Putování s dinosaury

(seriál)
  • Velká Británie Walking with Dinosaurs (více)
Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Georgann Kane

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vypravěč), Avery Brooks (vypravěč), André Dussollier (vypravěč)

Epizody(6)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiální text distributora)

Orthank

Musím povedať, že pre dnešnú efektami nadupanú filmovú tvorbu už nič prevratné, avšak vo svojích rokoch sa jednalo o prelom v televízných dokumentoch. BBC ako vždy zabodovala a svojím originálnym prístupom k tradičnej téme strhla na seba zaslúženú pozornosť. Určite treba vidieť, a to rozhodne nie len kvôli strhujúcemu vizuálu, ale aj vďaka výživným a objektívnym vedeckým informáciám.... ()

lamps

Jako malý jsem to sjížděl na VHS pořád dokola, ovšem s přibývajícím věkem můj obdiv k tomuto seriálu ještě zesílil. Jednoznačně nejepičtější výprava do pravěku, jakou jsme doposud mohli na televizních obrazovkách spatřit, podpořená bezchybnou animací, autentickými lokacemi, skvělou hudbou a krásným příběhovým zpracováním, které je pro diváka daleko poutavější než jen záplava informací a faktů. Jestli je nějaký dokument skutečně dokonalý, pak právě tento. ()

Sabrewulf

OK, je mi jasné, že z kostí dinosaurů se dá vyčíst, jak byli velcí a jak vypadali. Ale to, jak nám tvůrci s naprostou suverenitou předkládají chování a zvyky dinosaurů, už je moc. Připomíná mi to seriály typu Kriminálka Las Vegas, kde z bláta na botě určí, co měl dotyčný na večeři a jak rychle to sousto kousal. Kdyby se to aspoň neprezentovalo jako dokument, ale pouze jako příběhy o dinosaurech..... Jedna hvězdička za triky. ()

Necrotongue

Trvalo mi dlouhých jednadvacet let, než jsem dokument shlédl celý, do včerejška jsem z něj viděl jen nějaké fragmenty a musím přiznat, že mě děj na obrazovce okamžitě přikoval k televizi. Sjel jsem všech šest epizod bez pauzy a docela mě mrzelo,že už je konec. Detailní záběry na tlamy dinosaurů při krmení už sice úplně nevyhovují a chtěl jsem původně hodnotit jen čtyřmi hvězdičkami, ale musel jsem přidat pátý kousek za ten vztyčený prostředník do tváří Všemohoucího a jeho horlivých obdivovatelů. Tak dokonale kacířskou záležitost aby člověk pohledal. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Najlepší dokumentárny seriál s danou témou aký som mohol vidieť. Seriál má 6x 30 min. 1. Nová krev 2. Doba titánů 3. Kruté moře 4. Giganti oblohy 5. Duchové polárního lesa 6. Konec dynastie Máme tu skvelé spracovanie dinosaurov a taktiež krásne zábery prírody. Príjemnú hudbu, ktorá sedí k daným situáciám. Veľa zaujímavých informácií. Proste je to seriál, ktorý by mal vidieť každý, kto sa zaujíma aspoň okrajovo o dinosaurov. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

• První díl "New Blood" se mihne na pozadí v televizi v jedné ze scén dalšího seriálu BBC Torchwood (od r. 2006), konkrétně v 9. epizodě 1. série. (MsUtahraptor)
  • Jedna minuta filmu vyšla producenty na 37 654 liber. (ČSFD)
  • Někteří dinosauři byli vytvořeni CGI počítačovou animací, v mnoha scénách se ale také objevují animatroniky, s jejichž pomocí se natáčel i snímek Jurský park (1993). (Triceratops)