Putování s dinosaury

• Velká Británie Walking with Dinosaurs (více)
Velká Británie / Německo, 1999, 3 h (Minutáž: 30 min)

Scénář:

Georgann Kane

Hudba:

Ben Bartlett

Kenneth Branagh (vypravěč), Avery Brooks (vypravěč), André Dussollier (vypravěč)

Epizody(6)

Znovu se můžete vrátit do dávno minulých časů a prožít velká prehistorická dobrodružství s neobyčejnými tvory, kteří žili na naší planetě. Naše cesta začíná před mnoha a mnoha miliony let ... Tvůrci oscarové série PUTOVÁNÍ S DINOSAURY se vrací, aby vám přiblížili napínavé, akční, prehistorické dobrodružství, u kterého vám budou vstávat vlasy na hlavě. Díky nim se můžete znovu podívat do země těch nejpodivnějších DINOSAURů. (oficiální text distributora)

MrLinhy

Dokument mého dětství, který jsem hrozně miloval, jako všechny dinosaury. Všechny díly jsme viděl nejméně 10x. Teď se tomu musím smát :) Pamatuji si jak jsem si ty dinosaury studoval atd. :) Dokument je prostě srdcovky, která popisoval jednotlivého dinosaura a k tomu přidali zajímavý příběh. ()

TheMe

Měl jsem příkazem od babičky dáno, že se musím koukat. Sérii dokumentu vysílali v pondělí večer na veřejnoprávní televizi. Už když jsem byl malé štěňátko, tak jsem nesnášel, když jsem něco musel a nebo něco měl dělat podle pravidel, která se mi nelíbila. Tady jsem si však kupodivu pouze sednul k televizi a nechal se unášet podívanou. Skvělé a úžasné! ()

czema

Opravdová klasika,prostě legendární dokument o dinosaurech,je vyjmečný už jen tím že jde asi o první dokument tohoto typu. Viděl jsem jej už několikrát a pořád to jde. ()

filmovyfan

Tenhle seriál jsem miloval. Velmi realisticky provedená počítačová animace potažmo animatronika v kombinaci se spoustou zajímavostí a spektakulární hudbou. To se prostě povedlo. ()

paddy35

Nejlepší dokument o dinosaurech ve svém žánru. Nic lepšího vskutku nenajdete. Zbožňoval jsem to jako malý, žeru to i jako velký. ()

Marasuchus17

Tento seriál po mých pravidelných zhlédnutích rozhodně zařazuji na 1. místo v britské dokumentární filmografii (nejlepší dokumentární seriál od studia BBC Earth) kvůli jeho pečlivě zhotoveným detailům na animatronických tělech a animacích dinosaurů a ostatních zvířat, dále proto, že do role komentátora byl vybrán snad nejlepší možný člověk (jak v anglickém, tak i českém znění), jednak díky nejideálnějším lokacím ze současných přírodních krajin na naší planetě, druhak i kvůli překrásně poučným příběhům určitých zvířat, a to vše doplněné velmi krásnou hudbou. Sice si myslím, že studio BBC Earth už dokázalo vytvořit dokumenty o dinosaurech srovnatelné s tímto (tím míním zejména cyklus Planeta dinosaurů z r. 2011), nicméně tento seriál je stejně více nostalgičtější a o trošku vydařenější než ty nové. Nejvíce se mi líbily epizody 2. Čas titánů a 6. Zánik dynastie. Po pronesení těchto slov dávám tomuto legendárnímu seriálu ipřes veškeré velmi vzácné chyby zasloužených 100+ %. ()

Jarosh66

Vždy jsem měl rád dinosaury, tento seriál ( chcete-li cyklus ) je určitě nejlepší, a nejlépe zpracovaný, který kdy byl utvořen na tuto tématiku. Skvělé efekty, baví vás to poslouchat, dívat se na to, nápadité epizody, prostě krása. ()

ZodiacCZ

Do dneška si vzpomínám na den, když jsem byl ještě malý, kdy na ČT1 běžel tento seriál a zároveň někde jinde Star Wars a já se nemohl rozhodnout, co si nahraju :) ()

Alister

Tak tohle sem us od prvniho uvedeni v TV hltal. Ambiciozní projekt ,který rozhodne nezklamal. Naučné a zároven zábavne...což se moc neslučuje, ale tady se to povedlo na jednicku a já za to tleskám:) ()

Naranyan

Svého času dokumentární špička se značným potenciálem zaujmout diváky různých věkových skupin, což se dřívě IMHO né zcela, né vždy, dobře dařilo. ()

GOX

taká krásna príroda a keď tam ešte aj pribudnú dinosauri tak je to nádhera :D . Tento seriál som videl keď som bol malý a pozrel by som si všetky časti hocikedy aj teraz . Najviac sa mi aj tak páčila časť :Kruté more ()

Aria

Jelikož mým dětským snem bylo stát se archeoložkou, byl to můj nejoblíbenější seriál. Poutavé a poučné ()

Tezuka

Na rok 1999 je to velmi zdařilý dokument, avšak nemůžu hodnotit za 5, protože jsem tam slyšel tolik nesmyslných informací, že si až říkám, že ten scénář tvořil člověk, co o dinosaurech nemá ani tušení. Nejvíce jsem se zděsil, když označili Liopleurodona jako největšího masožravce, co kdy žil, a údajně měřil 25 m na délku a vážil až 150 tun. Dnes si v každé encyklopedii i na wikipedii přečtete, že šlo o středně velkého vodního masožravce s délkou cca 6 m. V době, kdy je člověk obklopován falešnými informacemi prakticky všude, bych čekal, že alespoň v dokumentech tohle nebudu muset řešit. Co bych v seriálu ocenil jsou kulisy Nové Kaledonie, které jsem dokonce sám poznal a uznávám, že to místo je jak vystřižené z druhohor. ()