eroticke dusno. Vsak co mozno cakat od japonsko-nemeckej produkcie... ()

Liger odpad!

Smysl komentářů u podprůměrných filmů netkví jen v odsuzování, naopak je potřeba najít ty správné diváky pro něž je autoři tvořili. Nicméně existují kousky, u kterých nalezení takových diváků je v civilizované společnosti takřka nemožné, a tam se nepochybně řadí Miluji tě k sežrání, kde jste svědky nejvelkolepějšího souboje nudy s hnusem v kinematografii. Nutno podotknout, že velmi vyrovnaného s nejednoznačným vítězem. ()

TesterX

Občas nechutná, ale povětšinu času nudná podívaná bez děje. První polovinu filmu se neděje téměř nic a vy jen čekáte, kdy přijde první nechuťárna. Ta přijde, ale nestojí za nic, pak čekáte další polovinu na tu druhou, která také nestojí za nic. Film měl začít přibližně deset minut před koncem a ubírat se rozvinutějším směrem. Ocenit si zaslouží pár statických kamerových záběrů. ()

Marv odpad!

Tak bez keců, kdo to vydržel dokoukat do konce?(pokud jste to měli jako zvukovou kulisu, nebo jste u toho usnuli tak se to nepočítá).Něco tak nezáživnýho a nudnýho jsem snad ještě neviděl a jak už tu někdo psal, kdybych si nepřečtl text na kazetě, tak bych vůbec nevěděl o co šlo a proč se tam dělo to co se dělo. ()

collapse odpad!

Tak tohle jsme si s kámošema pučili na párty, že to bude parádní psychothriller plnej krve. Dokoukali jsme to asi jen proto, že už jsme všichní měli slušný promile, ale spíš to byla komedie a to ještě hodně dementní. Vůbec nic se tam neděje, skoro vůbec se tam nemluví, pak tam jede černoch na skůtru, pak zase nic, pak tam jakože pitvají mozek (bud je gumovej a nebo je to z haribo medvídků, opravdu věrohodné), pak tam zase jede černoch na skůtru...vůbec nevíme proč. Pak si tam hlavní "hrdina" zamčenej v koupelně vyhoní péro, protože zjistí, že jinak by pokousal svojí přítelkyni, pak jedna sadistická milostná scéna, kdy po kousnutí do klitorisu dotyčná okamžitě umírá a konec filmu. Tohle je důkaz toho, že vybírat v půjčovně podle obalu neni zrovna nejlepší. Ani ta scéna z obalu tam vůbec neproběhla. Fakt ztráta času....ale řikam, jako komedie celkem slušnej podprůměr:))) ()

kocabka

Pokud většina zdejších "hodnotitelů" bude na filmy pohlížet jako na mrtvou šablonu o jediném schématu, je jasné, že věci jako Trouble Every Day nikdy nepochopí. Stěžovat si zde na nudu, nedostatek dialogu či zoufale pátrat po jakémkoli náznaku brutality, je naprosto zavádějící, asi jako vyčítat impresionistům nedostatek linie. Dokud se diváci nenaučí rozpoznávat filmy jinak, než podle dějové koncepce, nehneme se z místa. Ve filmu je velmi dobře vytvářena atmosféra a vnitřní zápas zúčastněných, zejména výtvarně skvěle podanou kamerou a hudbou od Tindersticks. Vše je zpracováno tak, aby divák téměř viděl očima lidí na plátně a radoval se s nimi z prožívaných drobností, které alespoň na moment odvracejí pozornost od strašné skutečnosti. Jestliže si zde někdo stěžuje na nudu, pak se nejspíš sám stal nudným patronem, jenž nedokáže pozorovat a vnímat ostatní. ()

kim lowe

Verim, ze mainstreamoveho divaka tento film zklame. Zdaleka neobsahuje tolik nechutnych scen a akci, aby se mu dukladne vryl pod kuzi, dej, resp. zduvodneni je pouze naznaceno a nakonci pak zakonite zustava zklamani a nepochopeni. Pro me, co by divaka z druheho brehu, ktery si v pomalych a dusnych zvracenostech libuje, vsak film zustane nezapomenutelnym zazitkem pro svou plizive smrtonosnou atmosferu a uzasne herecke obsazeni. ()

Riker odpad!

Tak jsem to zkusil shlédnout podruhé a tohle fakt ne, přeci jen určité hranice by měli existovat i ve filmu. Alespoň že to nebylo zas až tak brutální jak se tváří obal. ()

MFZB

Kurevsky nedný film, ktorý som mal problém dopozerať nie kvôli brutalite ale kvôli tej nude. Keby som vedel, tak si túto pičovinu zapnem kľudne od 60-tej minuty, kedy sa fakt niečo začne diať a prakticky o nič by som neprišiel. Toto je film vhodný na sobotné nočné vysielanie na STV2... ()

Carnosaurus

Poměrně náročné pokoukání. Zprvu jsem se bál, že film bude samoúčelná slátanina drastických scén(i když proti tomu nic nemám), byl jsem mile překvapen. Dá se říci, že se tam vlastně nic neděje, ale přesto jsem se nemohl odpoutat. Spád je prakticky nulový a postavy zde jen tak bloumají a já si jen tak bloumal s nimi. Je spousta rádoby artových filmů, které si pletou nudu s uměním, ale tenhle mezi ně nepatří. Pečlivě nás vtahuje do ponurého světa, ve kterém se odehrává a nenechá nás vydechnout. Jde jen o to, dát mu šanci. S drastickými scénami nemám problém, ale tady jsou opravdu tak sugestivně podané, že mě lehce zamrazilo. Už kvůli tomu spádu a celkovému vyznění je to film spíše na jedno podívání, ale jaké! ()

spawnxp

Od režisérky (Claire Denis) jsem neviděl nic jinýho ale dočet jsem se, že učí na filmařský škole či co. Takže co nám pani profesorka předvedla? Film o potížích v sexuálním životě? Formální cvičení na FAMU? Film o tom jak režisérce učaroval Vincent Gallo? Horror? Ne, horror ne... Anebo zkrátka nepovednej, dlouhej a nudnej spojovák pro pár dobrejch scének? ()

santosz

To co bylo vždycky souzeno upírům, v tomto filmu obstarávají kanibalové. Upíři byli alespoň trochu romantičtí a člověk s nima občas i cítíl, kanibalové a jejích sexuální dysfunkce jsou mi ale u prdele. Ve filmu se však objevili roztomilí pejsci a proto dávám hvězdičku. Jo, a ten český název filmu narozdíl od většiny oceňuji. Je to totiž nepovedený film, tak alespoň v českém překladu je vidět určitá míra kreativity. ()

Londi odpad!

Nuda, nuda, nuda. Film v podstatě o ničem, měla jsem co dělat, abych to vůbec dodívala do konce. Podle obalu to vypadá, že to bude fakt maso, ale nic takového se nekonalo. Ještě jednou - nuda! ()

Majoslav11

Pokus o umelecký presah bohužiaľ nevyšiel, nemá to totiž potrebnú silu a hĺbku. Celé je to jedna veľká nuda, s topornými hercami a veľmi plytkým dejom. Pritom je tento film spájaný, ako jeden z prvých, zo slávnou vlnou New French Extremity (keď to ale porovnám napr. s Martyrs, vidíme, že tento subžáner prešiel už odtvedy veľký kus cesty). Pamätám si, že v našich krajoch svojho času film spôsobil celkom solídny hype. Snáď s remeselne zdatnejším tímom, by to mohlo byť o niečom inom. Za sleazy vizuál a celkom fajn hudbu za jednu hviedzu. ()