F1: Touha po vítězství

• Česko Formule 1: Touha po vítězství (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pohled na jednu sezónu nelítostných závodů Formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni. (Netflix)

Marcas

Formule jsem nikdy nesledoval. A Netflix není důvod, proč jsem začal. Důvod je poslední závod 2021 v Abu Dhabi. To byl závod, který udělal neskutečnou službu celé formuli 1. Myslím, že díky němu se na formule začalo dívat hodně nových lidí. Ačkoliv to byl závod kontroverzní, tak si myslím, že jako reklama zafungoval geniálně. Pak jsem narazil na Drive to Survive, no a ten mě k tomu přitáhl ještě víc. Fenomenální úspěch Netflixu, který znovu probudil zájem o tento sport. Ten vhled do zákulisí, jak to celé funguje je opravdu unikátní a jsem rád, že i jednotlivé stáje pochopili, že tohle je nový svěží vítr, který má potenciál nalákat velké množství nových fanoušků. A jak vidíme, tak se to asi povedlo. Zcela upřímně mě nenapadá nic, co bych mohl vytknout. Závody jsou suprově sestříhané, stejně tak rozhovory s jezdci. Dělané to je jak pro laika, tak pro zkušeného matadora. Někdo říká, že si Netflix ve vztazích vymýšlí, ale to nedokážu posoudit, protože jsem nový a ještě se v tom tolik nevyznám. Čistá desítka a stoprocentně doporučuji. ()

mkee

9. a 10. epizóda štvrtej série Drive to Survive ponúkajú ten najspektakulárnejší dokumentárno-dramatický duel jednotlivcov v histórii športu. Dámy a páni, žiadni herci, ale práve dobrý strih, um a samotný život prinášajú tie najsilnejšie príbehy a je priam neuveriteľné, ako jeden takýto príbeh fascinuje aj pôvodne nefanúšika formuly. Klobúk dole. Myslel som, že po The Last Dance už nemôže prísť nič, čo by sa tomu kvalitatívne aspoň okrajovo priblížilo. Záver štvrtej série Drive to Survive však nemohol byť lepší a konštantné zimomriavky boli toho jasným dôkazom. ()

baclajean

Fantastický náhľad do zákulisia F1 a toho, čo celý tento šport obnáša. Vzostupy aj pády, rozhovory s pretekármi aj s manažémi tímov, ich bezprostredné reakcie na aktuálne dianie aj na budúcnosť. ()

jjjerry

Formuli jsem sledoval, když jezdil Schumacher. Poté se po ní nějak slehla zem... Tohle bylo krásné oživení, zavzpomínání. Já tomuto seriálu (dokumenut) nemám co vytknout. Netflix to zvládl suprově. Hudba, střih, napětí. Tak zábavný a akční dokument jsem dlouho neviděl, Těším se na další serii. I zobrazení začátku Covidu je perfektní (bez cenzury). Ještě ubrat toho ubrečeného a stále ublíženého rozmazleného fracka Hamiltona a bude to nejlepší seriál. ()

darthboal

Obstojné shrnutí jednotlivých sezon, pokud jste přes rok neměli zrovna moc času sledovat každý závod. Plusové body navíc za pohled do zákulisí celého toho cirkusu na kolečkách. ()

Silnica

Netlix dokázal z loňské sezóny F1 (pro někoho po právu nudné podívané) vykřesat parádní zážitek...skvělé sestříhané, vymyšlené, ozvučené....otevřel a ukázal v seriálu navíc tolik příběhů, že letošní sezóna nebude jen koukáním na kroužení pilotů vepředu, ale najednou má každý pilot a každá stáj svůj příběh, který pokračuje a vyvíjí se...opravdu děkuji za doporučení, díky němu letos strávím s F1 víc času než by možná bylo zdrávo. ()

TAURUS

Ke sledování F1 mě to nevrátí, protože samotné závody dle mě moc zajímavé nejsou, ale tohle s tím vším okolo je super. ()

NeOn1702

Neskutečně poutavě a zábavně natočený dokument o sportu, často označovaném jako "nudný". Já osobně z F1 poslední roky sleduji spíš výsledky, než celé závody, které, upřímně řečeno, jsou často opravdu nezáživné. Tenhle dokumentární seriál mě ale navnadil neskutečným způsobem na další sezónu (a snad i zbytek té současné - 2020). Skvěle poskládané příběhy a kontroverze závodníků, týmových šéfů i všech ostatních, co se na F1 podílí mě vtáhly do dění kolem formulí a motivovaly sledovat vše, co se v tomhle sportu děje, podrobněji než kdy jindy. ()

