Putování s dinosaury (TV seriál)

Walking with Dinosaurs

• Německo

Dinosaurier - Im Reich der Giganten

Putovanie s dinosaurami

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Georgann Kane

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vyp.), Avery Brooks (vyp.), André Dussollier (vyp.)

1. New Blood, 2. Time of the Titans, 3. Cruel Sea, 4. Giant of the Skies, 5. Spirits of the Ice Forest, 6. Death of the Dynasty, 7. The Ballad of a Big Al (Balada o Alosaurovi), 8. The Giant Claw, 9. Land of Giants, 10. Sea Monsters, 11. Sea Monsters - Into the Jaws of Death, 12. Sea Monsters - To Hell... and Back?, 13. The Making of Walking with Dinosaurs, 14. Big Al Uncovered(13.4.2014)

Seriál, ktorý sledujem od detstva a vždy si ho plnými dúškami uživam. Na deväťdesiate roky má seriál veľmi slušné efekty a výborne spracovaný príbeh. Páči sa mi, ako každý diel seriálu sleduje iné obdobie a život jedného dinosaura, ktoré skvelo utvárajú dejovú líniu. Práve toto dokáže každého milovníka týchto prehistorických tvorov nadchnúť a presedieť pri ňom celý deň.(9.4.2013)

Můj velmi oblíbený seriál,když jsem byl malý.Každopádně nyní v tom nevidím nic zvláštního co by mohlo zabavit,je to jen o tom jak se dinosauři kdysi chovali,nebo mohli chovat.I přesto =65% prostě dokument na který se dá dívat a není nijak zdlouhavý.Ale mezi nej seriály?Kdepak.V mých oblíbených je snad jen proto,že alespon nějakým způsobem zabaví.(21.5.2011)

Nikdy jsem nenašel zalíbení v dokumentech, ale z těch co jsem viděl je tenhle prostě a jednoduše vynikající! Skvěle počítačem vytvořená těla obyvatel druhohor, zakomponovaná do úžasných prostředí, která na člověka působí dojem jako kdyby právě opravdu sledoval záběry 65 milionů let staré. K sérii je i vcelku dobrý dabing.Nejedná se ovšem o dabing, kde monotónním hlasem nějaký dědouš vypráví už tak dost nudný příběh, ale celý jeden díl série obsahuje skrytý příběh nějakého druhu dinosaurů a během toho se člověk dozví i pár dost zajímavých informací.(18.1.2012)

Ohromujúci šesť dielny dokumentárny seriál pochádzajúci z dielne BBC, ktorý je zároveň najdrahším dokumentárnym seriálom (v prepočte za minútu) všetkých čias. (2005) Síce sa ešte stále nedá hovoriť o absolútnej dokonalosti, ale pri zohladnení roku natáčania a vtedajšie možnosti je po technickej stránke veľmi vydarený. O tej obsahovej sa pri dokumentoch BBC snáď ani netreba vyjadrovať. V súčastnosti roznodne najlepší dokumentárny seriál na danú tému!(1.12.2005)

• - Seriál Putování s dinosaury je nejúspěšnějším dokumentárním pořadem v historii. Celkový rozpočet seriálu činil 6,1 milionu liber, což je asi 360 milionů korun. (Dr.Okamura)

• - Putování s dinosaury se stalo nejsledovanějším seriálem v historii BBC a ve Spojených státech současně nejsledovanějším dokumentem v historii kabelové televize. (Dr.Okamura)

• - Na jaře roku 2000 se producenti pyšnili ziskem 38,8 milionu liber a seriál obdržel rekordní počet nominací na cenu EMMY, kterou je oceňována televizní tvorba. (Dr.Okamura)