TerribleTale

Změnilo mi to pohled na šampionát F1. Už nikdy nebudu tvrdit, že jsou ty závody nuda. Neskutečný. Kdy je další závodní víkend? ()

Movielaik

Opravdu famózní!! Někdo už to tady psal, také jsem přestal F1 sledovat, když skončila éra Schumiho. Tento seriál určitě pomůže zvednout sledovanost tohoto supernáročného sportu. Náhled i do zákulisí, někdy až nepříjemná a pro někoho nepochopitelná rivalita pilotů ze stejné stáje, kdy se stává, že se vzájemnou kolizí oba vyřadí ze závodu a zničí vozy, které stojí miliony...síla. Nepředstavitelný tlak na psychiku. Nádhernerné a dechberoucí záběry z kokpitů, komunikace pilota se stájí...prostě úžasný. Tak jak někdo sledoval GOT, já sledoval tento seriál....prostě dokud můžete, tak to nevypnete a dáváte další díl...a další....a další. Moc bych si přál ročník 2020 a ty následující co budou.....takže...PUSH PUSH!!! :-) ()

Bogrant

I keď v dnešnej dobe sa F1 neustále mení, veľakrát proti vôli fanúšikom, a čoraz častejšie záleží na politike, výške rozpočtu a stave monopostu než na kvalite jazdca, stále má právo nazývať sa kráľovnou motošportu. A tento dokument je toho dôkazom. Skvostne zostrihané, emotívne, vzrušujúce a podmanivé ohliadnutie sa za poslednou sezónou, mapujúce príbehy a zákulisie tímov zo stredu pola, ktoré tak často nevidíme a ktorým sa tým pádom tentokrát dostáva väčšej pozornosti ako obvykle. Pre striktných fans Mercedesu a Ferrari to zrejme až také nebude, no pre komplexného fanúšika je to slasť, ktorá nabudí na novú sezónu a utvrdí myšlienku, že napriek všetkému, čo sa deje okolo, sa stále oplatí Formulu 1 sledovať. ()

Yokto

Perfektni dokument ze zakulisi Formule 1. Neco takoveho tady jeste nebylo. Zavodnici popisujici pocity v surove forme, neskutecne rozdily mezi jednotlivymi stajemi a navic nahled do soukromi nekterych pilotu. Krasu monotpostu nemusim ani zminovat, jde prece o Formule! ()

oskiii

F1 sleduju nějakých 25 let. Je to srdcovka. První řada DtS byla dobrá. Bohužel, pak už šlo poznat, že dokument je určen primárně pro US. Ta dramatizace je úsměvná a k realitě to má daleko. Což ostatně zmiňují i samotní závodníci. Za starých časů vznikala rivalita přirozeně, na dráze. Dnes ji tvoří uměle Netflix.Lidé neznalí situace to samozřejmě budou hltat, fanoušci brát s velkou rezervou. ()

klaranapoli

Formule jsem snad nikdy poradne nesledovala pac to pro me byla extremni nuda. Jasny znate jmena jako Schumacher a Hamilton ale to je asi tak vsechno. Ale tenhle dokument byl opravdu bozi. Diky za to ()

Zix.

Některé příběhy nebo rivality jsou sice prezentovaný trochu dramatičtějí než jak to opravdu je ve skutečnosti, ale jinak to je skvělá reklama pro kdysi hodně oblíbený sport. Jako fanoušek formulí rád vidím příběhy a problémy pilotů a dalších lidí v týmu jak to vše prožívají trochu jinak. Líbí se mi i hodně to, že tenhle seriál není jen o nejlepších jezdcích a týmech, ale i o těch menších a horších o kterých tolik neslyšíme a při závodech se tolik nedostávají na obrazovku. ()

kotrlak

Mohli si odpustit ten rasistickej úlet s flojdem, ale na druhou stranu - kde se točej takový prachy, tam je dobrý ukázat politickou korektnost....běda kdyby všichni jezdci byli černý a Hamilton bílej, to by byly vyrabovaný obchody...LOL ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů